Зомби

Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
lugeto harkomani se zombi. tie nemaat druga cel osven da se nafiksaat i posle niti se za neso svesni od realnosta niti mozat da ziveat bez svojata droga, ako ja nema megu sebe ke se ispoizedat...pa po zombi od makedoncite ima li,so se samounistuvaat i sebe i decata i drugite okou sebe i sto cel zivot idat nazad namesto napred...
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Зомби како феномен настанат поради Вуду Магија доста познато и доста истражувано поле од страна на пара нормалните науки и институтите за пара нормални науки. Процесот за да допре еден човек од нормална состојба до зомби состојба се одвивал на начин што во носот на човекот му вдувнувале некаков прав од кој човекот моментално изгледај како мртов без никакви знаци на живот и во таа состојба го закопувале неколку метри подземја. После неколку дена ја откопувале жртвата "здрава" и жива со невообичаен изглед на очите и спремна да ја направи секоја наредба што Водунот (главниот) ке ја нареди.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Има ли нешто во што НЕ веруваш?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Има ли нешто во што НЕ веруваш?
Навистина забегавте луѓе... Не се работи дали верувам или не ова за Зомби што го напишав го прават илјадници години наназад племињата што се занимаваат со Вуду магија. А еве и да верувам во се што за вас личи на глупост што ви е толку проблем тоа неможам да разберам ? :unsure:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.016
Сите теми ти се чакри, духови, НЛО итн. па чисто ме интересираше. Ај нема везе, да не ти кршам филм.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.304
Поени од реакции
78.993
lugeto harkomani se zombi. tie nemaat druga cel osven da se nafiksaat i posle niti se za neso svesni od realnosta niti mozat da ziveat bez svojata droga, ako ja nema megu sebe ke se ispoizedat...pa po zombi od makedoncite ima li,so se samounistuvaat i sebe i decata i drugite okou sebe i sto cel zivot idat nazad namesto napred...
dali ova znaci deka makedoncite se najgolemi harkomani?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.296
Поени од реакции
5.864
Сите теми ти се чакри, духови, НЛО итн. па чисто ме интересираше. Ај нема везе, да не ти кршам филм.
Не се работи за кршење филм она што ме интересира и што го работам е еден пат кој тргнал по него знае за што зборувам.
 
Член од
27 март 2011
Мислења
347
Поени од реакции
150
dali ova znaci deka makedoncite se najgolemi harkomani?
DA!!! JA UNISTUVAME SAMITE NASATA SVETA ZEMJA I ZASLUZUVAME DA NE NEMA KOA SME POSRAN NAROD I NE JA ZASLUZUVAME NEA PA BOLJE DA JA IZGUBIME AKO VEKE NE ZNAEME KAKO I NE MOZEME DA JA VODIME,NEKA JA VODI NEKOJ SO KE ZNAE KAKO DA I GO DADE MESTOTO STO GO ZASLUZUVA
 

Kajgana Shop

На врв Bottom