Економски факултет (reloaded)

Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Влогови и ренти, Амортизација на кредити 100% се паѓа по една задача на 2 колоквиум + изводи или интеграли, мада некогаш знаел да даде и од двете.
Мене и двете ми се паднаа, и на колоквиум и на испит во јануари :D
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
А овие Емпириско дефинирани функции паѓаат, или да не ги чепкам воопшто?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.185
Поени од реакции
107.817
Rece koj nema da zeme od pon da go bara vo kabinet,ako imas ideno na dve tretini od predavanjata ke ti dade ili ako ti e prezapisan :)
Абе 4 година сум, ама го немам презапишано предметот, затоа што лани место него запишав друг предмет. Јебига, ќе си го платам. :D
 
Ф

Флеш

Гостин
Извинете шо се убацувам во муабетот .... математиката на економски е иста како на Електро и Машински прва година итн, или не ?! Само ме интересира од не знаење како е таму,полесен е Економски ?! :)

Извинете пак за упаѓање ...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Извинете шо се убацувам во муабетот .... математиката на економски е иста како на Електро и Машински прва година итн, или не ?! Само ме интересира од не знаење како е таму,полесен е Економски ?! :)

Извинете пак за упаѓање ...
Кажи кај кого беше математика на електро и јас ќе ти кажам од прва рука :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај Катерина Санева .... :LOL:
eпа ок лесно ќе ти е.

Се шалам, ако си положил на феит математиките лесно ќе ти е, ја знаеш логиката иако е поголемиот дел економска математика, не е на феит тоа чудо ама со вежбање ќе сконташ.

Најбитно е што нема усно математика, отров ми е тоа, среќа исчистив на феит.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Abe ako platam online za administrativna taksa nema da mi pravat problemi taka? :)

Ќе ти прават.
Јас ко што разбрав некни додека земав пријави, тетките од книжара и објаснуваа на една колешка дека мора да имаш уплатница на пријавата, никакви шифри или други работи не сакаат.
 
Член од
4 мај 2007
Мислења
598
Поени од реакции
208
Ќе ти прават.
Јас ко што разбрав некни додека земав пријави, тетките од книжара и објаснуваа на една колешка дека мора да имаш уплатница на пријавата, никакви шифри или други работи не сакаат.
Денеска на полагање пишав шифра(платив со мобилен),наместо да носам уплатница. Не ми направи проблем никој. :)
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.126
Поени од реакции
15.950
Денеска на полагање пишав шифра(платив со мобилен),наместо да носам уплатница. Не ми направи проблем никој. :)

Пишав како кажаа теткиве, а ако не прават проблеми, тогаш супер. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom