Драга Кајгана

Статус
Затворена за нови мислења.

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
ДК,
си ветив дека нема да мрчам против МКд, ама неможам да премолчам. Ми доаѓа напати да ги зберам сиииииииииииите млади на куп и да ги одведам што подалеку од македонијата- да токму така- ја членував и државата-ама не оти имам нешто против неа туку ради мизерлукот кој го има во неа ( создаден вештачки)
Една мала лилипутка каква што е да има таква огромна мизерија во неа е запрепастувачки, а можела да биде далеку подобра
Напати , т.е се’ почесто почнувам да се сложувам со мислењата на леандра и со сите оние такаречени- хејтери со право.
Просто жал ме фаќа за сите способни луѓе кои ете силом прилике заглавиле во МКД (несакајќи бре, се родиле во неа) и таквите пропаѓаат, тонат , а немаат „муда“ да заминат
Не туку залудно се надевајте на подобри времиња- тие во наредното столетие сигурно нема да бидат.
бегааааааааааајте надвор и не вртете се ни со поглед наназад .Не е храброст да заминете- храброст ви треба за да останете и да мизерувате.
Бев сега едно 12 дена во една прекрасна држава, не оти е таа природно поубава од МКД ами затоа што животот во неа е бајка, народот е среќен, не оптеретен со секакви глупости, живее спокојно -значи безгрижно, а за среќата на еден човек тоа е и најбитно.
Затоа, пак ќе ви сугерирам - излезете од таа примитивна кутија -наречена држава. Градете си ја иднината во држави кои имаат перспектива и кои на вредните млади луѓе им овозможува живот на достоен човек.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Zdravo :-D
Draga :-D
Kajgana :-D
hehehe :-D

eve nisto sedam po doma sea pred malce bev do banka
uplakjav nekoi bari :-D
posle otidvo do kladionica, u ponedelnik pisav livce koe za 70 denari mi nosi vrtoglavi 600.000 makedonski denari hehehe :-D
toa e toj igra4 na sporcka jontra volta :-D

inaci dr nemat nisto novo ajvar praefne u sabotata go lupevne piperot a vo nedelata go praevne oficijalno neznam kolku tegli iskocija top e, marmalad uste ne sme praele ama najverovatno i nema ni da praime, ke si kupuem.
obleka si kupiv pred nekoj den eden dukser ili sto bi rekla baba mi bukser :-D

drugo neznam sto da ti kazam sve si znaes hehehe pozz treba uste malce da pocnam da ucam sea uste malce ke idam na trenik :-D

a da, @RickyLFC9 uzivaj brad (deka neli sea ova brad e uvedeno od wod a bombasticniot go forsira i apla zamara pa nejkam i ja da zamaram i nema da go koristam) mene pred nekoj den me adna Backa Palanka Grobari.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.536
Поени од реакции
14.669
и втората симпатија од средно се омажила ...
почнуваат луѓево да ме бунат кога менуваат презиме, се скапувам мислење кои се а всушност тие почнале да се мажат.

oh well back to the fap cave for me
 

4NHK0

Јас сум ти батка у суштина многу флексибилен шизик
Член од
9 април 2014
Мислења
1.153
Поени од реакции
846
Утрото станав во 5, бев до Скопје, се вратив, после неколку часа адреналин и дишење изгорен барут, си дојдов дома. Го шетав овој панаѓурот, се прибрав, за 2-3 часа пак излегов, пак шетав и отидов за транс журка. Како сум се измавал... 90% беа под дејство на зеленило, а 99% под дејство на алкохол. Абе знаеш што е ништо? Еее, епа ништо не земав и ниту капка алкохол. Не сум многу по електронското, ама колку добро сум си помнал, едвај си дојдов дома, нозете ме болеа упм, ми се собраа околу 20км одење пеш, а и скоро 24 часа не бев спан. Абе траќање да видеш што ти било...
 
Член од
3 јули 2010
Мислења
1.230
Поени од реакции
1.863
- Здраво :*
- Здраво, како си? :*
- 3 пати? Ај 3 пати :) :*

Кајги вчера седев со една особа и види сега:
Типката е психолог, веган е и чува куче дома и волонтира во оние центри за животни.
Ме адна на фејсбук вчера од нејзиниот профил и од профилот на кучето. Типката си го задржала моминското презиме и го додала на маж и. Арно ама, маж и го додал и нејзиното презиме на фејсбук! Кучето исто така е со 2 презимиња.

Не планира да има деца и сакала да се концетрира на работата за да може да спечали пари за да отвори центар за згрижување на кучиња.

У слободно време игра и салса, а маж и е инструктор за салса.
А, и атеист е.

Све тоа ќе беше во ред да не мораше типката КАРТАЉОН пати да повтори и да дава примери за тоа колку сакала да помага!!! Па имаше судење тука одма зошто сум јадел месо, па зошто сабота и недела не сум волонтирал некаде...

Кајги, жими сФе, иако се сметам за левичар и за open minded - сепак ова е претеризам. Со Шешељ да седев и да муабетев сигурно поинтересно ќе ми беше!
 

Sawyer

Only God can judge me!!!
Член од
26 август 2009
Мислења
723
Поени од реакции
153
Драга, гледам ме поздравиле мене, али кајганџииве се потепале за поздравот наменет за мене :pos:
Фала ти Лор, да не ми кажеше, нез ни кога ќе го видев, али не е ни битно, битно е за мене :pipi::X3:

пс. уште се смеам, легенда си :X3: се почувствував како мало дете:X3::pipi:
 
П

Пепси_

Гостин
i vikam vika znaci

levo kuckarkata,desno sminker,pred mene milionerot sam

ja i ona recenica bez smisla

*kelnerkite i prodavackite
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Драга
Само кога ќе се сетам дека утре сум на работа... :place::sick:
Толку од слободните денови...
Па барем парички да си имав, па да знам за шо работам...
Уствари сеа капирам, повеќе пари имав кога не работев отколку сега...
јбг...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Од секогаш ме фасцинирало плукањето по премиерот и претседателот од одредени ѕвезди на социјалните мрежи, кои патем, кога ќе се сретнат со некој од двајцата лидери како пред некој ден, фали уште да клекнат и да им ги слечат пантолоните :oops: сите сме фраери зад монитор.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.365
Поени од реакции
68.029
Тешко било да си сам во друга држава, па макар тоа да била и соседна Србија.
Особено ако нема баш да ти излезе планот...
Денов го поправи само вечерва. Си искочив сам на ладното, си го измерив пола Нови Сад (y)
Иако не ми се допадна којзнае колку пред пола година, вака кога го поминував подетално ми личи на океј гратче. Доста стари градби кои убаво делуваат, а не како кичерајот кој се нафрли кај нас.
Искочив да си земам нешто за јадење. Го измерив градот прво од едната страна, после од другата. Другата страна многу поубава, плоштадчето, најразни кафичи, сендвичари (Index бе човече:pos:), пицерии, паланчикари и тоа катедралите и црквите. Почнав да заборавам од кај сум дошол, врти сучи пак се врткав околу тоа катедралите. Видов знак Мекдоладс на 600 метра, некаде кај Спенс центарот. Морав да го испоштувам, барај барај, само што се откажав, гледам ѕирка од еден агол. Се потсетив на вусот од Мекичччч :love: Мало било, скапо било, со последните акции кои ги имаа мене ми беше и повеќе од таман, ќе си каснам од јајцава то го затворија :place:
Надвор ладно кочан, луѓево во јакни, шалови и капи шетаат, само јас како будала по дуксер...
Во едно не се разликуваат од Скопје, сред плоштад 7-8 кучиња сталкаат случајни минувачи, па морав и јас да се повлекувам. И нормално, не знаев да се вратам назад, не само што сум го одминал хотелчето, којзнае кај сум заакал :cuc: Се враќам назад, и викам еј оваа пекара како да ја имам гледано и кога пред мене хотелот :facepalm:
Си удрив еден убав топол туш, не ми се искачаше надвор...
Натегнав пижамиве, ама сон не ме фаќа иако два дена не сум асално спиен...
Не можам еден ден да издржам тука, а ќе сум одел во странство да работам. Каде бе дечко, тебе семејството, населбата, друштвото, ти се во душата, не можеш ни секунда да издржиш без сите овие работи, а камоли цел живот... :вонзем:
Многу луѓе ми фалат во моментов :cautious:

п.с. хотелчево е многу јако изградено, личи на хотелчето од Цимер фрај серијата:D
Под прозор цело време некои смирувачки песни ми пуштаат, од типот на What a wonderfull world :) Штета што од надвор доаѓа некоја реа на манџурии... Тишината во моментов ја разбивам со РАЦЕ ГОРЕ <3
 
Последно уредено:

blue ladybug

Фанг ловер
Член од
5 февруари 2013
Мислења
5.210
Поени од реакции
11.803
Кеј,

Како се ствара зависност?
Кога едно нешто ќе го практикуваш и правиш одреден период, цело време? Хммммм...
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.658
Јаооо, Панчев е вистинска легенда. :ROFLMAO:

Вика, шо да праам ја сеа за тие шо не им се допаѓа моето коментирање, ај ако не да зборувам на охридски за да им се свиѓам на охриѓани. Ја и Златко не сме псхихијатри за да им одредиме дијагноза.

Се газам! :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom