Економски факултет (reloaded)

Член од
13 април 2008
Мислења
10
Поени од реакции
0
Ве молам ако може мислење за предметот ОРГАНИЗАЦИСКО ОДНЕСУВАЊЕ колкав е материјалот и дали е лесен за учење ??
 
Член од
20 август 2010
Мислења
167
Поени од реакции
24
Има некој што ја продава книгата МАТЕМАТИЧКИ МЕТОДИ (од лани истата)??? Нека ми пише пп....
истото и мене ме интересира, само ми требаат 2 и тоа за брзо време. Нека ми пише пп..
 
Член од
14 јануари 2011
Мислења
4
Поени од реакции
0
Да не знае некој во колку саат се полага дополнителниот по Математика?
 

Vk111

B4 I FU RU 18
Член од
2 јули 2010
Мислења
118
Поени од реакции
6
4-та сум јас :) И морам да презапишам еден од 3-та, што значи еден од 4-та не ќе можам, па прашувам да не има некоја комбинација да ги запишам и двата
Не сум сигурен , но мислам дека продеканот за настава ( или некој од ректорат ) може да ти даде дозвола за плус кредити.
Помини во ректорат деновиве и распрашај се , но не оди кај теткиве во студентски , тие ништо не знаат и само проблеми прават.
 
Член од
15 април 2010
Мислења
78
Поени од реакции
1
Imam problem so MEGJUNARODNA EKONOMIJA, TEORIJA NA KOMPARATIVNI PREDNOSTI STO E pa ja sfativ samo TABELITE 1-5 I 1-6 KAKO SE DOBIENI TIE BROJKI STO SE VO NIV ??? ako moze da mi kaze nekoj pvt
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги знае некој дали се точни кредитите за предметите на страната на факултетот? Точно е тоа дека финансиски менаџмент носи 80,0 кредити? :nesvest:
 
Член од
8 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
10
Колеги знае некој дали се точни кредитите за предметите на страната на факултетот? Точно е тоа дека финансиски менаџмент носи 80,0 кредити? :nesvest:
хахаха, така да беше, до крајот на 2ра година сите ќе имавме доволно кредити за дипломирање :). сигурно е typo, без возбуди :)
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Колеги каде се наоѓа кабинетот на нашиот ценет и мил професор Сашо Ќосев ? :)
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
Колеги ме интересира дали мора да имаш најмногу до 240 кредити кога ке завршиш? Што на пример ако имаш повеке од тоа? Нема да можеш да дипломираш или?:vozbud: И знаете кај пишува за тоа ?
 
Член од
7 ноември 2010
Мислења
123
Поени од реакции
28
Колеги ме интересира дали мора да имаш најмногу до 240 кредити кога ке завршиш? Што на пример ако имаш повеке од тоа? Нема да можеш да дипломираш или?:vozbud: И знаете кај пишува за тоа ?
Ја знам дека треба да имаш НАЈМАЛКУ 240 кредити.Ако не е така...нека пише некој
 
Член од
28 јануари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
1
Колеги ме интересира дали мора да имаш најмногу до 240 кредити кога ке завршиш? Што на пример ако имаш повеке од тоа? Нема да можеш да дипломираш или?:vozbud: И знаете кај пишува за тоа ?
Треба да имаш најмалку 240 кредити кога ќе завршиш, 4 год по 60 кредити. Ако имаш повеќе ништо страшно, си го наполнил џебот на факултетот за некој кредит плус.. Инаку на страната на Економски пишува за ова, расчепкај таму или во водичот што го даваат на почеток на студирањето.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
93
Поени од реакции
5
колеги не бев на првиот час менаџмент на човечки ресурси а гледам дека сите барате учебник на старо. професорот кажал дека мора да се купи учебникот ??? и ако има некој број од тој Петар што спрема математика нека каже во спротивно ќе треба да го влечам математика до 4-та :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom