Зошто му верувате на вашиот партнер?!

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
На кој начин т.е. што се ви беше потребно да ја стекнете довербата во вашиот партнер?!
Веројатно довербата доаѓа со искуството, колку повеќе го запознаваш партнерот толку повеќе имаш доверба во него, но според мене никогаш неможеш да имаш 100% доверба во никого (дури ни во себе), значи некогаш треба да имаме и доза на сомневање(во границите на дозволеното =1%) за после да не се :tapp: (чукаме во ѕид)
 
С

Сатори

Гостин
На кој начин т.е. што се ви беше потребно да ја стекнете довербата во вашиот партнер?!
Му верував од првиот момент кога го сретнав што беше многу чудно за некој како него довербата да доаѓа од некој како мене, но покасно се испостави дека сум ја направила најдобрата одлука на светот.
Секако дека целосна доверба во некој не може да се има, но јас ја имам доволно.
 
U

UnholY

Гостин
Му верував од првиот момент кога го сретнав што беше многу чудно за некој како него довербата да доаѓа од некој како мене, но покасно се испостави дека сум ја направила најдобрата одлука на светот.
Секако дека целосна доверба во некој не може да се има, но јас ја имам доволно.
Комплетно идентичен случај.
Довербата ја имав стекнато можеби и месеци пред започнување на врската официјално.
Едноставно, интуиција, не знам како би можел концепционо да објаснам.
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
А кој рече дека му веруваме?:)

Стопроцентна доверба ни во мајка ми, а не па во партнерот, кој многу е веројатно да испадне миновен.

Да не бидам сфатена погрешно, не дека сум опседната со мисла дали ме вара кога не сме заедно, напротив-воопшто не ни размислувам за тоа додека не добијам некаков индикатор што би ме навел.
Ама секогаш и на секого треба да се гледа со доза резерва, никогаш целосна доверба. Зошто колку што сме опуштени дур веруваме, толку ќе плаќаме во разочарување кога ќе не извиси.

Доверба, да, ама со резерва и секогаш спремни на опцијата да бидеме изиграни.

верувам со доверба
Ам ај да веруваш со недоверба ако не па :icon_lol:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
А кој рече дека му веруваме?:)

Стопроцентна доверба ни во мајка ми, а не па во партнерот, кој многу е веројатно да испадне миновен.

Да не бидам сфатена погрешно, не дека сум опседната со мисла дали ме вара кога не сме заедно, напротив-воопшто не ни размислувам за тоа додека не добијам некаков индикатор што би ме навел.
Ама секогаш и на секого треба да се гледа со доза резерва, никогаш целосна доверба. Зошто колку што сме опуштени дур веруваме, толку ќе плаќаме во разочарување кога ќе не извиси.

Доверба, да, ама со резерва и секогаш спремни на опцијата да бидеме изиграни.


Ам ај да веруваш со недоверба ако не па :icon_lol:

:eek:ftopic:
Леле срамота! Абре треба "влегувам со доверба"! Фала што ми се најде и ја посочи грешката, која веднаш ќе ја корегирам.:back:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
За да успее една врска,нормално е да има доверба.Не викам слепа доверба......затоа што понекогаш треба и да отвориш очи.:toe:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Najbitna e doverbata, ako ne mu veruvas na partnerot nemoze da bide vrskata uspezna...
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
На кој начин т.е. што се ви беше потребно да ја стекнете довербата во вашиот партнер?!

Што се`?
Па, сум влегла со него во врска и фала Богу, не одам со него под некој притисок. Сум со него затоа што му верувам. Да не беше така, немаше ни да сме заедно.

Но, секогаш ќе постојат некои одредени моменти кога барем и многу малце се сомневам заради одредена Х причина. Не можам да сум 100 % сигурна, али затоа се стремам кон тоа што повеќе да му верувам, бидејќи без доверба врската не оди многу далеку.

И секогаш со резерва:smir:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
На пичка не треба да и веруваш.
Не е дека таа не се труди да биде верна и да задоволи како што треба, едноставно нагонот и е посилен од паметот.
 

Only*ME

Kaлимеро... :/
Член од
2 август 2008
Мислења
249
Поени од реакции
4
На пичка не треба да и веруваш.
Не е дека таа не се труди да биде верна и да задоволи како што треба, едноставно нагонот и е посилен од паметот.
Woow просто немам зборови, прво како тоа општо познато го нарекуваш женскиот род:tapp:, а ко второ што не спушташ на ниво на животни кои си се раководат само со природниот сексуален нагон без притоа да можат да размислат дали тоа сакат или не да го направат, а замисли ние сме луѓе со чувства и одредени ставови што би направиле, а што не!:tapp:
 

LiverpoolFC

Captain Fantastic!
Член од
10 ноември 2007
Мислења
864
Поени од реакции
15
Е ајде де, и ја незнам... Едноставно и веруем и знам дека не сум грешка.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
јас и вервав !
таја мене не!
и извадија муабети дека јас сум се мувал со некоја друга! и таја не ми верваше дека то не е вистина!
и на валентајн демек се смува со друг пред мене! всушност јас ја фатив !
и така... селанка беше и така! ззнаев дека не е за мене! и то... :pos2:
не ја сакав... btw :pos2:
така да мораш да имаш доверба... ако згрешиш нешто одма ја губишшшш
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.653
Поени од реакции
13.126
Хммм no trust, everything goes to dust. Зошто и` верувам на партнерката? затоа што од проста причина ако сум поклопен со скептицизмот кон неа, зошто па да имам врска со неа. Затоа и` поставувам тест за да ја покаже својата доверба. Ако го пројде, ме има како најдобар пријател и љубовник. Ако не, само како пријател.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Ednostavno kompletno i celosno mu veruvam...ednostavno na takva licnost nema sansa da ne mu se veruva...:back:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom