Економски факултет (reloaded)

Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Колеги, дали за втор колоквиум по Банкарство од 4та глава треба да се учат - Форфетинг, Факторинг, Лизинг, Акцептирање и авалирање и од стр.409. Дополнителни форми на пресметковни плаќања? - затоа што не се спомнати во презентацијата, а асистентката на Зефир вели дека се треба да се учи од книгата и дека се е наведено и во презентацијата, а овие поднаслови фалат!?! Ајде од вие што сте редовни прашајте па пишете!​
 
Член од
5 ноември 2011
Мислења
11
Поени од реакции
0
ako prodava nekoj tablica matematika neka mi pise vo poraki brojce vo poraka.itno e ,ja izgubiv pred polaganje:S
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
како се пријавува испит преку интернет?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
Некој да не има задача од економија на инвестиции, за пресметка на сензитивна анализа во Excel.
 
Член од
28 јуни 2011
Мислења
13
Поени од реакции
0
investicionen da ne znae nekoj kako se polozuva i koi zadaci gi dava na ispit?
--- надополнето: 16 декември 2011 во 02:24 ---
investicionen da ne znae nekoj kako se polozuva i koi zadaci gi dava na ispit?
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Колеги, дали за втор колоквиум по Банкарство од 4та глава треба да се учат - Форфетинг, Факторинг, Лизинг, Акцептирање и авалирање и од стр.409. Дополнителни форми на пресметковни плаќања? - затоа што не се спомнати во презентацијата, а асистентката на Зефир вели дека се треба да се учи од книгата и дека се е наведено и во презентацијата, а овие поднаслови фалат!?! Ајде од вие што сте редовни прашајте па пишете!​
Не треба да се учат тие делови.
Друго што не треба да се учи е од 368 до 386 . Ако уште нешто е исфрлено нека каже некој?
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
како се пријавува испит преку интернет?
Абе еве сега прочитав баш како што и имаш линк на страната на факултетот ама мене не ме вклучува нешто... треба индекс и единствен матичен број да се внесе ама не сака не знам зашто :S
 
Z

ziko bt

Гостин
Абе еве сега прочитав баш како што и имаш линк на страната на факултетот ама мене не ме вклучува нешто... треба индекс и единствен матичен број да се внесе ама не сака не знам зашто :S
Почекај колешке до 19ти шо се брзаш :D
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.244
Поени од реакции
8.316
Абе еве сега прочитав баш како што и имаш линк на страната на факултетот ама мене не ме вклучува нешто... треба индекс и единствен матичен број да се внесе ама не сака не знам зашто :S
Најверојатно после 19ти ќе можит :eek:
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги пријавите кои ке ги носиме на самиот ден на колоквиум на студентски прашања ли треба да се носат?
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Не, му ги даваме на професорот :)
Мислиш на проф. во канцеларија или ке ги даваме таму кај што ке полагаме?:vozbud:
--- надополнето: 16 декември 2011 во 16:10 ---
Не, му ги даваме на професорот :)
Мислиш на проф. во канцеларија или ке ги даваме таму кај што ке полагаме?:vozbud:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Не, кога ќе полагаме пред да ни дадат шифрарник, ни ги земаат пријавите :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom