Економски факултет (reloaded)

Член од
15 јуни 2009
Мислења
86
Поени од реакции
8
Kolegi a SKS dozvluva da se polaga ako prviot kolokvium si padnal?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
У курац го забораив на тоа on-line пријавувањето..........ќе може да се среди тоа на шалтер или ? Има некој друг што така се заебал да каже како средил ?
 
Член од
16 февруари 2011
Мислења
50
Поени од реакции
6
А за испити ке пријавуваме пак?
ispitite se prijavuvaat vo maj , ima vreme do toa
--- надополнето: 10 април 2012 во 20:46 ---
Kolegi bidejki jas gi padnav site predmeti na kolokvium, treba li da prijavam nesto? :LD
Aj stvarno ne preteruvajte so vakvi prasanja ! Pismeni li ste ili sto e rabotata ? Ke se povtoruvame po sto pati ? Na fakultet idete ili kade pa ne ste informirani za vakvi raboti ? Pisuva ubavo na stranata a i na fax e istaknato i se e citko i jasno napisano i nema potreba od nikakvi prasanja !!
--- надополнето: 10 април 2012 во 20:48 ---
Колеги, треба ли правни и етички аспекти да го пријавиме сега како колоквиум? според мене не би требало оти се полага надвор од колоквиумска...
Kako ispit se racuna , ne treba da se prijavuva sega
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
У курац го забораив на тоа on-line пријавувањето..........ќе може да се среди тоа на шалтер или ? Има некој друг што така се заебал да каже како средил ?
Еден колега отиде денес и му рекоа дека е касно и треба да плати казна 400 ден. од предмет.(n)
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Еден колега отиде денес и му рекоа дека е касно и треба да плати казна 400 ден. од предмет.(n)
Jaс бев денес ми средија тие таму се ......... ми рекоа као ова задњи пут ќе ни биде што можеме да го правиме дека ќе им ја блокирале и на нив да не можат после да ти преправаат.Башка не ми средија само на мене тоа......
Изгледа начекал тој погрешна типка таму на шалтер....... (n)
 
M

Mario Gómez

Гостин
У курац го забораив на тоа on-line пријавувањето..........ќе може да се среди тоа на шалтер или ? Има некој друг што така се заебал да каже како средил ?
Ќе може, една колешка среди понеделникот, само надевај се дека ќе начекаш долу теткица која не е у пмс.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Кој им е филмот со Правни и етички аспекти на интернет?? Како смеат туку-така да не лишуваат од правото да полагаме на колоквиуми?? Ставено е само дека се полага на испит, заедно со предметите од зимски семестар, скратувајќи ни со тоа цела колоквиумска сесија. Не е ни прв ни последен предмет што го полагаат повеќе студенти, нивно е тоа да си го средат. Слушам демек тие порано што сакаат да полагаат, ќе било со отворени прашања o_O И ние пак ќе си молчиме. Едноставно, нели, така си функционира нашиов систем (со стрижењето и овците, ви текнува)
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Кој им е филмот со Правни и етички аспекти на интернет?? Како смеат туку-така да не лишуваат од правото да полагаме на колоквиуми?? Ставено е само дека се полага на испит, заедно со предметите од зимски семестар, скратувајќи ни со тоа цела колоквиумска сесија. Не е ни прв ни последен предмет што го полагаат повеќе студенти, нивно е тоа да си го средат. Слушам демек тие порано што сакаат да полагаат, ќе било со отворени прашања o_O И ние пак ќе си молчиме. Едноставно, нели, така си функционира нашиов систем (со стрижењето и овците, ви текнува)
Сакаш да кажеш дека на 5ти јуни ќе се полага? Нема да има пред колоквиумска?!

Туку... го пријавив како испит (нели имаше опција да се промени), а сега ми покажува дека е како колоквиум пријавен... има уште некој така?
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Сакаш да кажеш дека на 5ти јуни ќе се полага? Нема да има пред колоквиумска?!

Туку... го пријавив како испит (нели имаше опција да се промени), а сега ми покажува дека е како колоквиум пријавен... има уште некој така?
Да си ми жива и јас како тебе го пријавив како испит, кога ќе ги носам пријавите нека ми го смени фината тетка на шалтер. А за терминот, на предавање професрот беше повеќе од расположен и сметам дека во афектна состојба испокажа работи и дека она што ќе каже асистентката би требало да се земе како веродостојно. Најновата информација што ја прочитав на колеги е дека ќе бил на 10 мај и толку знам. Ама знам дека ако нема термин пред јуни, нема да е на арно...
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.075
Поени од реакции
582
Сакаш да кажеш дека на 5ти јуни ќе се полага? Нема да има пред колоквиумска?!

Туку... го пријавив како испит (нели имаше опција да се промени), а сега ми покажува дека е како колоквиум пријавен... има уште некој така?
Ima. :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
975
Поени од реакции
1.890
Денес, фино така расположен за карање, отидов до раководителката и таа ми кажа дека на 10 мај ќе се полагало, и си останува 5 јуни датумот на испит. Ги барав насекаде Ангела и професорот, ама не ги најдов, и ја најдов онаа другата од правен за да прашам како ќе се полага (пошто на колеги групата протече нели инфо дека есејски ќе се полагало за тие што сакаат порано). Ама таа не знаеше (уао, сурпрајз)... И така, утре ќе го бркам професорот за да ми каже што како, па ќе видиме.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.128
Поени од реакции
15.962
Aj stvarno ne preteruvajte so vakvi prasanja ! Pismeni li ste ili sto e rabotata ? Ke se povtoruvame po sto pati ? Na fakultet idete ili kade pa ne ste informirani za vakvi raboti ? Pisuva ubavo na stranata a i na fax e istaknato i se e citko i jasno napisano i nema potreba od nikakvi prasanja !!
--- надополнето: 10 април 2012 во 20:48 ---
Сите сме се запишале на факултет, што значи, колку-толку сите сме писмени и знаеме да читаме. :) Така да, нема потреба од напнување, си има модератор темава.



Англиски 2 - Нешто да се направи за дополнителни поени? Некоја вежбанка да пополниме, есеј, стручен труд ... Било што???
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Сите сме се запишале на факултет, што значи, колку-толку сите сме писмени и знаеме да читаме. :) Така да, нема потреба од напнување, си има модератор темава.



Англиски 2 - Нешто да се направи за дополнителни поени? Некоја вежбанка да пополниме, есеј, стручен труд ... Било што???
Списокот за редовност што го пушта секој час е единствен поен за плус поенче некое, друга варијанта нема.
 
Член од
18 мај 2011
Мислења
73
Поени од реакции
6
Колеги, ај навистина вие што сте редовни студенти распрашајте се и видете правни и етички аспекти кога точно ќе се полага и каков ќе биде испитот-на прашања како тие од либро или раскажување!?!!?
 
Член од
11 февруари 2011
Мислења
25
Поени од реакции
4
Знае некој теорија на организација испитот во мај каков ке биде на раскажување или на шифрарник?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom