Економски факултет (reloaded)

Член од
11 март 2011
Мислења
33
Поени од реакции
4
Ќе може некој да ми каже од постарите што имаше на вториот колоквиум по макро...дали се паѓаат прашањата од домашната и ако некој се сеќава да отворените прашања нека ги напишиТ???
 

magii

*
Член од
6 јули 2008
Мислења
141
Поени од реакции
10
Колеги, менаџмент имам 50 поени, дозволи да правиме семинарска со тие поени, но сепак не отидов кај него за официјално да го прашам дали да одам на втор, последици од ова? :pos:
 
Член од
1 јули 2008
Мислења
2.027
Поени од реакции
2.026
Дигитална полагам на 21-ви, ќе мора ли да го пријавам порано или може и тој ден, после полагањето? Дека ме има на списоците за полагање, тие пријави што ги поднесуваме се за испит важни, но пак да си прашам некој што имал ваква ситуација да не ми прават проблеми, немам работа пред тој ден на факултет па да не одам само за тоа?
 
Член од
12 декември 2011
Мислења
175
Поени од реакции
25
основи на сметководство кога ке даваат потписи?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
23
Поени од реакции
1
Дигитална полагам на 21-ви, ќе мора ли да го пријавам порано или може и тој ден, после полагањето? Дека ме има на списоците за полагање, тие пријави што ги поднесуваме се за испит важни, но пак да си прашам некој што имал ваква ситуација да не ми прават проблеми, немам работа пред тој ден на факултет па да не одам само за тоа?
Пријавата на испити ќе се врши електронски(без разлика на смер и година значи сите студенти) во петок ќе има соопштение така рекоа на студентски, а пријавите ќе ги носиме на ден на колоквиум ако полагаш преку кол или на ден на испит ако полагаш испит.
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги макроекономија и финансиски пазари какви се отворените прашања на 2 колоквиум ?
 
S

Sheldon Cooper

Гостин
Колеги, ќе може некој да ми даде кратки инструкции како се прави семинарска по основи по економија? Знам само дека треба 9-10 стр. да биде е сега не ми е јасно дали во тие 9-10 влегуваат и насловот и последната стр. како што е користена литература или тие се плус страни? Фала ви однапред
 
Член од
7 февруари 2010
Мислења
37
Поени од реакции
0
ВАЖНО СООПШТЕНИЕ!!!

УТРЕ ПРЕДАВАЊАТА ПО ЕКОНОМЕТРИЈА ЌЕ СЕ ОДДРЖАТ ВО 8 ЧАСОТ.

Ве молам известете ги останатите колеги.

Поздрав
 
Член од
2 ноември 2011
Мислења
28
Поени од реакции
6
Колеги, ќе може некој да ми даде кратки инструкции како се прави семинарска по основи по економија? Знам само дека треба 9-10 стр. да биде е сега не ми е јасно дали во тие 9-10 влегуваат и насловот и последната стр. како што е користена литература или тие се плус страни? Фала ви однапред
Во тие 9-10 страни не влегуваат тие страни како што се почетната , 2рата стр (тоа нели кога ќе набројуваш за што ќе пишуваш ) и користена литература :)
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Здраво Дечки

4 - та година сум во Васил Антевски - Дрен ( Борис ), Економски Смер и сакам да ве прашам нешто.
Во план ми е да се запишам на Економски Факултет, но имам неколку дилеми.
Ми одат Економија, Бизнис, Менаџмент, Маркетинг, и сега би сакал доколку некој може да ми ги каже смеровите поврзани со овие предмети, и каков успех ми треба за да се запишам.

Ви благодарам Однапред. :D
 

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Koга точно почнува јунска сесија?Од 15ти мај мислам дека беше лани или покасно е? :)
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Koга точно почнува јунска сесија?Од 15ти мај мислам дека беше лани или покасно е? :)
Минатата учебна година, првиот испит во рамките на мајско-јунската сесија беше на 23.05.2011, во оваа учебна ќе биде на 22.05.2012.
 
Член од
6 ноември 2008
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.370
Ако може некој од постарите колеги да додели некој совет за Основи на сметководство 2 колоквиум, прашањата од Либро дали паѓаат како што беа и на 1кол.
Исто така математика за економисти 2 кол, некое советче?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom