Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Благоев

The Spartan General
Член од
8 јануари 2014
Мислења
1.357
Поени од реакции
2.087
Драга седам и размислувам. Добро само седам и јадам гомна. Не размислувам.

Се потсеќам на студентскиот 97ма. Сите во кризниот штаб добија функции после смената на власта. Сега си мислам дали сегашните лидери на пленумот (иако експлицитно тврдат дека нема хиерархија) ќе добијат функции во втор и трет ешалон во иднината. Пример, повеќето гласноговорници се од општествените науки, конкретно Јустинијан Први. Овие лево ориентирани неолиберали кои свршаваат на Јунг, се палат на сељакот Фрчле, всушност и не знаат што после факултет. Македонија има доволно правници, адвокати, политиколози, и сите други помалку важни професии во време на економска криза. За немањето место во идниот пазар на труд кадешто има сатурација благодарение на популарноста на самите општествени науки во последните 20 години.

И сега, единствената шанса за вработување во иднината е да бидат функционери и политичари и да се бутнат како важен политички фактор во 2 милиона држава

Чисто теоретски.

А во реалниот живот, каква кременадла сум шпикувал со пире. Прсти да излиже човек. :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Драга

Уште недела дена и тие од 97' ќе бидат легални.
Fuck.

Некој во реченицава гледа потенцијал а некој ко мене се осеќа стар.


Драгоева благушка,
ја не говорит по руски хорошо, али че се растрчам, че побарам.
Уствари неам шо да ти кажам па ќе си ломам празни зборој ко алтани кои тропкаат во кожното врзопче.
Малку поќе ентери да клавев и ете ме - Лешовски 2.
Или поточно би било он да е нумеро дуо пошо ми кажаа дека на твитер бил потпишан
ИСАК ШЕЈТЕН
Исак Шејтен бе, кој кого копира ај сеа ти мене објасни ми.
И то, испадна сум имал шо да пишам.
:kruna:
 
Последно уредено од модератор:

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
О драга...
нели имат мојве внуци и внуки татковци,та морам се јас од пелени до карти за Крушево.
Книги,патики,сендвичи,палта,џамлии,барбики,млеко-моја кравица и тоа чоколадно,
да не ти набројувам уште што не,па дури и домашни задачи,писмени и шиење копчиња.
Еве поладнево ми помина правејќи голема кутија за дрангулии или лампиони и украси,
така им рекле од школо на второоделенката,секој да направи нешто за Нова година,кое тие потоа ќе го продавале на приредба,е сега не ми е јасно каде ќе одат парите од тоа. Picture 1936.jpg Picture 1935.jpg Picture 1934.jpg
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Ја ставам на спикер и кажвам дек неможам да напрам пауза зш сум во најакото. Остај то ми се наљути дек била на спикер, амор сред игра сум ме падна Јошимитцу ради тебе, даби глата од на рамена ти паднала. Сеа и звонам не ми креват, прејѓеска ми загореја макароните ради нејзе само туната ја изедов. Абе абе, ко шо мојт жена море да ти отворит работа ништо немојт, ева.
Абе не прам со никоја жена муабет една недела чак и со мајками.
Абе аман!
 
Последно уредено:

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Драга Кајгана,
Кога ќе се сетам дека тешки опинци ја газат земјава, тешко ми паѓа:unsure:
 
Член од
15 август 2009
Мислења
2.023
Поени од реакции
4.873
Драга јас денес по прв пат паднав на испит. Т.е не паднав него си излегов. И тоа за испитот за кој навеќе сум учела. А професорот дојде дрво пијан и седна до мене и ме прашуваше дали сум мажена. Како после да полагаш. Ама тоа не е битно. Битно @Ставрогин се врати. Навистина се врати. Ете кога сакаш да ти е убаво, и најмала ситница може да ти го поправи денот.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom