За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
vaka sea...nemam visok kilogrami i top mi e metabolizmot, znaci slabicka sum, onaka, sakam samo da go oformam teloto, i stomacni da napraam ova ona, da ne recam picka americka :icon_bigg . sovet? :nesum:
па многу едноставно.. гледај на сабалје да прајш барем по десет стомачни, а навечер серија од 50 напрај...
и повеќе истегнувај се..
:smir:
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
па многу едноставно.. гледај на сабалје да прајш барем по десет стомачни, а навечер серија од 50 напрај...
и повеќе истегнувај се..
:smir:
abe ne samo stomacni, da napraam nekoja linija, da ne znaes nekoja strana ili nesto sl. so vezbi? :toe:
 

Македон91

Благородник
Член од
21 јануари 2009
Мислења
2.134
Поени од реакции
120
Ме интересира која и каква храна треба да се консумира за да се добие повеќе на маса за фитнес почетник. Може ли некој да ми направи неделен распоред (на храна) за фитнес почетник?
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
abe ne samo stomacni, da napraam nekoja linija, da ne znaes nekoja strana ili nesto sl. so vezbi? :toe:
bodybilding.com тука имаш скоро све што ти треба и клипови имаш за поефикасно вежбање доколку нема инструктор кај што вежбаш
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
abe ne samo stomacni, da napraam nekoja linija, da ne znaes nekoja strana ili nesto sl. so vezbi? :toe:
Хмм , не ти треба страна , запиши се и вежбај во теретана 2пати неделно , трчај 1 за време на викенд и ке се стегнеш , сеа америчка пичка ако сакаш ондак иди на липосукција : ))) се шалам , евети едно страниче ако сакаш да се ориентираш на вежбање во домашни услови (една топка за вежбање би ти завршила многу работа) http://health.howstuffworks.com/shoulder-exercises.htm/printable
ако сакаш да се запишеш во теретана однак би требало тамо да ти укажат на твоите желби неверувам дека би те оставиле сама да се снајдеш :smir:

Ме интересира која и каква храна треба да се консумира за да се добие повеќе на маса за фитнес почетник. Може ли некој да ми направи неделен распоред (на храна) за фитнес почетник?
Имаш во претходните страници на истава тема побарај , убаво имаше напишано во интервали ... :smir:
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
Хмм , не ти треба страна , запиши се и вежбај во теретана 2пати неделно , трчај 1 за време на викенд и ке се стегнеш , сеа америчка пичка ако сакаш ондак иди на липосукција : ))) се шалам , евети едно страниче ако сакаш да се ориентираш на вежбање во домашни услови (една топка за вежбање би ти завршила многу работа) http://health.howstuffworks.com/shoulder-exercises.htm/printable
ако сакаш да се запишеш во теретана однак би требало тамо да ти укажат на твоите желби неверувам дека би те оставиле сама да се снајдеш :smir:

haha, fala, dobro toa bese metaforicno kazano :smir:
 

sikice

tezok e zivotot
Член од
27 ноември 2008
Мислења
15
Поени од реакции
0
ajde be neka mi odgovori nekojjjjjjjjjjj
kako se konsumira l carnitinot koga e tecen ili vo tableti koja jacina kako i koj e podobar tecniot ili vo tableti i koe e negovoto dejstvo gi topi masnotiite taka ????
dali mora da se vezba ko ke se pie l carnitin PISETE CEKAMMMMMMMMM
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.332
Поени од реакции
7.340
ajde be neka mi odgovori nekojjjjjjjjjjj
kako se konsumira l carnitinot koga e tecen ili vo tableti koja jacina kako i koj e podobar tecniot ili vo tableti i koe e negovoto dejstvo gi topi masnotiite taka ????
dali mora da se vezba ko ke se pie l carnitin PISETE CEKAMMMMMMMMM

Л-карнитинит си е Л-карнитин било во течност било во таблети!

Да Л-карнитинот ги топи мастите и се користи за слабеење, тој ги носи мастите до местото каде се согоруваат, меѓутоа за да се согорат мастите треба да има и доволно количество на кислород што значи доколку не вежбаш, л-карнитинот нема да има ефект.
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Да прашам нешто:)
значи прам секој ден стомачни во серија по 150 и веќе има резултати т.е. почнаја да се познаваат ама само на горниот дел..
ги правам инаку онака со собирање на нозете и горниот дел истовремено
Е сега прашањето ми е како треба да правам стомачни за да го затегнам и долниот дел од стомакот?
Фала:smir:
 
Член од
1 август 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
37
Да прашам нешто:)
значи прам секој ден стомачни во серија по 150 и веќе има резултати т.е. почнаја да се познаваат ама само на горниот дел..
ги правам инаку онака со собирање на нозете и горниот дел истовремено
Е сега прашањето ми е како треба да правам стомачни за да го затегнам и долниот дел од стомакот?
Фала:smir:
Ќе легнеш на под ќе се фатиш за кауч или нешто слично.. и ќе ги мрдаш нозете горе доле а можеш и лево и десно :)
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Ќе легнеш на под ќе се фатиш за кауч или нешто слично.. и ќе ги мрдаш нозете горе доле а можеш и лево и десно :)
Фала многу за ова, сеа пробав ама прилично потешко е отколку со собирање на цело тело:)
a уш нешо да прашам:)
Во теретана возам точак и на орбитрек вежбам.. ама некако за нозеве(поточно бутовите) за нивно затегнување уште нема никаков ефект,а на нив највеќе правам отприлика на точак сум 30 мин, а на орбитрекон отприлика 20..
ми се затегна прилично долниот дел од нозете, а за горниот исто си остана...:toe:
хелп и за ова:smir:
 

jkd

one name one country united macedonia
Член од
13 септември 2007
Мислења
1.261
Поени од реакции
27
Фала многу за ова, сеа пробав ама прилично потешко е отколку со собирање на цело тело:)
a уш нешо да прашам:)
Во теретана возам точак и на орбитрек вежбам.. ама некако за нозеве(поточно бутовите) за нивно затегнување уште нема никаков ефект,а на нив највеќе правам отприлика на точак сум 30 мин, а на орбитрекон отприлика 20..
ми се затегна прилично долниот дел од нозете, а за горниот исто си остана...:toe:
хелп и за ова:smir:
е сега за ова ќе правиш чучњеви потоа незнам дали си ја видела вежбава у теретаана значи со тегчиња помала килажа исчекоруваш нанапред и со коленото скоро го допираш подот пробај ги овие вежби па кажи :helou:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
911
Поени од реакции
173
Можеш да почнеш да трчаш на кеј секој ден по 30-45 минуту(без да го броиш времето кога праиш пауза значи толку време да поминеш трчајќи) веруј ми дека ке видиш големи резултати на стомакот особено на долниот дел, а ке ги затегнеш и нозете колку толку.

p.s ако не си од Скопје ваљда има по другиве градови некое погодно место за трчање
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Ајде, мене некој да ме просветли:)
Мишелинките како се горат?? Мишелинки = овие чудава на аватаров, од страните на стомакот па накај грб што ги има.
Благодарам.
п.с. Ако ми дадете корисен совет и ако видам ефекти - частам Кока Кола Лајт:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom