Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.284
Драга,
Вторникот бетер и од понеделник. Сите квизови ги поминав, цел интернет го исчитав... од досада земав да јадам. :(
Иначе

Он само нека го донесе, па ја ќе се снајдам.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Кајгич, у автобус ја слушнав и сеа цел ден ќе ја пеам: И секој ден ми е убав кога тебе те гледам, зошто ти си девојката со ТОЧАКОТ!
И СЕКОЈ ДЕН МИ Е УБАВ КОГА ТЕБЕ ТЕ ГЛЕДАМ, ЗОШТО ТИ СИ ДЕВОЈКАТА СО ТОЧАКООТ! :jeeee:

Опрости на сметња, али секој ден ми е убав кога тебе те гледам, зошто ти си девојката со точакоот. :ojeaa:

Али најјако е коа се пее у Миле Паника стил. :cool: И таман ко што сум настината... а бе копи-пејст. :P Само мноогу понеподносливо. :ROFLMAO:
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
Бев пред некое време во црква, беше некој празник не се ни сеќавам шо празник беше само знам дека немаше кој да оди па мораше јас.
Прилично сум индиферентен за религија и за црквата како установа, почитувам тоа шо сум научил и се трудам да станам шо подобар човек, не за некоја награда туку онака да ми е убо на душава.
во црквата се служеше литургија и се пееше блудец(лебче и вино) и после литургијата попот држеше предавање за човечките вредности, како треба да бидеме луѓе, дека повеќе се соединуваме со технологијата наместо да се зближуваме со другите луѓе.
Присуствував на 20 мин држење лекција и просветлување на човечката душа, мене за малку ќе ми олеснеше и ќе бев спокоен ако неговиот колега еден саат пред предавањето не ги туркаше лепчињата од маса на жените кој оставиле 50 денари на наместо 100.

Faith in humanity almost restored
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Луѓево некад се живи смешки,лајкуваат разни евенти на фб.Демек ќе иделе,ама работава е што неколку настани се у исто време.Искрено ме занима како ќе бидат на исто време на неколку настани:bravobe:,Освен ако немаат нивни клонови:cool:.
 

ЈуријАркадиевич

Модератор
Член од
10 мај 2010
Мислења
1.793
Поени од реакции
7.018
Сабајле добив мејл да одам еден семестар во Брно. Од шеф на катедра за чешки за странци од тој факултет. Можеби по грешка ме ставила во мејлот, ама додека ми одговори, ќе си мислам дека ќе одам. Не го очекував мејлот.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Сеа пред малку правам ајс контакт со една девојка(Скромна но моќно убава) и погледот за момент ми се смени и пак ја погледав и кога ја видов као ора у носот абе она ко да нема утре у пичку матер мислам и фалеше уше кацига со светло за да изгледа на



маме му ебам јавно место зошто го направи тоа зошто
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Се изненадувам. На луѓено секојдневно им паѓаат маските, но што е најинтересно зад маската имаат друга маска. Лицемерни лепешки.

:вонзем:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom