Евтини авионски карти

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Tranquilis едно итно прашање. Резервирав карти Брисел - Скопе и пробував да ги платам со картица меѓутоа картичката ми беше одбиена (јас мислев дека е поради забрана од банка) и кликнав за да ги платам картите со банковен налог. Е арно ама јас сега видов дека причината што ми е одбиена картичката е моја грешка т.е несвесно сум го згрешила CVS и сега ми е прашањето дали можам да пробам сега да ги платам со картичка картите за да не одам до банка?? Или бидејќи е веќе изготвен банковен налог морам да одам до банка?
Со виза сега не можеш да платиш преку веб страната на Визер, оти во делот на плаќање ти стои On hold. Ако сакаш да платиш со виза преку веб странта на Визер ќе треба да резервираш нови карти (ако се по истата цена), а старите преку банковен налог не ги плаќај воопшто. Они ќе ги сторнираат.

Ако имаш можност за онлјан banking тогаш плати си ги картите онлајн, битно го впишуваш кодот од Визер што си го добила преку маил како цел на дознака.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Со виза сега не можеш да платиш преку веб страната на Визер, оти во делот на плаќање ти стои On hold. Ако сакаш да платиш со виза преку веб странта на Визер ќе треба да резервираш нови карти (ако се по истата цена), а старите преку банковен налог не ги плаќај воопшто. Они ќе ги сторнираат.

Ако имаш можност за онлјан banking тогаш плати си ги картите онлајн, битно го впишуваш кодот од Визер што си го добила преку маил како цел на дознака.
Фала ти на одговорот, но успеав да ги платам преку картичка картите. Имав можност да одберам продолжи кон плаќање и избрав начин на плаќање преку картичка и немав проблем, еве како изгледа изводот
123.JPG
Фала во секој случај
 
G

Gjoksi

Гостин
Мислам дека WizzAir ги прифаќа само Visa Electron и MasterCard за плаќање со платежни картички!
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Едно време ако не се лажам имаше организирано евтини карти за до Амстердам нешто ко у стилот идеш сабајле и истиот ден се вракаш да не знае некој дали има или ке има нешто слично пак ??

И нај евтини карти за Амстердам кај може да се најдат или па која е најевтина компанија за патување па да си проверам преку нивниот сајт.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дечки, сакам да го презакажам летот, го наместив на 7ми септември, но сакам да го преместам за 14ти септември. Некој информација колку би ме коштало надомест или како да видам на страната? Благодарам однапред.
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ај помош. Кој ми помогне го частам. Значи ова е проблемот - имам само 5 работни денови слободни, неделата после Илинден. Имам бебе така да автобус не доаѓа предвид. Гледав понуди за Турција, сите се 10 дена. Дали може да ископам нешто на booking, што ќе биде максимум 7 дена, патување авионски и нормално не многу скапо? Нешто last minute а у?
 

jasisamojas

Не ми треба титула
Член од
26 ноември 2008
Мислења
762
Поени од реакции
423
Ај помош. Кој ми помогне го частам. Значи ова е проблемот - имам само 5 работни денови слободни, неделата после Илинден. Имам бебе така да автобус не доаѓа предвид. Гледав понуди за Турција, сите се 10 дена. Дали може да ископам нешто на booking, што ќе биде максимум 7 дена, патување авионски и нормално не многу скапо? Нешто last minute а у?
Види тука нешто ако најдеш: http://odmorise.mk/
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
Едно време ако не се лажам имаше организирано евтини карти за до Амстердам нешто ко у стилот идеш сабајле и истиот ден се вракаш да не знае некој дали има или ке има нешто слично пак ??

И нај евтини карти за Амстердам кај може да се најдат или па која е најевтина компанија за патување па да си проверам преку нивниот сајт.
Од Македонија до Холандија можеш најлесно да дојдеш преку Ајндховен со Визер меѓутоа такви City Break пакети нема сега за сега.Плус далеку е Амстердам додека дојдеш треба пак назад
 
Член од
15 јули 2014
Мислења
56
Поени од реакции
21
Од Македонија до Холандија можеш најлесно да дојдеш преку Ајндховен со Визер меѓутоа такви City Break пакети нема сега за сега.Плус далеку е Амстердам додека дојдеш треба пак назад
City break. Се викаат тие пакети што се на еден ден идеш и се вракаш? И има ли такви за некое друго место штом нема за Амстердам? Мене повеке ми е со авион да се повозам не сум се возел мерак ми е :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Apple

It's good to be good
Член од
11 октомври 2009
Мислења
3.021
Поени од реакции
1.282
City break. Се викаат тие пакети што се на еден ден идеш и се вракаш? И има ли такви за некое друго место штом нема за Амстердам? Мене повеке ми е со авион да се повозам не сум се возел мерак ми е :)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Да city break е тоа. Од Македонија не сум сретнал некоја агенција такви работи да нуди сигурно има али незнам.Ако ти е за возење земи оди до Венеција или Милано поефтино е и поблиску. Сега ми текна можеш да разгледаш и тука.
http://www.wizztours.com/

Самиот визер нуди вакви пакети + летови од нив
 
Член од
6 јуни 2014
Мислења
295
Поени од реакции
64
Ај помош... Која е најевтината варијанта до Сеул, Кореа? Треба да бидам на 27 август таму, а за враќање некаде околу 14/15 фебруари. Благодарам!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Дали некој има искуство со презакажување на лет (без купен пакет или сл. кој однапред овозможува такви промени)?
Ова успеав да го најдам на официјалниот сајт на Wizzair (http://wizzair.com/sr-Cyrl-CS/useful_information/service_fees#ChangeFees), ама не ми е јасно што се случува со цениве...истава работа (Накнада за промену лета (у року од 7-30 дана пре поласка) ја има неколку пати со различни цени... o_O
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
Дали некој има искуство со презакажување на лет (без купен пакет или сл. кој однапред овозможува такви промени)?
Ова успеав да го најдам на официјалниот сајт на Wizzair (http://wizzair.com/sr-Cyrl-CS/useful_information/service_fees#ChangeFees), ама не ми е јасно што се случува со цениве...истава работа (Накнада за промену лета (у року од 7-30 дана пре поласка) ја има неколку пати со различни цени... o_O
Цените се различни со оглед на тоа колку време пред летот и како (онлајн, центар за повикување, итн) се менуваат.

Во најголем дел од ситуациите е 30 евра / седиште / насока + разлика во цената помеѓу оригиналната и новата цена.
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
172
Поени од реакции
27
Цените се различни со оглед на тоа колку време пред летот и како (онлајн, центар за повикување, итн) се менуваат.

Во најголем дел од ситуациите е 30 евра / седиште / насока + разлика во цената помеѓу оригиналната и новата цена.
А не ми е јасно...се однесуваат цениве за еден или два правци? Не гледам нигде дефинирано...
 

Tranquilis

Putting Macedonia on the map.
Член од
10 август 2011
Мислења
526
Поени од реакции
657
А не ми е јасно...се однесуваат цениве за еден или два правци? Не гледам нигде дефинирано...
Еден патник во една насока. Дефиницијата е дадена веднаш покрај цената, во табелата од линкот кој го прати погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom