Заштедени пари - предлог за бизнис?

Член од
24 октомври 2011
Мислења
385
Поени од реакции
139
imam 5000 evra zastedeno kako bi bilo najdobro da gi investiram nekoj mal biznis sto bi se isplatel
 

*Slash*

Comfortably Numb
Член од
31 јули 2008
Мислења
758
Поени од реакции
1.207
Чувај ги за првата казна.:)
edit
Озбилно: Најисплатливо ти е иселување......
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
imam 5000 evra zastedeno kako bi bilo najdobro da gi investiram nekoj mal biznis sto bi se isplatel
Купи две билијарда и едно фудбалче..3-4 плејстејшни...тоа ќе те фати најмногу 1000 евра....отвори билијард клуб и така...не плаќаш ништо за билјардото и за фудбалчето а за плејстејшните струја само ама тоа е смесна сума...
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Се јавија тие што си ја имаат мувата на глава
Јас би купил кола и такси би возел нормално со пола пари остатокот да се најде за регистарција,поправки казни.............
 
Член од
14 јуни 2008
Мислења
1.369
Поени од реакции
1.075
Трговија. Од шо се разбираш ти иначе?
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.677
Купи две билијарда и едно фудбалче..3-4 плејстејшни...тоа ќе те фати најмногу 1000 евра....отвори билијард клуб и така...не плаќаш ништо за билјардото и за фудбалчето а за плејстејшните струја само ама тоа е смесна сума...
џабе плејстејшените на улица ќе ги најде со телевизори у пакет. И локалот гратис а за билјард маси да не говориме, за фудбалчето па ич, какви 1000, за 500 ќе ги најде сите тие работи.
 
Член од
7 април 2012
Мислења
961
Поени од реакции
703
џабе плејстејшените на улица ќе ги најде со телевизори у пакет. И локалот гратис а за билјард маси да не говориме, за фудбалчето па ич, какви 1000, за 500 ќе ги најде сите тие работи.
Абе како пример го кажав..иначе ќе треба да даде барем 1000че оти треба да се понуде подобро од конкурентите...а за тоа може да се разгледа опција и дасе купи маса за снукер...не верувам дека има некаде во мк освен Скопје...
 
I

IBIZA SOUND

Гостин
alal da ti e be druze
kako gi zastedi tie pari ako ne e tajna,i za kolku vreme :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
И ја би одел со забавен клуб, отсекогаш ми било интересно а и не е некоја голема инвестиција. Нема да си имаш проблеми за со казни, единствен проблем би ти било само да не пушташ малолетници после 12 саатот оти 2.000 евра казна е. А и доста интересен бизнис е, мене ептен ќеиф ми се праи да имам такво нешто, плус ако го работиш убаво, ако правиш турнири едно друго може ептен да ти успее.
 
Член од
11 мај 2013
Мислења
576
Поени од реакции
731
Ја би средила некој локал,и би го изнајмувала за приватни забави,родендени,матури итн. Ти го даваш само просторот,они се си носат. Ем земаш пари,ем ништо не работиш ти. Сигурно земаат околу 100 евра од вечер ваквите места,а мислам дека ги има многу малце. Посебно за Нова година кога се изнајмува,се креваат цените,можеш и дупло да заработиш. А ако не ти се дава заради безбедност на стварите во локалот,тогаш можеш и под кирија да го даваш на некој,да го работи..само што мислам дека помалце ќе ти се исплати така. А и добра е идејава со забавен клуб,секогаш има луѓе по вакви места.
Со лесно :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.450
Поени од реакции
68.692
Дај ми ги мене, бар ќе бидеш сигурен дека си направил добро дело и не си ги спичкал за џабе :D

Кажи збор два за кои области имаш интереси, како инаку би ти дале совет...
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
џабе плејстејшените на улица ќе ги најде со телевизори у пакет. И локалот гратис а за билјард маси да не говориме, за фудбалчето па ич, какви 1000, за 500 ќе ги најде сите тие работи.
3ка ти е по 250 евра половен...4ка 500 евра ако не и повеќе.Телевизори ти требаат големи,барем 40ки...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom