Другарка на сопругот

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
^Ne be skorpi, lugevo idat so decata na vodno, u imaginarium, muzite pijat pivo i fudbal gledaat, decava si igraat, zenive za funstani muabet praat i uspat nekoi ogovaranja.
E sea toa u tvojov slucaj ne znam kako bi bilo, ali socijalbiot zivot na bracnive drugari uglavnom... Ova im e :-D
Jas iskreno ne sum videla mazot da iskoci na pivo so drugarkite negovi, a bez zena mu. A i obratno, zenata so drugarite nejzini. Pa ne e do ljubomorata, rezil e :-D
не си не запознала мене и мојата партнерка. али затоа други кои не запознале знаат каков однос имаме. лошо друштво имаш, да го мењаш под итно
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
ај, пиши по пп време и место али дечково да го прашам прво па ќе ти потврдам, сериозна врска е али се надевам дека ќе ме пушти, да искочам додека можам зошто во брак кога ќе сум, нема кафиња со вас.
:pos: не си арна, него, за утре сум сериозен, иако може јас да не бидам али моја лепша половина сигурно со останата екипа. остало по пп. ..................... ;)
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
не си не запознала мене и мојата партнерка. али затоа други кои не запознале знаат каков однос имаме. лошо друштво имаш, да го мењаш под итно
Kooperativa za tebe ne mi e ni cudno. Ti cim imas vreme za forum, pretpostavuvam i za drugarkite imas, pa taka da i ne mi e cudno ;-)
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Kooperativa za tebe ne mi e ni cudno. Ti cim imas vreme za forum, pretpostavuvam i za drugarkite imas, pa taka da i ne mi e cudno ;-)
А ти чим имаш време за форумов колку што го имаш, се прашувам муж ти кај е и што прави :D.
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Kooperativa za tebe ne mi e ni cudno. Ti cim imas vreme za forum, pretpostavuvam i za drugarkite imas, pa taka da i ne mi e cudno ;-)
имам време за се и сите. социјално битие сум, и партнерката исто така. така да, време се одделува за сите според моментите и потребите.
така да мене ми е чудно да некој се согласи да биде со тебе под тие услови. само несигурен човек, на кого му е страв да остане без партнерот. да не знае кој е и што нуди.[DOUBLEPOST=1401406769][/DOUBLEPOST]
А ти чим имаш време за форумов колку што го имаш, се прашувам муж ти кај е и што прави :D.
па го нема, толку ли не ти текнува, ај божем да бидам внимателен, али кога ме повлече за јазик, да си кажеме отворено :pos:
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
па го нема, толку ли не ти текнува, ај божем да бидам внимателен, али кога ме повлече за јазик, да си кажеме отворено :pos:
Па мислев дека го има, дека нели ме советува да не мудрувам ова-она, обично кога некој има лично искуство така враќа :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Па мислев дека го има, дека нели ме советува да не мудрувам ова-она, обично кога некој има лично искуство така враќа :D
аха, како да не. баш таквите одговори се карактеристични за солисти.
напад е најдобра одбрана.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
аха, како да не. баш таквите одговори се карактеристични за солисти.
напад е најдобра одбрана.
Се најде огорчена од тоа што пишав изгледа. Зар толку љубоморни девојки имаме на форумов? Свашта :D

Момци внимавајте со кого садите краставици! :D
 

kooperativa

Г-ин Пола Милениум
Член од
2 октомври 2012
Мислења
7.633
Поени од реакции
8.601
Се најде огорчена од тоа што пишав изгледа. Зар толку љубоморни девојки имаме на форумов? Свашта :D

Момци внимавајте со кого садите краставици! :D
е друже, друже, страшно е тоа колку само исфрустрирани луѓе постојат, луѓе кои не знаат кои се и колку вредат. се од пусти страв да не бидат сами. ко божем животот се врти само околу 1-2 во 4 ѕида, а не околу 12323435. сите тие не прават побогати, да имаме луѓе со кои ќе се радуваме, тагуваме, шетаме, ........ но секој со својот памет, кој како сака. и обично таквите си се наоѓаат, а и ние исто нели? се намирисуваме од 1000км ;)
 

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Не зезајте...

Има една поговорка од еден антички мислител која гласи:
-Само еден од 10 илјади луѓе навистина вреди.
Што во превод значи освен ретки примероци сите останати се неконстантни во своето однесување.

Ако другарка му изгледа вака навистина ќе ти беше сеедно?



Тие се тие прашања кои и се вртат во памет, дали е убава, колку години има, колку често/каде се гледаат со нејзиниот сопруг/партнер, дали е во врска, колку и е стабилна врската.
Големи прашања поставени од малите луѓе...
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
е друже, друже, страшно е тоа колку само исфрустрирани луѓе постојат, луѓе кои не знаат кои се и колку вредат. се од пусти страв да не бидат сами. ко божем животот се врти само околу 1-2 во 4 ѕида, а не околу 12323435. сите тие не прават побогати, да имаме луѓе со кои ќе се радуваме, тагуваме, шетаме, ........ но секој со својот памет, кој како сака. и обично таквите си се наоѓаат, а и ние исто нели? се намирисуваме од 1000км ;)
Hahahahaha ke ti komentirav nesto ama sramota e, postar si :)))
Ajde pozz! :-D
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Помина времето на херои и дами... Херои коишто можат сè да направат за дамите, во секој момент, како и дамите коишто ќе им бидат 100% предадени на хероите, во секој момент.

Со други зборови, секој своите потреби ги задоволува со повеќе луѓе во различен момент.

Она што останува како горе-долу стандард е дека сексуалните потреби брачните партнери ги задоволуваат еден со друг, додека пиењето кафе/пиво/сокче/минерал васер/итн може секој да ги задоволи со секого друг. На пример, нека се јават сите оние жени коишто се спремни со своите мажи да дискутираат за фудбал/ракомет/формула/кој-било-друг-спорт (@Ilumious, освен тебе ;) )

Ако сопругот има другарки, сопругата нека се запраша што е она што тој го бара кај други жени, а не може да го најде кај неа. Ако е секс, тоа е негов проблем. Ако е што и да е друго освен секс, тоа е нејзин проблем.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Фала Крусер :love:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom