Економски факултет (reloaded)

Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Добро точно е тоа. На пример, јас кога правев стручен труд заедно со уште двајца колеги на финансиски пазари, иако и за тој предмет важеше дека колку повеќе луѓе, помалку бодови, па излезе на крај ние да добиеме повеќе од повеќето што правеа сами. Нема никаква врска тоа.

Туку, да те прашам, дали и лани, давале само максимум шест бода, бидејќи на пазари, можеше да се добие со 10, па малку ме разочара ова.
Asistenkata kaza deka max se 6 boda , i deka moze max dvajca da pravat , a ako napravi samo eden povekje ke bide vrednuvana seminarskata , taka kaza ona pa kolku ke bide tocno toa ne znam . :)
 

sonja.m

SoNy
Член од
26 декември 2009
Мислења
38
Поени од реакции
0
znae nekoj koj izboren predmet go predava Prof.Natalia Nikolovska...?
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Добро точно е тоа. На пример, јас кога правев стручен труд заедно со уште двајца колеги на финансиски пазари, иако и за тој предмет важеше дека колку повеќе луѓе, помалку бодови, па излезе на крај ние да добиеме повеќе од повеќето што правеа сами. Нема никаква врска тоа.

Туку, да те прашам, дали и лани, давале само максимум шест бода, бидејќи на пазари, можеше да се добие со 10, па малку ме разочара ова.
Ви смениле годинава, лани си беше по 10 поени.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
86
Поени од реакции
15
Asistenkata kaza deka max se 6 boda , i deka moze max dvajca da pravat , a ako napravi samo eden povekje ke bide vrednuvana seminarskata , taka kaza ona pa kolku ke bide tocno toa ne znam . :)
Колешке гледам дека си поупатена во врска со семинарскиве па ако знаеш да ми кажеш дали по маил може да се пријавиме за правење или има некои списоци што се пуштаат на предавање?Фала
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
Колешке гледам дека си поупатена во врска со семинарскиве па ако знаеш да ми кажеш дали по маил може да се пријавиме за правење или има некои списоци што се пуштаат на предавање?Фала
Zavrsi prijavuvanjeto za seminarskite , minatata nedela na predavanjata pustase spisok asistenkata za tie sto sakaat da se prijavat i rece deka do cetvrtok moze odnosno do cetvrtokot sto sega pomina . A dali seuste moze ne zznam pisete i na mail moze ke vi dozvoli. :)
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
21
Поени од реакции
0
kolegi dali ima nekoj prasanja proizvoden menadzment ? fala vi odnapred
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Колеги, никој нема положено статистика за бизнис и економија е не знае дали има нешто што не треба од втор колоквиум?
12та тема не треба, а 14та само теоријата;)
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Јас сакам да ги прашам колегите кои го имале Англиски 2, дали професорката попуште за 1-2 поени за оценка, ако ја замолиш(без списоци), за да знам дали да одам на втор колоквиум или не?

И дали некој го преполагал англиски 2, поради незадоволство од оценката, бидејќи нешто зборела демек ќе им дала потешки тестови на тие, па ме интересира дали е вистина тоа или збори да не заплаши? За да знам како што да го пријавам на електронското пријавување, во недоумица сум... :)
 
Член од
25 септември 2010
Мислења
115
Поени од реакции
41
Има ли некој, што ќе полага Основи на маркетинг во мај-јунската сесија???
 
Член од
20 ноември 2011
Мислења
49
Поени од реакции
2
znae nekoj kako da se prijavam online za kolokvium .koga ke vlezam vo studenstska sluzba online posle kaj treba da gi prijavam kolokviumite ?ako znae nekoj neka pise fala
 
Член од
2 мај 2010
Мислења
188
Поени од реакции
2
Колеги кај мене во онлине-пријавувањето не е активна опцијата за штиклирање на предметот дали ке го полагаш на колоквиум или на испит.Штиклирано е само за колоквиум и нема можност да се промени... а јас нема сите предмети што ми се понудени да ги полагам на кол. пошо паднав на некои и ке ги одам директно на испит. Како е кај вас???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom