Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.336
Поени од реакции
57.931
Dear K,

За „очевидците“ и „новинарите“:

Рекоа овде дека автобусот од Студеничани брзо возел и се тумбал овде“, велат очевидци на несреќата.

:confused:
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
108 кила ииииииии па ми тежат раменава :icon_lol:.

И вежбам смиреност и скромност, и си го најдов песничево.:гик:

 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Дрга. К,

Да ти се пофалам денеска едни дечиња ме направија чичко :D
 

Xibalba

Corona Australis
Член од
24 јануари 2012
Мислења
6.071
Поени од реакции
11.435
ДКеј,

Знаеш ли дека детето во мене нема никогаш порасне. Пред мноооогу години ми ветија дека ќе ми купат кола на даљинско и никогаш не ми ја купија. Џабе плачење, џабе лигавење, ама си ветив дека кога ќе пораснам сам ќе си купам.
Епа денес конечно пораснав. Цела вечер ми е урнебес низ стан, го испокршив џипчето од трескање по ќошовите, да ме види некој ќе си помисли дека ми фали цел дрвен комбинат во глава.
Можеби е време да си земам куче... или маче... или жена... :unsure:
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
И еве ме после пола година повторно кај тебе.

Стварноста е синџир и борба на спротивностите. Оваа борба не е борба на потполно уништување, туку борба за некакво надополнување. Спротивностите се во постојано надополнување, здравјето е ништо без болеста, одморот без заморот, гладот без ситоста, денот и ноќта, но и љубовта без омразата. Се функционира во спротивност, дури и нашите потреби, желби, болки, допири, чувства...

Но, која страна тежи повеќе?
"Овој свет за сите ист, не го создадоа, ниту уредија богови, ниту луѓе, тој секогаш бил, е, и ќе биде вечно жив оган кој по мера се гасне и по мера се пали "
Само што ние никогаш нема да знаеме кога ќе пламне тој оган. А ќе се изгореме, тоа е сигурно, некои работи неможат никогаш да се заобиколат. Убаво рекле, како диктира судбината, тоа ќе се и оствари.

Што ако ми е роденден за 2 часа, кога нешто недостасува. Да беше само тоа нешто. Детето порасна, а сонот исчезна...

 

bokser_mk

Баксуз
Член од
29 јануари 2012
Мислења
1.361
Поени од реакции
1.827
драга почнав на новото работно место се ми изгледа океј сите позитивни насмеани како да нема проблеми али сеуште не сум влегол на работата него иам некои си обуки сеуште...горе доле не би требало да е нешо тешко а на крај крај и да е јбг га тоа е

со мене на обуката имаше едно девојче повлечено тивко се дрзи на дистанца од сите шо сме си на обуката си има некој свој филм
али ми се свига ненормално не е до толку физицки убава али онака со понашанјето има нешо у неа што го нема кај другите
утре или на пауза или после работа ке и се стаам па шо биде биде валда нема одма да ме избркаат за сексуално малтретиранје ајт...
биди ми пздравена
Ја најдов на фајс ме прифати веднаш па валда осетила и она нешо дека има некоја си хемија ај ке видам утре да не те замарам...
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Во Европа копаат во контејнерите на маркетите што фрлаат храна со минат рок, а се уште употреблива. Јас од Македонија влечев пиперки, тебе под нос ти се, наместо да ги испечеш, мрчиш. Ебате сељакот!
-------------------------
да не беше твојот член-ЛАНГЕЛИНА (точно ли напишав) немаше да знам дека сум тоа што наведува тука погоре во постот.
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Драгааа
Измрзнав денес, на работа, наваму, натаму... ама:
ГО САКАМ ВРЕМЕВО !!! Веројатно паметот ме напуштил одамна, па сум сосема спротивна од повеќето луѓе бар што се однесува на времево, ама јас го обожавам... ладно, тој студ кој го чувствувам на телото додека чекорам, кога вдишувам... ммммммм:pipi:
Ме потсетува на романтични времиња:) рака под рака со саканата личност, на секој бакнеж ги чуствуваме замрзнатите носиња, усни, но топлината на бакнежот го прави ова време посебно :pipi:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403
Да видиш да не веруваш. Денес Лет 3.си кажа дека ја плеснал Клаудија. ( во темана за 35 за Матка)
немало директен преност од тој настан,ама разбрав снимка ќе пуштеле во ноќнита програма,до кога ќе биде договорен и хонорарот за обајцата учесници од добро завршената работа. Само имало мало недарозбирање. Клаудија барала 75 % од парите како Е...... странка.т.с. оштетена, ама и Лет 3 не попушта тој пак барал дури 80 % од парите, како успешен извршител на тако звано - кинењето на невиноста на Клаудија и уште спомнува намаленото задоволство,поради големото количество к.в.
Но очекуваме да се најде споразум фифти-фифти и да ја видиме вечерва снимката.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ди Кеј

Две работи што од секогаш сум ги мрзел кога станува збор за било каква врска со девојка се:

- Втор си ми (Не ме интересира, се додека си со мене, да бидеш само со мене, не со други. Што е битно со колку си била пред тоа?)
- Не е до тебе, до мене е (па не сум глуп, сфаќам, приметувам, гледам)

Е ова второво ми се случи денес со што нашата врска прекина, згасна.

ebago
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бејби,
Имав прекрасно патување. :D
Кучето го обожава новиот двор и новото семејство, и они ја обожаваат неа. И купија розев околувратник и ново креветче и играчки :love: Уште не ми се верува дека ја нема, малку е чудно зашто навикнавме на неа 9 месеци. Ама, битно сите се среќни. Мислам дека Беј највеќе :icon_lol:
Свадбата беше супер, иако мислам дека очекував повеќе па малку бев разочарана. И залади бааги при крајот, ама младоженците мислеле на се`, па имаше ќебенца да си се покриеш :X3:
Изненадувањето за роденденот беше најбоље! Хајлајт на патувањето :D Срцка, устата до земја и падна кога не` виде. А за второто изненадување се расплака :) Имаше многу многу многу, ептен многу пиење :D Изненадена сум самата од себеси како не почнав да паѓам, и како успеав да станам воопшто утредента. Ми беше малку лошо и ми се слошуваше од нагли движења, ама мислам дека тоа е одлично со оглед на тоа колку кондиција имам (или може треба да кажам немам :D). Многу многу забавно. Ептен супер група на луѓе. Баш би сакала да живееме таму со сите тие, ама не се селам северно и точка :D
Самиот пат не беше нешто посебно зашто колата очигледно не е за долги патувања, зашто е ненормално неудобна. Среќа имаме само 1-2 вакви патувања годишно.
Иначе сфатив дека телово не ми сака алкохол многу многу. А може и тоа што не застанавме да земеме здив играше некоја улога. Сега имам 2 недели да го смирам и после јово на ново :D Денес дознав дека сме имале 2 свадби, на ист ден, одма чим дојдам. И ќе пробаме да присуствуваме на двете. Ќе биде интересно :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom