Зошто му верувате на вашиот партнер?!

Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
На кој начин т.е. што се ви беше потребно да ја стекнете довербата во вашиот партнер?!

Не постои начин на стекнување доверба или некојаси готова формула. Не можеме ни да знаеме дали целосно му веруваме на партнерот и колку му веруваме. За обични секојдневни работи, за проблеми, дилеми... му верувам. Од друга страна пак и не верувам во она во што верувам. Така што целосна доверба ни знае некој како да стекне, ни па може да стекне. Релативност е во прашање :toe:.
 
M

MIL

Гостин
Тотално,комплетно,целосно и верувам и ја сакам,ме сака и нормално дека и верувам
 

Црвено

Am I pissin' u off-fa-fa?
Член од
12 септември 2007
Мислења
1.227
Поени од реакции
81
Му верувам иако е далеку од мене и не гледам што прави. Затоа што до сега не го покажал обратното, дека не треба да му верувам, а и поради неговиот карактер. Па се надевам дека тој и понатака ќе ја цени мојата целосна доверба во него.
 
Член од
31 мај 2008
Мислења
803
Поени од реакции
32
верувам на партнерот бидејки знам дека секоја стабилна врска се заснова на доверба!!
Плус верувам за да не се нериврам...па ако ме изневери за било што не е за мене нели:toe:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
не му вервам пошо неам моментално :pos2::pos2:

мајтапо настрана ... па нормално дека ќе му вервам не сум ја избрал џабе женска да ми биди. ако не сум вервал во неа немало ни женска да ми биди
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Pa ne deka kojznae kolku mu veruvam no sepak mora da se ima doverba ako covek saka da odrzi edna vrska ne moze da se funkcionira bez doverba.E sega ja na primer mal milion pati si go proveruvam soprugot so finticki dal me laze i ko ke se uveram deka ne laze si vikam sama na sebe koja budala sum nemam popametna rabota od proverki:pipi:No nikad ne se ni znae so sigurnost koga moze covek da bide izlazan i prevaren pa od vreme na vreme ne e loso po nekoja kontrolicka da se pravi inace ne e interesno:back:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
doverbata e mnogu bitna rabota a osobeno vo nekoja vrska pa zatoa ke gledate so ocite a ne slepo da se vlubite i nisto da ne gledate a ako se osigurate deka imate doverba vo vasiot partner i ona vo vas togas veruvajte deka ste go nasle ona pravoto i ne go ispustajte zatoa sto mnogu tesko se naogaat takvi luge.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Нема начин ниту дефиниција за стекнување на доверба,љубовта си го прави своето.Ако партнерот те сака и е разумен,не му се потребни фуфици за една вечер колку да го направи кеифот што ќе трае неколку минути,а да го изгуби тој што го сака,го прифаќа таков каков што е,потребен е цел живот каење.Тешко е да стекнеш доверба,лесно е да ја изгубиш.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
96
Поени од реакции
12
Навистина е тешко да стекнеш доверба во некого. Но некогаш колку и да си сигурен почнува нешто од внатре да те тревожи, да те прави тажен и депресивен, и едноставно цело време мислите ти одат на таа тема дека партнерот веќе не те сака, не му значиш, те вара или слично....едноставно доволно е да се запостави еден детаљ од секојдневното однесување кон партнерот за да се појави било каков сомнеж ....:jaj:
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Koga ke i gi vidam ocickite ubavi,nemoze da me izlaze :)
 

Дрндалче

...никад не запира...
Член од
11 јануари 2009
Мислења
837
Поени од реакции
338
НЕ МУ ВЕРУВАМ!
порано или покасно како и секое машко ке урне се шо градел, за еден добар провод со некоја, некаде.... ма каква доверба.... :nenene:

Koga ke i gi vidam ocickite ubavi,nemoze da me izlaze :)
да бе, нема грешка!?
очичките...
слушај и ја имам убави очи ама ај дај ми 5 000 евра на заем пошо очичкиве мој нема чанси да те излажат, мислам ке ти ги вратам некад, ти само глеј ме у очи :pos2:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
На пичка не треба да и веруваш.
Не е дека таа не се труди да биде верна и да задоволи како што треба, едноставно нагонот и е посилен од паметот.
Мошне грубо, но тоа е вистината, сакале ние или не. Главната разлика меѓу мажите и жените по повод темава е тоа што мажот кога ќе реши дека не изневерува, и не го прави тоа. Од друга страна, жените се оние кои најчесто тргнуваат со идеја и став “јас не изневеверувам“. Малку подоцна, процентот на изневереување веројатно е тука некаде кај двата пола.

Мажите често знаат да кажат “го сакам тоа шо е мое, ама сакам и на страна“, и тоа пред пријателите не го кријат, ниту пред себе нормално. Жените, и себе си се убедуваат дека се верни, но... историјата покажала нешто друго.

Дури и старите имаат поговорка, “во куче и во жена немај верба“. Тоа навистина не ми се допаѓа покрај сето модернизирање и изедначување на нештата денес, но сепак... добивме само ситуација каде и жените како мажите отворено велат дека уживаат во менувањето партнери, но онаа машка особина на непогазување на зборот, не ја добиваат.

drndalka напиша:
НЕ МУ ВЕРУВАМ!
порано или покасно како и секое машко ке урне се шо градел, за еден добар провод со некоја, некаде.... ма каква доверба....
Краток рецепт кој помага за мажот да не изневерува. Див и разновиден секс, а и она клише старско “патот до срцето на мажот е преку стомакот“ исто така држи. Муабетот ми е, ако го задоволиш и него покрај себе, нема да те изневери. И секако, ако си толку себична да си дозволиш реченица од типот “Ау, не сум му ја слугинка па да му дозволам што сака“ и заслужуваш секој маж во твојот живот да те изневери за “провод“.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Да. Имам преголема доверба во неа. До сега ме нема излажено никогаш, се обидела онака 2-3 пати за смех, ја прашувам дали ќе излегува со другарките вечер, вика да, а всуштност дома ќе си остане. Ама веднаш се гледа како и светат очите и гласот и трепери кога сака нешто да излаже. But she can't. :)

Се зависи од карактерот на личноста. :smir:

А зошто и верувам? Па ако помеѓу две лица нема доверба, тогаш зошто се заедно?
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Да. Имам преголема доверба во неа. До сега ме нема излажено никогаш, се обидела онака 2-3 пати за смех, ја прашувам дали ќе излегува со другарките вечер, вика да, а всуштност дома ќе си остане. Ама веднаш се гледа како и светат очите и гласот и трепери кога сака нешто да излаже. But she can't. :)

Се зависи од карактерот на личноста. :smir:

А зошто и верувам? Па ако помеѓу две лица нема доверба, тогаш зошто се заедно?
Точно , нема потреба да се заедно ако нема доверба помеѓу две лица.
А зошто и верувам ? Па бидејќи сите ми се блиски се додека не го докажат спротивното , а таа го нема докажано тоа. Поради тоа и верувам. Се надевам дека така и ќе остане.:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom