Евтини авионски карти

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Која иронија би било @Tranquilis да биде еден од првите што ќе лета :LOL:
(y)

Сегашните менаџери на Свис во Женева ми беа колеги до пред година-две. Ништо не е случајно :cool:
 
Член од
18 мај 2012
Мислења
121
Поени од реакции
16
Косово ја тужи Македонија за нарушување на конкуренцијата во авиособраќајот-Канал 5
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Линк до веста... http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=54613

Ова никогаш нема да успее. Македонија прво не е ни членка на Европската Унија и плус други милион механизми кои што не не засегаат нас па според тоа ова е смешно. Наместо да плачат можат малце да погледнат што да подобрат кај нив.
 
Член од
25 октомври 2011
Мислења
135
Поени од реакции
99
да прашам дали има летови Скопје - Берлин од 3 јануари па натаму и кај може да најдам карта
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
да прашам дали има летови Скопје - Берлин од 3 јануари па натаму и кај може да најдам карта
Имаше до скоро директни летови преку Аир Приштина, ама еве гледам на нивниот сајт веќе нема :SS.
Пробај преку Белград со Air Serbia.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Член од
25 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
9
Здраво, имам едно прашање. Немам многу искуство па ме интересира, сакам да летам со Wizz за Венеција. Ме интересира некој од искуство дали треба да имам некое гарантно писмо, доказ за резервација во хотел , одредена сума на пари или нешто такво слично ? И дали освен сумата која што ќе ја платам за картите треба дополнително да платам аердромски такси и доколку треба колку изнесуваат тие такси ? Фала и позрав
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Здраво, имам едно прашање. Немам многу искуство па ме интересира, сакам да летам со Wizz за Венеција. Ме интересира некој од искуство дали треба да имам некое гарантно писмо, доказ за резервација во хотел , одредена сума на пари или нешто такво слично ? И дали освен сумата која што ќе ја платам за картите треба дополнително да платам аердромски такси и доколку треба колку изнесуваат тие такси ? Фала и позрав
Во картите ти е вклучена такса така да немаш никаков + трошок. Мораш да имаш патничко осигурување (околу 200 денари) затоа што го бараат најчесто. За резервација можат да ти побараат но најчесто никој не прашува ништо. За сума на пари во Скопје обично ме прашувале али без 100 или 200 евра не тргај.
 
Член од
25 август 2011
Мислења
42
Поени од реакции
9
јасно јасно за парите секако, фала многу поздрав
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Имам прашање можеби ван-тема али морав да прашам :)
Си доаѓам сеа во Мк. на 1ви Јануари, и имам купено троа повеќе електроника пошто ефтина е тука (горе-доле едно 1.000еу се на се ) Па ме интересира дали може да ме царинат? Сето е спакувано во багажот .. Да не речат ај вади сеа :D
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Имам прашање можеби ван-тема али морав да прашам :)
Си доаѓам сеа во Мк. на 1ви Јануари, и имам купено троа повеќе електроника пошто ефтина е тука (горе-доле едно 1.000еу се на се ) Па ме интересира дали може да ме царинат? Сето е спакувано во багажот .. Да не речат ај вади сеа :D
Зависи што имаш во таа електроника ама у глобала можат да те царинат за се и сешто ако им се присака. Поголеми се шансите ако уредите не се во оригиналната кутија па да кажеш дека се стари т.е користени
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Зависи што имаш во таа електроника ама у глобала можат да те царинат за се и сешто ако им се присака. Поголеми се шансите ако уредите не се во оригиналната кутија па да кажеш дека се стари т.е користени
Имам плазма во куферот, оригинално пакување, кутиите од телефоните се во куферот, а телефоните во ѕеб планирам да ги ставам.. По која основа се царини, т.е колку од вредноста?
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.289
Поени од реакции
4.694
Имам плазма во куферот, оригинално пакување, кутиите од телефоните се во куферот, а телефоните во ѕеб планирам да ги ставам.. По која основа се царини, т.е колку од вредноста?
Прво куферот ќе го пријавиш дека содржи лесно кршлива и осетлива опрема (доколку не пријавиш веројатно ќе останеш без плазмата), друго што ќе ти се кутиите сосема непотребни и за така носење кутии знаат да лупнат царина. Иначе царинат според цената, значи ако не сакаш да те царинат според мкд цени носи си ги сите сметки за да стварно покажеш дека си ги земала за поефтино.

Sent from my Nexus 7
 

legend

legend is back
Член од
25 април 2008
Мислења
1.518
Поени од реакции
224
Имам плазма во куферот, оригинално пакување, кутиите од телефоните се во куферот, а телефоните во ѕеб планирам да ги ставам.. По која основа се царини, т.е колку од вредноста?
Јас летово донесов плазма од Шведска во голема кеса од Икеа и никој ништо не ми рече кај нас на аеродром, дали пошто беше касно и му се спиеше на царинарникот поима неам не ме приметија. И таму пред да влезам во авион им кажав дека е тв и не направиа проблем. Така да ако сакаш да ризикуваш земи ја со тебе така како рачен багаж. А иначе за во багаж да те тресат ретко кажи им немам ништо и готово не се замараат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom