За фитнес почетници

  • Креатор на темата Stef Bachatero
  • Време на започнување
R

RAYTHEON23

Гостин
Жива глупост...џабе пари



Не се плаши од месото, ти требаат протеините. Секој што вежба треба да јаде ПОВЕЌЕ месо, не помалку.



Хормонот за раст и тестостеронот се нелегални(или за лаиците ќе ги наречеме стероиди). Ако не знаеш што правиш, не дирај...

Еден совет до сите фитнес ентузијасти...јадете правилно, вежбајте и имајте трпение.
testosteron e hormon i da ti bide jasno ako e smetan za steroid nemase da go prodavaat po aptekite jas znam luge koi go kupuvaa vo ampularna forma..a administracijata e podkozna-potoa 2 nedeli pa nova doza zemaa okolu 80 denari bea(ampula testosteron...ti informiraj se)..oti imam primeri zatoa kazuvam a ima luge na koi im e stvarno potreben....asto se odnesuva za toa animall400% ne procitav da ima testosteron oti jas go vidov proizvodot a i farmacevt mi kaza deka e za zivotni samo PA ANIMAL PISUVA:toe::helou: inmaku za toa dobriot sovet se soglasuvam(duri i ja mozam da kupam testosteron pa licno da ti ja pokazam ampulata ili najdobro prasaj po aptekite i ke vidis deka go ima
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
.asto se odnesuva za toa animall400% ne procitav da ima testosteron oti jas go vidov proizvodot a i farmacevt mi kaza deka e za zivotni samo PA ANIMAL PISUVA:toe::helou:
Иначе не се вика Animal400% туку Universal Animal Pack . Има освоено награда за мултивитамин на годината , така да не тропајте глупости , секако дека некој од аптека ке ти рече дека е за животни зашто се неписмени во таа област. :kesa:
 
R

RAYTHEON23

Гостин
Иначе не се вика Animal400% туку Universal Animal Pack . Има освоено награда за мултивитамин на годината , така да не тропајте глупости , секако дека некој од аптека ке ти рече дека е за животни зашто се неписмени во таа област. :kesa:
ERROR drugar vovoj se vikase ANIMAL 400% a za ovoj univerzal ne znam...ima nagrada a?sto sodrzi ako moze da mi kazes bi cenel:helou:
jas koristam multi kompleks uomo man OD E.S I i ne e za vezbanjeima 13 vitamini isto tolku minerali koenzim Q10 Ginseng i taurine 20mg i sum zadovolen:smir:
Essential Nonessential Isoleucine Alanine Leucine Asparagine Lysine Aspartate Methionine Cysteine* Phenylalanine Glutamate Threonine Glutamine* Tryptophan Glycine* Valine Proline*
Serine*
Tyrosine*
Arginine*
Histidine*
tie so * se neophodni.. b12 ima malku no sepak proteini dovolno proizvodot ima isto taka i selen sto e dobro i stom e UNIVERZAL ne mora da znaci deka e za vezbanje izvor wikipedia
 

The Count

Monte Cristo
Член од
15 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ако може некој да ми прати некој линк или некоја страна каде можеш да ги видиш сите вежби за секој мускул.
Однапред Thank you
!
:D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382

The Count

Monte Cristo
Член од
15 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
А некои добри вежби за стомачни!? за страшни стомашчни! :D
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Еј имаше некоја тема за стомачни побарај те ја .. иначе за страшни стомачни има една финта ЛИПОСУКЦИЈА + ПЛАСТИЧНА ОПЕРАЦИЈА ... !!! така да почнете сега ако сакате да успеете не се прават стомачни за 2-3 недели ... ајт , побарајте ја темата и таќе .. :smir:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
јас да ве прашам :)
имам 15 год,жеско сум и планирам деноиве да тргнам на фитнес у Атлета у Аеродром
Имам така доста вишок на килограми:kesa:и идам превенствено за да ослабнам
ама ме интересира дали тоа ке влијае на здравјето зш сепак сум у пубертет
Фала однапред :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
јас да ве прашам :)
имам 15 год,жеско сум и планирам деноиве да тргнам на фитнес у Атлета у Аеродром
Имам така доста вишок на килограми:kesa:и идам превенствено за да ослабнам
ама ме интересира дали тоа ке влијае на здравјето зш сепак сум у пубертет
Фала однапред :)
Нема никако да влијае на здравјето односно со супер диета може само да дојде до мало ( можам да го наречам мало доколку се разбира правилно се храниш ) намалување на холесетеролот , што и не е некоја голема работа , едноставно само перципирај дека диета не се држи со гладување туку со правилна распореденост на оброци , иди таму прави кардио , некој минимални вежби за тонирање и немај гајле за здравјето , мноооогу зеленчук и овошје , трчање , точак и веруј ке ти биде период за паметење. ( немој ништо од суплементи да зимаш бидејќи си уште во пубертетски развиток па може да настанат компликации 17+ ) :smir:
 
Член од
24 февруари 2009
Мислења
196
Поени од реакции
3
Фала мн за одговорот
а дали со возење ролерки би можела да симнам некое килце(сето тоа надополнето со здрава исхрана)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
Фала мн за одговорот
а дали со возење ролерки би можела да симнам некое килце(сето тоа надополнето со здрава исхрана)
Хех , секако дека би можела да симнеш , најважно е да се испотиш , сеа ти ако возиш онака само да си трачариш со другарките секако дека нема да симнеш , најважно е да се осетиш дека си изморена, бтв + со возењето на ролерки се подига и обликува задникот :smir: така да хев фан.

30% вежби / 70% исхрана = резултат .. само тоа запамти го.
 

The Count

Monte Cristo
Член од
15 февруари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Па програма веб-сајтче било шо...
КАКО ДА ДОЈДАМ ДО СТОМАЧНИ? гласи прашањето..:wink:
 

nike girl

Just Do It
Член од
25 август 2008
Мислења
61
Поени од реакции
1
vaka sea...nemam visok kilogrami i top mi e metabolizmot, znaci slabicka sum, onaka, sakam samo da go oformam teloto, i stomacni da napraam ova ona, da ne recam picka americka :icon_bigg . sovet? :nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom