Економски факултет (reloaded)

Член од
22 август 2009
Мислења
124
Поени од реакции
13
Gaber e prodekan za nastava taka? fala ti za informacijata vo sekoj slucaj :)
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Da, Gaber e prodekan za nastava. Kancelarijata i e nad amf.1, a ako ne ja najdesh tamu ke odis vo dekanat. Mnogu e fina i razgovorliva, ne proagjash bez pola saat muabet:icon_lol:
 
Член од
3 октомври 2009
Мислења
77
Поени од реакции
5
Колеги јавни финансии кој може да праи стручен труд..и некој да сподели искуство каков е испитот??
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
Колеги јавни финансии кој може да праи стручен труд..и некој да сподели искуство каков е испитот??
Секој кој има положено колоквиуми ...
--- надополнето: 27 март 2012 во 05:05 ---
Дали некој знае на колку списоци треба да те има англиски 2 за да ти даде оценка плус? :) Фала однапред :)
да не те излажам коллега ама нешто ми се мотка во главата дека ми имаат речено 12 или 16 .....
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, да не знае некој дали има нешто што не треба за втор колоквиум статистика како што на прв не требаше 3 тема и некои распореди на веројатноста?
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
109
Поени од реакции
18
Секој кој има положено колоквиуми ...
--- надополнето: 27 март 2012 во 05:05 ---

оценка плус ли даваат за стручниов труд? Секој сам ли треба да го изработува или треба во група (ако треба во група по колку)?
 
Член од
13 јануари 2012
Мислења
29
Поени од реакции
2
Aj nekoj sto bil na prv kolokvium delovno komuniciranje neka mi kaze dali se padnaa istite prashanja sto gi dade prethodno na zephyr?
 
Член од
18 март 2011
Мислења
172
Поени од реакции
30
колку најмногу можат да прават во една група незнам , ама знам дека ако е од еден студент тогаш е повеќе вреднуван .
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
колку најмногу можат да прават во една група незнам , ама знам дека ако е од еден студент тогаш е повеќе вреднуван .
Колку само нема везе ова... не се главете беспотребно, и еден и тројца да го прават ако не им чини нема да добијат добри поени. Подобро подели си работа со некого, и гледајте квалитетно да ви е направено.
Лани ние тројца правевме, а ни рече дека ни е најубаво сработено, па сега ти види си.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Колку само нема везе ова... не се главете беспотребно, и еден и тројца да го прават ако не им чини нема да добијат добри поени. Подобро подели си работа со некого, и гледајте квалитетно да ви е направено.
Лани ние тројца правевме, а ни рече дека ни е најубаво сработено, па сега ти види си.
Добро точно е тоа. На пример, јас кога правев стручен труд заедно со уште двајца колеги на финансиски пазари, иако и за тој предмет важеше дека колку повеќе луѓе, помалку бодови, па излезе на крај ние да добиеме повеќе од повеќето што правеа сами. Нема никаква врска тоа.

Туку, да те прашам, дали и лани, давале само максимум шест бода, бидејќи на пазари, можеше да се добие со 10, па малку ме разочара ова.
 
Член од
29 јануари 2012
Мислења
84
Поени од реакции
12
Јас имам прашање за Монетарна семинарска, сам си бираш тема или имаш понудени и од тие си бараш...

А инаку за семинарскиве, знам многу случаи Пазари каде им беше топ семинарската ама демек дека двајца по 8 поени, јас сама правев и 10 поени си извадив.... Така да незз... :)
 
Член од
28 март 2012
Мислења
30
Поени од реакции
19
ќе може ли помош околу проектна по економија на тема-Буџетот како елемент на фискалната политика со осврт на буџетот во рм,ако може вовед само -нешто како инспирација за темата.
однапред благодарам :)
 
Член од
3 февруари 2012
Мислења
120
Поени од реакции
20
Некој да сподели искуства од втор колоквиум менаџмент на мал бизнис и испит меѓународна? Благодариме :)
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Колеги ако сака некој да каже збор два за Економија на јавен сектор и за Кекеновски,каков е предметот,колоквиумите ,начинот на оценување на професорот,на што да се обрати поголемо внимание итн..
 
Член од
18 октомври 2011
Мислења
166
Поени од реакции
78
Колеги, никој нема положено статистика за бизнис и економија е не знае дали има нешто што не треба од втор колоквиум?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom