Другарка на сопругот

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
ако нема љубомора, нема ни љубов ... ама да не е претерана
Па спомнав во последователни постови дека во доста мали дози љубомората е во ред. Проблемот е луѓето често не знаат да дефинираат до каде е границата на нормала, а каде е веќе забегување, како куклената госпожа на пример.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.875
Дали сметате дека е Ок вашиот сопруг да има другарка и сеуште да се слушаат ??? Или јас сум проста и љубоморна или имам право што ми пречи тоа ????????
Не.
Треба да има повеќе другарки.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ако сопругот има другарки, сопругата нека се запраша што е она што тој го бара кај други жени, а не може да го најде кај неа. Ако е секс, тоа е негов проблем. Ако е што и да е друго освен секс, тоа е нејзин проблем.
Што ја земал за жена ако тоа што го бара не може да го најде кај неа?
Кога е во прашање спортот ние сме како куче и маче. И сега јас да барам другарка за гледање фудбал, играње спортска или она другар за некои работи што јас не можам да и ги дадам.

Како прво правете разлика помеѓу другарка и пријателка на едно машко. Пријателка можам да си дозволам да имам за кафиња, шетање, гледање филмови такви глупости, а друга другарка не. Најверна другарка ми е жена ми.

Тоа пријателството ќе биде до одредена граница, сигурно нема со неа да одам на вечери или во дискотеки, а жена ми да е дома.

Каква е таа другарка што секојдневно ќе му се јавува, ќе поминува повеќе време со него, ќе му купува подароци, со нив ќе оди на одмор, ќе му ги чува децата кога жена му е на работа и други работи? Исто како да му е втора жена. Во ваков случај секој би се посомневал.
 
Член од
29 септември 2014
Мислења
100
Поени од реакции
33
некако не ми е замисливо за што они би дискутирале на телефон...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.908
Поени од реакции
10.539
да ги прашаш жениве дали веруваат у пријателство меѓу машко и женско сите едногласно ке извикаат дааааааааааааааа даааааааааа
колку шо приметив тука 90посто од жениве се против, дали у меѓувреме се променило нешо :cautious: или кога се работи за нив лично им смета а онака се најсовремените кои не бранат нишо
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
да ги прашаш жениве дали веруваат у пријателство меѓу машко и женско сите едногласно ке извикаат дааааааааааааааа даааааааааа
колку шо приметив тука 90посто од жениве се против, дали у меѓувреме се променило нешо :cautious: или кога се работи за нив лично им смета а онака се најсовремените кои не бранат нишо
Не. Апсолутно не.
Освен ако овој е педер, она гроб, или евентуално од градинка се другарчиња.

Лично, ми сметаат лигави девојки кои не знаат за осет и граница.
Не ми сметаат ок девојки кои се свесни за тие граници.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Не. Апсолутно не.
Освен ако овој е педер, она гроб, или евентуално од градинка се другарчиња.

Лично, ми сметаат лигави девојки кои не знаат за осет и граница.
Не ми сметаат ок девојки кои се свесни за тие граници.
Уфф, од градинка ако се другарчиња пак најголема шанса има да се проебат.
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Како добро би ми дошло со другарка и тројки да правиме,тек па да се погоди лето,децата на одмор, се шетате како од мајка родени и нонстоп се пукате секаде каде ќе ви текне.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Зависи каква другарка де :)
За пиење кафе, арно де, голема работа, ама сосема друго е да е присутна повеќе од мене :)

Тоа што е некој во врска/брак не значи дека треба да е изолира од преостантиот свет со спротивен пол. Нормално е да имаш колеги/колешки со кои комуницираш, излегуваш, се дружиш... некако не ми е нормално колешката да го бара во 2 сабајле, да оди на ручеци со неа, да дремат нон стоп на телефон...

Се е нормално до одредени граници :)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
да ги прашаш жениве дали веруваат у пријателство меѓу машко и женско сите едногласно ке извикаат дааааааааааааааа даааааааааа
колку шо приметив тука 90посто од жениве се против, дали у меѓувреме се променило нешо :cautious: или кога се работи за нив лично им смета а онака се најсовремените кои не бранат нишо

Еее пријателство мегу маж и жена не е можно според мене :)!
Секогаш едната страна ќе има одредени сексуални претензии спрема другата, посебно машката страна секогаш гледа шанса, да ебни нешо... А, тие современите од што многу имаат либерални мислења, директ автогол си постигнуваат! Во секоја врска, треба да постои граница кој како да се однесува.
 

Inception

Професор Д-р
Член од
3 април 2012
Мислења
115
Поени од реакции
55
Секогаш едната страна ќе има одредени сексуални претензии спрема другата, посебно машката страна секогаш гледа шанса, да ебни нешо... А, тие современите од што многу имаат либерални мислења, директ автогол си постигнуваат!
Клише до клише. Маживе ептен заостанале а во меѓувреме свеста кај жениве скокнала до небеса па поголем дел од нив моментално се светици со интенција за некоја пософистицирана форма која не е откриена до сега :tapp:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom