Економски факултет (reloaded)

Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Почекај колешке до 19ти шо се брзаш :D
Ајде чим викаш да почекам ќе почекам .. јас се забрзав зашто многу сакам да полагам хаха или не :D Уште едно прашање... да не знае некој од трговско право што не треба да се учи? :)
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
За предметиве што ќе ги полагаме на колоквиум каде да пишеме дека се за колоквиум пошо у пријавите нема место за тоа него има само на првата стр. „пријава на испит“ ?
 
Член од
1 ноември 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Колеги Банкарство треба ли да се чита од книга историјатот т.е првите 30 страни? И дали асистентката посочи некои наслови за отворени прашања?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.074
Поени од реакции
581
За предметиве што ќе ги полагаме на колоквиум каде да пишеме дека се за колоквиум пошо у пријавите нема место за тоа него има само на првата стр. „пријава на испит“ ?
Ќе ја превиткаш пријавата на два дела, и на делот каде што се пишува името на преметот, пишуваш преку колоквиум.
 
Член од
17 декември 2011
Мислења
3
Поени од реакции
0
Некој да има инфо/проект или слично на теам - Големата депресија 1929-1933 во Германија. Ама потребни ми се информации стриктно за Германија, не општо. Благодарам
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги тие што ке ги пријавиме испитите онлине ке треба ли да носиме и пријави на колоквиум?
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Колеги Банкарство треба ли да се чита од книга историјатот т.е првите 30 страни? И дали асистентката посочи некои наслови за отворени прашања?

Елена рече цела трета глава може да се учи само од презентации, а наслови за отворени прашања не посочи.
Јас би ги прашала колегите од лани ако се сеќаваат на некое отворено прашање од втор колоквиум, ако може да пишат.
А, на последното предавање кажа дека ќе има екстра прашање (не знам дали на заокружување или на пишување) за краткорочни револвинг кредити. Може некој да ја напише убаво дефиницијата?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Елена рече цела трета глава може да се учи само од презентации, а наслови за отворени прашања не посочи.
Јас би ги прашала колегите од лани ако се сеќаваат на некое отворено прашање од втор колоквиум, ако може да пишат.
А, на последното предавање кажа дека ќе има екстра прашање (не знам дали на заокружување или на пишување) за краткорочни револвинг кредити. Може некој да ја напише убаво дефиницијата?
Екстра прашања се обично на заокружување. На претходен колоквиум имавме 2, а сега едно ли ќе е?
Единствено отворено прашање што го посочи за можно беше за рочната трансформација.


Кирил кога планира да ја стави презентацијата од вежби по меѓународни финансии?
 

vlatko_95

Чоек
Член од
26 септември 2008
Мислења
260
Поени од реакции
66
Сакам да прашам дали некој се сеќава што отворени прашања имаше на втор колоквиум Макроекономија и Финансиски пазари и институции минатата година?
 
Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Дали некој се сеќава на решението од задачата што ви се падна на колоквиумот по макро? Ако некој ја знае нека ми ја напише во ЛП!
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.117
Поени од реакции
827
Колеги тие што ке ги пријавиме испитите онлине ке треба ли да носиме и пријави на колоквиум?
Да, треба, и да си уплатиш таксена марка и уплатницата да ја залепиш на пријавата.
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги знаете ли дали испитите може да ги пријавуваме онлине во секој период од денот или..??
 
Член од
15 септември 2010
Мислења
74
Поени од реакции
2
И јас пријавив сега . Имам јас таму во досието Листа на префрлени испити и ми ги пишува некои предмети. Да не знаете што е тоа?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom