Драга Кајгана (виртуелен дневник)

Член од
21 јуни 2011
Мислења
93
Поени од реакции
170
Хелоу
Возев точак пак :) ама сега правев и склекови и вежби за нозе. Вежбањево стварно ме опуштат и после можам подобро да спијам.
По пат го сретнав комшијата ми и стварно не знам дали е педер или ги вара девојките, секој ден го среќавам со различна девојка.
Имам добри вести, кои ќе ги споделам за некој ден :)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.184
Поени од реакции
25.859
A Lannister Always Pays His Debts. Шамари му беа ветени, шамари доби. Со пресметана камата за доцнењето во жештината. Наредно, Rains of Strumitsa.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Маче,

Толку сум нервозен....
Неуспешен референдум, што друго да се каже...


П.С. го слушам прееска Грујо на вестите на анал 5 збори оволку инвестиции таму, онолку инвестиции онаму и ме фати еден страв право да ти кажам... па ние вака како што сме тргнале ќе треба да увезуваме невработени бе... ќе напраат утре-задутре некој закон за задолжителни две работи, зошто ова инвеститориве нема више да имаат слободна работна сила у пичку матер...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.547
Поени од реакции
69.473
Прво и основно ради илјада причини никако да отидеме од Водно преку крст до Матка...
Конечно, после 2 години планирања :D

Пржино-Крст на Водно-Матка-Глумово-Сарај :D

Околу 30 километри спичкавме денес маме му ебам:icon_mrgr:
Срамота е да кажам дека после толку одења на Водно, највеќе ме умира качувањето до крст :popce:
Саат и пол до крст, цела релација до Матка 5 саата, без одмор до крст, мал одмор таму, и две-три принудни застанувања пошто јас уживав во природата :lolzz:
Плус неколку пати налетувавме на гужва од крави :ајнапиво:
Клопатарци ми лупаат во главава цел ден...

Какви ливади има за пикник по патот, маме му ебам :D
Кога видов една долга ливада, сум го фрлил ранецот во вис и шринт надоле, како мало дете се тркалав :ojeaa: Морав да седнам и да уживам 15 минути :ojeaa:
Па после се запнав да берам некои билки кои демек биле лековити, наводно еден друг собирал такви и правел чаеви од нив.
Прогуглав по нетов и испадна дека најблиску на кое личи срањево е факинг МОРАЧ , со кој можам само газот да си го избришам. Додуша можам тоа млекото што го пушта како неостик да го користам, маме му ебам лепливо :toe:

Колку години не сум видел крави, лелелеле :roker:
Краварите доста културни, не насочуваа од каде да одиме за да ја поминеме калта која се направила од едно изворче. Кога налетав на вода на патот, литро и пол испив :nesumjas:
Другариве немаа муда да се напијат, ако не умрам до вечер значи добра е... Додуша пиев вода од три сомнителни места, а шишево почна на мрша да ми мириса и го заџиткав :D
Внатре во изворот имаше жаби, другар ги плашеше со камења :toe:

Погледот на Матка од горе е совршен. Што сум чекал толку години :toe:
Патот за надоле малце стана напорен, ги скинавме од пцуење тие што го обележале. Одиш на десно, за на крај да се враќаш налево :D
Еден куп народ и на Матка и на средно Водно и на крст. Нормално сите дојдени со коли до каде што можеле, гужви до недоглед, а по козјите патеки едвај начеуваш луѓе.
Земале селфиња прават со оние додатоцине за држење на мобилните/смартфоните/курципалците, ми иде да земам и во чмар да им ги набијам, како ми оди на нерви. Седнале фамилии ждерат до водата и напрчиле устите, прават селфиња со закачен телефон на тоа стаповите.
Каква имбецилка имаше, стави ѓезве на скарата за да прави чај. Почна да и гори, па зема дуваше за да го изгаси. Тоа е тој глуп шконски мозок. Дошол мужот од Швицарска, ги однел на пикник, ама џабе е кога селското не можеш од себе да го извадиш.

И тука дојде до израз неажурноста на ЈСП, крв им ебам. Автобусот во 4 и 20 не дојде, па рековме ќе одиме до Глумово за да фатиме 12-ка. Одиме до селото кое го знам само од црни хроники, што да видиш. Огромни куќи со уште поголеми ѕидови за да не можеш да видиш што прават.
Беше подотворена една порта па можеше да се види како во двор играат 10-тина деца. Потесна фамилија... :roker:
Никој ништо не работи од нив, ќе отидат неколку мажи во странство, ќе рмбаат таму, ќе живеат по клозети, ќе им пратат пари на нивниве после за да живеат како грофови. Затоа они успеваат, а ние не :D Нивните тука ќе земаат социјално, ќе земаат надоместок за секое ново дете, а тате ќе праќа пари од Италија, Швицарска итн :D
Доаѓаме до станицата, прашуваме едни луѓе, викаат во недела нема 12-ка :lolzz:
Одевме 40 минути, за да ни кажат дека во недела не сообраќал автобусот. Видовме невидовме, решивме да удриме пешанката и до Сарај.
Само што стигнавме на станицата во Сара, дојде автобусот од Матка кој беше наредниот што требаше да го чекаме. Џабе одевме уште саат и нешто, можевме да си го чекаме таму :pov:

Одлично искуство, ама не верувам дека пак ќе го повторам во брзо време :D
Си фатив боја, изгореа другариве како ракови, кај мене одма оди накај кафеаво циганско :pijanco:
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.018
Дк,

Порано киснев на форумов 24/7 ..сега ми е некако dull.

Ех, да ..и ми текна на прекрасна песна со зборчево.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.129
Поени од реакции
15.965
Драга,

Кога немаш дечко, секогаш првото прашање е дали имаш.
Кога имаш дечко, секогаш првото прашање е што ти прави дечкото.

Па кога ќе ме праша мене некој како сум и шо правам, у пичку матер више?!
 
Ф

Флеш

Гостин
#ГоСакамГТЦ = #НематДоволноЛуџеЗаГТЦ

Центарци се у право секад и кога грешат . :lolzz:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.184
Поени од реакции
34.407
Драга,

Сосема валиден референдум, нека не те оптеретуваат со глупи заговори.

Некогаш не е до притисоците од надвор, туку до внатрешните демони.
Баба ми, на пример, не излезе затоа што фирузрата не и беше добра.

Навистина не сфаќам како тоа децата под 18 години се невалидни гласачи, а оние со 80+ се валидни.
Ај што не е нивна иднина да одлучуваат, ај што со години ќе ги плаќаме нивните грешки, туку и навистина немаат разум и информации за да расудуваат трезвено.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
Конечно, после 2 години планирања :D

Пржино-Крст на Водно-Матка-Глумово-Сарај :D

Околу 30 километри спичкавме денес маме му ебам:icon_mrgr:
Срамота е да кажам дека после толку одења на Водно, највеќе ме умира качувањето до крст :popce:
Саат и пол до крст, цела релација до Матка 5 саата, без одмор до крст, мал одмор таму, и две-три принудни застанувања пошто јас уживав во природата :lolzz:
Плус неколку пати налетувавме на гужва од крави :ајнапиво:
Клопатарци ми лупаат во главава цел ден...

Какви ливади има за пикник по патот, маме му ебам :D
Кога видов една долга ливада, сум го фрлил ранецот во вис и шринт надоле, како мало дете се тркалав :ojeaa: Морав да седнам и да уживам 15 минути :ojeaa:
Па после се запнав да берам некои билки кои демек биле лековити, наводно еден друг собирал такви и правел чаеви од нив.
Прогуглав по нетов и испадна дека најблиску на кое личи срањево е факинг МОРАЧ , со кој можам само газот да си го избришам. Додуша можам тоа млекото што го пушта како неостик да го користам, маме му ебам лепливо :toe:

Колку години не сум видел крави, лелелеле :roker:
Краварите доста културни, не насочуваа од каде да одиме за да ја поминеме калта која се направила од едно изворче. Кога налетав на вода на патот, литро и пол испив :nesumjas:
Другариве немаа муда да се напијат, ако не умрам до вечер значи добра е... Додуша пиев вода од три сомнителни места, а шишево почна на мрша да ми мириса и го заџиткав :D
Внатре во изворот имаше жаби, другар ги плашеше со камења :toe:

Погледот на Матка од горе е совршен. Што сум чекал толку години :toe:
Патот за надоле малце стана напорен, ги скинавме од пцуење тие што го обележале. Одиш на десно, за на крај да се враќаш налево :D
Еден куп народ и на Матка и на средно Водно и на крст. Нормално сите дојдени со коли до каде што можеле, гужви до недоглед, а по козјите патеки едвај начеуваш луѓе.
Земале селфиња прават со оние додатоцине за држење на мобилните/смартфоните/курципалците, ми иде да земам и во чмар да им ги набијам, како ми оди на нерви. Седнале фамилии ждерат до водата и напрчиле устите, прават селфиња со закачен телефон на тоа стаповите.
Каква имбецилка имаше, стави ѓезве на скарата за да прави чај. Почна да и гори, па зема дуваше за да го изгаси. Тоа е тој глуп шконски мозок. Дошол мужот од Швицарска, ги однел на пикник, ама џабе е кога селското не можеш од себе да го извадиш.

И тука дојде до израз неажурноста на ЈСП, крв им ебам. Автобусот во 4 и 20 не дојде, па рековме ќе одиме до Глумово за да фатиме 12-ка. Одиме до селото кое го знам само од црни хроники, што да видиш. Огромни куќи со уште поголеми ѕидови за да не можеш да видиш што прават.
Беше подотворена една порта па можеше да се види како во двор играат 10-тина деца. Потесна фамилија... :roker:
Никој ништо не работи од нив, ќе отидат неколку мажи во странство, ќе рмбаат таму, ќе живеат по клозети, ќе им пратат пари на нивниве после за да живеат како грофови. Затоа они успеваат, а ние не :D Нивните тука ќе земаат социјално, ќе земаат надоместок за секое ново дете, а тате ќе праќа пари од Италија, Швицарска итн :D
Доаѓаме до станицата, прашуваме едни луѓе, викаат во недела нема 12-ка :lolzz:
Одевме 40 минути, за да ни кажат дека во недела не сообраќал автобусот. Видовме невидовме, решивме да удриме пешанката и до Сарај.
Само што стигнавме на станицата во Сара, дојде автобусот од Матка кој беше наредниот што требаше да го чекаме. Џабе одевме уште саат и нешто, можевме да си го чекаме таму :pov:

Одлично искуство, ама не верувам дека пак ќе го повторам во брзо време :D
Си фатив боја, изгореа другариве како ракови, кај мене одма оди накај кафеаво циганско :pijanco:
Се најавив,само за да удрам еден лајк,ОТИ НЕ МОЖАМ ИЛЈАДА,на постот погоре за Водно,Матка,Сарај,Скопје.
Сега ете банирајме и една година ако сакаш, е тоа им треба на младиве,а не кафичи,алал да вие БРАВО.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.373
Поени од реакции
1.595
Драга,

Кога ќе се освести народов ? Ова денес не беше референдум за барокниот изглед на ГТЦ. Ова денес беше референдум за иднината на нашата држава. Доколку денес имавме позитивен референдум, ќе заклучевме дека народот се освестил, сака подобра иднина, сака помалку корупција, крадење, малверзации, местења и се што е поврзано со овие работи.

До кога ќе бидеме затуцани во мозокот, до кога ќе бидеме задоволни со животарење од ден за ден, без можност за годишен одмор, и со плата доволна да се покријат основните месечни трошоци за сметки и храна. Како на 80 % од граѓаните да им се вградени чипови и сите истото го зборат. Јебе ми се бе више од ваков живот, во кој 1 % се луксузира и незнае што да прави со парите, а другите живеат на работ на егзистенција. До кога пари ќе се трошат на споменици и срања, од кои никој , ама баш никој нема аир.

Народе, освести се , дур не биде касно. Чукнете се малце во глава, зошто последици ќе трпат и генерациите кои доаѓаат.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Поштовам луѓе на кои ич к.. не ги боли за ничие туѓо мислење.
Оние што прават некои работи само заради што сакаат и не им е ама ич гајле што нивните блиски или кој било друг ќе рече.
Не оние што одат контра само ради инат, тие се проѕирни и при првата потешкотија си се враќаат во нормала.

Само таквите ги сакам, кои и да се.

Можеби земам лош пример кого да следам и од кого да учам во животов, ама јеби га, нека се носи, еднаш се живее.
11080994_659732354153303_7572780304860909055_n.jpg
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796

Шо да кажам за САФ?

Дека се легенди?
Дека направија најбољи жур на кој сум бил у задњниве пар години?
Дека иако пензионирани веќе петнаисе години праат бољи настап од некои моментални раперќиња?
Дека сакам пак?

15 години од албумот а преполна хала на саем урла на нивни песни ејјјјјјјјјј

Ми се напраи голем ќејф што ги видов заедно на најверојатно нивниот последен настап!

ФАЛА ВИ <3

Тие шо не биле нека си патат до крај на животот!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom