Драга Кајгана (виртуелен дневник)

B

Blade Torch

Гостин
И апче се напи ја , и турско испија - глава па не помина .

( неделни утрински маки )
 

Amaterasu

123123113
Член од
17 април 2012
Мислења
1.142
Поени од реакции
1.088
Затоа што живеат во филм: "Only god can judge me now" (ова за постов погоре за мафијашите).
Не знам што ме натера да ја отворам темава и да ги видам сликите од концертот на САФ.....
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Секоја работа си имала своја тежина.Ама на оние од администрација ова видео секое сабајле пред работа да им го пуштат задолжително за да не се жалат.И да не шетаме по канцеларии ко на штафета да сме.
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
I find The lack of болење курац во вакви ситуации disturbing
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
И еве ме мене повторно

Се враќам од водно сеа(вообичаена пракса-како и претходниот пат така и сега истата ситуација истите ликови поинакви одговори)

Ако се сеќавате пред 2 месеца враќајќи се од водно поканата за на кафе на рандом девојка(се шуља кај некој роднини таму врска неам неколку пат разминати по асфалт без поголемо значење храброста како дел од прашање за првиот пат поканата за на кафе)

Сеа ја гледам и викам нема кај да бегаш

-Како си ?
-ммммммммм(мрмља не разбирам што збори)
-Размисли ли што ќе правиме?
-Не
-Што не размисли ?
-Не одиме
-аааа а зошто врз која основа е тоа?
-иам дечко
-Што не ми кажа уше претходниот пат да не те малтретирав прашувајќи те по втор пат?
-Вчера го фатив
-и тука у глава плс бич ......саркастична намсмевка вчера го фати а ?
-Ми вика од водно се враќаш?
-да ти?
-да
-океј како сакаш
да напоменам само многу тивко збореше одвај ја разбирав што збори ни gprs не ја наоѓа од што незнае ни самата каде е

Сакав да ја испратам она славна реченица на џимеј што мене стварно ми се допадна''ти губиш''ама ај...........

Интересната работа е што знам да препознам некој работи во животот не како видовит баба ванѓа или незнам ама знам да видам почуствувам некој работи а тоа е
-Осаменост
-Изгубеност

Тоа се две работи за кој сум експерт ако може да се пофалам со нешто у животот и ако наиде некој рандом индијанец на улица да ми каже ''Се извинувам господине може едно прашање ајде за што ве бива во животот што ви е специјалност -''Well, I don't know.''- Oh but there must be something?-Па да тоа се осаменост,конфузија,збунетост,чуство за потреба кога ќе размислам подобро тоа се гранките во индустријата со кој можам гордо да се пофалам.

Ова девојче ги содржи точно тие елементи

Само за контролата мислам дека е добра.....
уште од првиот пат го приметив ова


Па изигравав малку шерлок холмос откако ја поканив на кафе да видам што сум поканил и дојов до интересни информаци а горенаведеново е 100% точно .....
о да забораив бејб добив уште едно фала за понудата јеееееееееееееееееееееееееее
Така да ова е уште еден од многуте докази за тоа колку само се изгубени делуват функционират серат јадат пешачат заедно со сите нас во градот но едноставно ги нема џабе ти е се срц притоа да напоменам не се работи за некоја ''пичондра '' која гази по жешкиот асфалт се работи за скромна девојка во поглед на изгледот но мене лично ми делуваше доволно симпатична за да ја поканам но ете не ми се збори уше стварно глеам да кратам у пичку матер

и посакувам се најбољи ќе ја гледам пак тоа малку ќе ме курчи ама ќе ми помине ко на кутре неам гајле ја се надевам нема да заврши како доленаведениов случај иде у тој правец да точно така(не ради корпава нема везе тоа ме боли кур мене ни прва ни последна со добиена-одбиена ама си го сака жанрот очигледно .....



И да за жал многу жално додека светот владе со отвореност,љубопитност,добар однос
кај нас состојбата е сосема другачије

30 секунди браќа 30 не 2 саати па простор за размислување па влечење зборови со клешта тегенење скапана држава сме у секој поглед да бевме само во еден правец ајде де ама у сите можни правци да бидеме скапани и трули стварно не е фер и да не сум напизден не го фрлам компјутерот низ прозор ќе ми помине не сум силен ко химен али сум јак доволно еве можда го стеф на пример

и што кур е со автобусите позади тинексот-катната гаража носат гласаи не сум у тек ама набрзо ќе дознам

[DOUBLEPOST=1430053510][/DOUBLEPOST]

Еве го постот

15 март-26 април

Драга

-Само што се вратив од водно одлично е (y)
-Сеа гледам една девојка и прашањето дали сакаш некад да идеме на кафе го влечев незнам со месеци прашањево-секој пат кога ќе ја видев беше со другарка сеа ја начекав на само ја прашувам се запрепасти :pos:каква реакција ми изнуди не очекуваше некој да ја праша и'' незнам.....можеби.....некад'' и викам дај ми број ќе се слушнеме да се догобориме ''ама неможам немам'' :pos:ме изнасмеа а девојка она не е некоја разлигавена малолетничка па да кажеш сеа ај непријатно и е мислам она девојка 24-25 год(незнам претпоставка) и таков фејс лангвиџ се смеам цел пат до дома премногу е возрасна да изнуди таква реакција НО добро се е кул ќе видиме што ќе биде наредно видување ќе ја прашам пак-доколку не успеме да најдеме заедничко решеније во врска со спорот ја пуштам да лета слободно и понатаму и кажав не мислам да те притискам ништо доколку несакаш во ред е (y) на крајот ''фала на понудата'' :icon_mrgr:(ПОНУДАТА НЕ ВАЖИ БАНКАРУУУУУУУУУУ:pos:) ќе видиме живо ме интересира нареден пат да се сретнат нашите тела сеа ќе ме мисли ќе раскажува на другарка и што како муабетот е look i'm not a bad guy ќе те носам у дизнлинед девојче
АКО ме читаш а не верувам у тоа(фејк профили,хи5 статуси не ме замараЈ) ама се е возможно кајгана има доста членови знај дај му шанса на тоа кафе иако не пијам кафе изразот во меѓународни рамки е ист е сега за времево најпогодно е чај но изборот е твој одлучи .........:backa:

 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.753
Поени од реакции
24.440
На усен испит одбрав да правам презентација за национализмот. Знам дека некои од школските ќе ги растревожам, само прашање е професорите како ќе реагираат. Или - или.
Машкиов ми вика дека премногу сум била критична и има големи шанси да паднам. Со главата горе решив да ризикувам и да го исфрлам последното делче од лошото што остана од месечниот циклус.
Ако не ми посакаш среќа, преиспитај се!
После презентацијата добив силен аплауз. Професорите кои беа во комисија каде и да ме видат ме поздравуваат со насмевка на лицето. Сеуште е рано за резултатите, но професорката ми шепна на уво дека сум положила.
Правев ли грешки во говорот? - прашав.
„Не, али тоа беше најмалку битно. Сите ние бевме импресионирани од темата и начинот на кој ги презентираше работите“.
Дури и школскиот, гордиот на својата нација, ме пофали.

Во Македонија можев да добијам ќотек...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Со мрсна коса таков, секој ден во истите алишта. Неизбањат којзнае колку време. Има тажен, чуден поглед и како никогаш да не знае што прави. Некогаш има билтен со него, некогаш прави муабет со таксистите. Некогаш јаде нешто чудно. Скоро секој ден го гледам човекот, скоро секој ден од одминувам. Неговата приказна некогаш сакам да ја дознаам.

Кај мене добри времиња идат. Убаво е, посегнав по раката и ја фатив. И таа ме зграпчи мене. Ама нешто ја држи статична и неможам да ја повлечам. Му се глеа крајот, како и да е. I hope. Синоќа беше убава ноќ.

Драга.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
161
Поени од реакции
176
Единствен недостаток на долгите врски е тоа што ќе те оженат/омажат со муабети пред време едно 10-тина пати, или ќе се најде некој/а (обично баби со CSI синдром), која на секое доаѓање на кафе прашува "кога ќе те земе дечкото?".
Денес, слушајќи го истото прашање, ми се испушти јас неа да ја прашам "а, тебе кога ќе те земе дедо Борис (RIP) ?"
Ми се испушти, ама не се каам. Можеби ќе се сети дека прeтерала.
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Палци горе, виртуелна поддршка, удирање по рамо и пофални зборови. Не прифаќам повеќе. Приклучете се на цивилното општество, кое е посилно од било кога, или престанете со излитените фрази и однесувања, затоа што одат само и само во нивен прилог.

Можеби ќе го добијат ГТЦ, но државата нема да им ја дадеме.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.359
Поени од реакции
4.882
Абе како ко ќе не ти се дешава ништо имаш еден куп музика што можиш да си ја посветиш. Ко ќе има акција, реакција, кога се враќаш на некакви си патишта во општеството, абе грам нема од таа музика. А музиката е светот, музиката е се, не можи да биди зошто си исполнет, оти музика не слушаш само во лоши, досадни, глупави моменти.. Можи пролазни се тие песни, инструментали, шо си ги готвел и шо чекале на тацна онака да те измрдат од мозокот и да ги послужиш ко вода со локум или кафе со цигара, или џобал еден со леден чај... Абе нема по не заинтересиран лик од мене, абе за се! Абеее!?Едно облаче да си купам и да легачам таму, не ко Сонџоку.. Моето облаче треба да биди статично, да не излегва многу на сонце, а и да не го фаќа многу сенка. И место рајски градини, ќе има рајски слаткарници и боровница ќе течи место господовата крв, а јас ќе бидам Господ, Бог, еден и единствен. Ама нема да бидам во никој случај себичен и егоцентричен и да креирам луѓе и светови. Едноставно ќе ме мрзи, дури и мисловниот процес ќе го уништам кај мене и ќе си легачам на облачето. И не мора на ова планета да биди облачето, на друга планета ќе биди. Во некоја Небула чија форма јас ќе ја зададам. Е тука можи да создадам музика, без текст без голема јачина на b/mph. Оти притисоко да ми се крева, и така на високо ќе бидам веќе. А, можи и баждарина да наплаќам случајно ако се вкрстувам со некоја друга димензија, каде нечија друга креација ќе се вкрстува со мојата. И нема да ми биди досадно за муабет, ако помисли на то. Само ќе лежам, толку ќе лежам и ќе се тегнам, шо навечер Месечината на мојата планета со едно јаже ќе ја свлечкам поблиску за да ми раскажва приказни пред спиење, а преку ден со Сонцето ќе возиме ултравиолетови зраци и по една добра наочара ќе стегниме, боровница ќе стегаме нон стоп и ќе ја мешаме со чиста лимонада ако не.. Ќе помини некое време, милијарди светлосни години, кога ќе се збогувам со Сонцето кое ќе замини во некоја црна дупка и јас ќе се втопам во облачето и самиот јас ќе постанам облачето. Па после то нека се креираат светови, општества, религии и што му душа сака на поединецот, се дур ќе се осеќа како јас на моето облаче.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom