Економски факултет (reloaded)

Член од
18 јуни 2009
Мислења
2.194
Поени од реакции
1.406
Некој од постарите колеги да каже што најчесто се паѓа макроекономија на втор колоквиум. На што да обратиме повеќе внимание
 
Член од
10 јуни 2013
Мислења
47
Поени од реакции
22
А од амортизација најчесто какви се барањата во задачите? (за втор колоквиум) Пошо од збиркава некако многу боза ми се, а па од учебник да не зборуваме... ме фаќа стравот многу:sick:
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Колеги со колку минимум решено математика се поминува ? :unsure:
 
Член од
2 март 2011
Мислења
72
Поени од реакции
4
Колеги ќе ве замолам ако ги памтите прашањата од испитот во септември по Теорија на организација да ми ги пишете, и ако знаете дали за испит Кирил бара набројуванки и дали има теми што не требаат за испит?
 
Член од
12 март 2012
Мислења
72
Поени од реакции
21
Ако ги иам положено и двата колоквиума даваат после втор кол. оценка или си чекаат сите до после испит?
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Ако ги иам положено и двата колоквиума даваат после втор кол. оценка или си чекаат сите до после испит?

Зависи кој предмет, кога ќе има резултати од 2 колоквиум може да има наведено дека ќе се дава оценка на ХХ дата во ХХ време.
Ако нема наведено оценки се земаат кога ќе има резултати после испитот.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
6.763
Абе Економија ако паднеме 2 колоквиум,ќе имаме фора само 2 да преполагаме? (пошто лани слушнав дека му дал така на тие,и тоа 2 фори за преполагање само на 2 колоквиум)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Абе Економија ако паднеме 2 колоквиум,ќе имаме фора само 2 да преполагаме? (пошто лани слушнав дека му дал така на тие,и тоа 2 фори за преполагање само на 2 колоквиум)
Да да ќе имате, лани ние имавме.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Абе Економија ако паднеме 2 колоквиум,ќе имаме фора само 2 да преполагаме? (пошто лани слушнав дека му дал така на тие,и тоа 2 фори за преполагање само на 2 колоквиум)
Да, има поправен, ама поголема оцена од 6 на поправен не стават. Иначе оди на увид, Билјана е супер асистентка и дава преглед уште еднаш на шифрарник. Лани бев на граница и едно квадратче грешка се отпечатило на компјутер и баш со тој поен поминав на втор колоквиум. (y)
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.238
Поени од реакции
6.763
Да, има поправен, ама поголема оцена од 6 на поправен не стават. Иначе оди на увид, Билјана е супер асистентка и дава преглед уште еднаш на шифрарник. Лани бев на граница и едно квадратче грешка се отпечатило на компјутер и баш со тој поен поминав на втор колоквиум. (y)
Чекај бе,не сум кутнат уште :D
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Има некој што ќе сподели некои прашања за втор колоквиум дигитална економија? Барав низ срч но слабооо :(
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
По вториот колоквиум математика сите кружат со приказни дека баш нив им паднал „елиминаторен“ пошто баш тие задачи не ги решавале со ПРИВАТНИ професори. -.- Мислам, у реду е.

И тоа баш за групата што мене ми се падна се дигна фама дека е „елиминаторна“. Јас пошто учев конкретно од учебникот и збирката забележав дека задачите што ми се паднаа се исти како што имаше во учебникот. Тоа што ги немаше како соодветни примери во збирката е друга работа. Мој е проблемот што не сум ги научил постапките како што треба, не на „елиминаторната“ група.

Значи (ова за поискусните колеги), „елиминаторните“ групи се само дигање врева за џабе и самооправдување? Или?
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.548
Поени од реакции
5.305
Според мене е само измислица. Имало случај неколку пати и на испит и на колоквиум да ми се падне ист тест со некој и после тоа да го слушнам како вика абе мене елиминаторен ми се падна, а со малку повеке учење сигурен сум дека може да се помине.
Или па ако ти се падне матрица со 3 реда или како беше сум заборавил, што кога ке ја решаваш ке ти се рашири на 3-4 страни, незначи дека е елиминаторна, едноставно малку е потешко. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom