Евтини авионски карти

Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Дали може во голема кабинска торба да се носи лосион за тело, млеко за сончање и гел за туширање? Парфем 100мл? Некој со искуство?Летаме наредна недела па овие информации би ни биле од корист.
 
G

Gjoksi

Гостин
Дали може во голема кабинска торба да се носи лосион за тело, млеко за сончање и гел за туширање? Парфем 100мл? Некој со искуство?Летаме наредна недела па овие информации би ни биле од корист.

Течностите во кабинскиот багаж
се подложни на следните владини ограничувања:

  • Течноста е во сад со максимален волумен од 100 ml
  • Сите садови со течност што го исполнуваат максималниот волумен од 100 ml можат удобно да се сместат во провидна пластична кеса од 1 литар, што може повторно да се затвори, со димензии 20cmx20cm.
  • Пластичната кеса треба да се прикаже одделно кај безбедносната контрола
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Течностите во кабинскиот багаж се подложни на следните владини ограничувања:

  • Течноста е во сад со максимален волумен од 100 ml
  • Сите садови со течност што го исполнуваат максималниот волумен од 100 ml можат удобно да се сместат во провидна пластична кеса од 1 литар, што може повторно да се затвори, со димензии 20cmx20cm.
  • Пластичната кеса треба да се прикаже одделно кај безбедносната контрола
Кај да ја најдам кесава?
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Кај да ја најдам кесава?
На аеродроми има по 1 евро. Сега за во нашиот незнам али тоа е апарат личи како оној за дечиња апарат за бомбони и играчки од автомати. Мора да има и кај нас на аеродром, прашај. Најчесто е кај контролата за проверка тој автомат.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
На аеродроми има по 1 евро. Сега за во нашиот незнам али тоа е апарат личи како оној за дечиња апарат за бомбони и играчки од автомати. Мора да има и кај нас на аеродром, прашај. Најчесто е кај контролата за проверка тој автомат.
На ваква кеса се мисли, нормално само со димензии 20цм x 20цм?

http://www.google.com/imgres?imgurl=http://image.dhgate.com/albu_248007014_00/1.0x0.jpg&imgrefurl=http://www.dhgate.com/product/500pcs-lot-size-14-20cm-zipper-lock-plastic/138041116.html&h=644&w=800&tbnid=vJC1tvBO-ekBgM:&zoom=1&docid=_tdLLRqQQf7vlM&ei=8nEHVPCqIaP8ywO7poDgAw&tbm=isch&client=firefox-a&ved=0CCMQMygFMAU&iact=rc&uact=3&dur=499&page=1&start=0&ndsp=17
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Да. Стај се што имаш до 100мл во неа и извади ја при преглед. Ако не ти собере можеш и во најобична кеса за сендвич носење да ставиш баш тоа го видов сега само да била проѕирна :)
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Да. Стај се што имаш до 100мл во неа и извади ја при преглед. Ако не ти собере можеш и во најобична кеса за сендвич носење да ставиш баш тоа го видов сега само да била проѕирна :)
Фала ти многу ;) Уште ова и не давам веќе - И млеко за тело и крема за сончање се рачуна како течност?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Фала ти многу ;) Уште ова и не давам веќе - И млеко за тело и крема за сончање се рачуна како течност?
Дури и мед се рачуна како течност. На аеродром ми задржаа цело тегло домашен мед, и никогаш нема да им го простам тоа :((((( Learn from mistakes!
 

Hyperz

Изгубен во времето и просторот...
Член од
13 август 2011
Мислења
715
Поени од реакции
423
Поаѓање на 3ти (или 2ри вечерта) октомври а враќање на четврти.
Скопје - Белград
Каде да барам авионски карти? Досега не сум летал со авион, секој совет би ми бил од помош.
Благодарам
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
Поаѓање на 3ти (или 2ри вечерта) октомври а враќање на четврти.
Скопје - Белград
Каде да барам авионски карти? Досега не сум летал со авион, секој совет би ми бил од помош.
Благодарам
Pogledaj na Airserbia.com
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.058
Поени од реакции
1.624
Може е рано но, сакам да летам за Мајорка следно лето, некаде јуни, па која би била најефтина опција дали некој може да ми каже?
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.022
Поени од реакции
1.282
Може е рано но, сакам да летам за Мајорка следно лето, некаде јуни, па која би била најефтина опција дали некој може да ми каже?
Имаш летови од Скопје до Брисел или Париз па и Ајндховен со Визер од таму имаш со Рајан до Мајорка. Разгледај си ги двете страници и ќе видиш :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom