Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.144
Поени од реакции
18.168
Ми идат да одам да им се качам на комшиине пензионери и телевизорон од нив да им го искршам.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.103
Дали е ова контра-митинг на митингот во универзална? До кога овие контра настани? Гледам дека Скопје е блокиран со автобуси од различни градови. :facepalm:
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.239
Поени од реакции
108.134
Уште едно маестрално издание во живо од страна на еден од најинтелигентните луѓе во Македонија, Бетмен сериТ. Пак ќе кажам, лесно е позади тастатура да си јак.

Смрдеж
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.827
Драга,

Со жалење те информирам дека автобусот во кој бев и со кој требаше да одам да присуствувам на настанот на годината, беше сопрен по пат од страна на параполициски единици. Наводно, на автобусот не бил извршен технички преглед. Сигурен сум дека биле испратени од страна на странски служби и дека истите требало да учествуваат во пучот, кој за среќа беше спречен.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Овие децата не ме оставаат ни 15 минути да спијам, а да не направат некоја беља. Вчера и купив цела кутија киндер јајца и сабајле ги отвориле сите. Ги извадиле само играчките, а чоколадото го вратиле во кутијата. :pos:
Оди сега најди кој дел за која играчка е. :confused:

Иначе на овие небањатите пред салата што ќе им се сендвичи кога пасат трева? :rolleyes:
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Недела е ден за одмор и релаксација - нели? - А ја, секоја недела се будам со болки во глата.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Лепешкоски е три пати бетер. Енивеј на вакви емисии гледаш кој на која страна влече а тука црвената некако ми тежнее.

Студентите не биле сериозни и не знаеле што сакаат :cuc:
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Драга

-Само што се вратив од водно одлично е (y)
-Сеа гледам една девојка и прашањето дали сакаш некад да идеме на кафе го влечев незнам со месеци прашањево-секој пат кога ќе ја видев беше со другарка сеа ја начекав на само ја прашувам се запрепасти :pos:каква реакција ми изнуди не очекуваше некој да ја праша и'' незнам.....можеби.....некад'' и викам дај ми број ќе се слушнеме да се догобориме ''ама неможам немам'' :pos:ме изнасмеа а девојка она не е некоја разлигавена малолетничка па да кажеш сеа ај непријатно и е мислам она девојка 24-25 год(незнам претпоставка) и таков фејс лангвиџ се смеам цел пат до дома премногу е возрасна да изнуди таква реакција НО добро се е кул ќе видиме што ќе биде наредно видување ќе ја прашам пак-доколку не успеме да најдеме заедничко решеније во врска со спорот ја пуштам да лета слободно и понатаму и кажав не мислам да те притискам ништо доколку несакаш во ред е (y) на крајот ''фала на понудата'' :icon_mrgr:(ПОНУДАТА НЕ ВАЖИ БАНКАРУУУУУУУУУУ:pos:) ќе видиме живо ме интересира нареден пат да се сретнат нашите тела сеа ќе ме мисли ќе раскажува на другарка и што како муабетот е look i'm not a bad guy ќе те носам у дизнлинед девојче
АКО ме читаш а не верувам у тоа(фејк профили,хи5 статуси не ме замараЈ) ама се е возможно кајгана има доста членови знај дај му шанса на тоа кафе иако не пијам кафе изразот во меѓународни рамки е ист е сега за времево најпогодно е чај но изборот е твој одлучи .........:backa:

 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.695
Поени од реакции
18.209

До сите изгубени човечиња во Борис Трајковски кои немаат кај да одат освен таму кај што ќе им каже стопанот, говорот кој очајно им е потребен во истиов момент. Револуцијата не почнува од улицата, револуцијата се случува најпрвин во главата.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Овие што прават селфи пред насобраното стадо со овци, да им кажам дека Каролина го наполни Борис Трајковски без да организира автобуси и сендвичи. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom