Добитници на лотарија за САД

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Не е могуче ниеден да нема извлечено....
Нема ама баш ниеден да пише дека е извлечен.

Изглеа Кентаки па има проблем!:(
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
HAS NOT BEEN SELECTED

Тоа го кажува на сите....шо не е теоретски можно.

На твитер еден нема пишано дека е извлечен!
Зеленалутрија форумо исто...
Уште еден странски форум и таму нема никој...

Нешто ми нема логика!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Тоа го кажува на сите....шо не е теоретски можно.

На твитер еден нема пишано дека е извлечен!
Зеленалутрија форумо исто...
Уште еден странски форум и таму нема никој...

Нешто ми нема логика!
Од годините имаше еден линк каде имаше по континенти и по земји колку добиле поединечно. Ќе пробам да го најдам на гугл ама побарајте сите па може да видиме колку има во Македонија или од балкан...
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Дечки, некако може да проверим дали минатите години сум бил извлечен, знам дека е касно ама ме интересира....
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дечки, некако може да проверим дали минатите години сум бил извлечен, знам дека е касно ама ме интересира....
Па иди на страната...има и за 2015 да провереш.
Од годините имаше еден линк каде имаше по континенти и по земји колку добиле поединечно. Ќе пробам да го најдам на гугл ама побарајте сите па може да видиме колку има во Македонија или од балкан...
Такво нешто мислам дека излегува после извлекувањата.
ЗНачи ако најдеш ќе најдеш за 2015.....
Ќе пробам и јас да го најдам....го имам видено некаде!
 
Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Па иди на страната...има и за 2015 да провереш.


Такво нешто мислам дека излегува после извлекувањата.
ЗНачи ако најдеш ќе најдеш за 2015.....
Ќе пробам и јас да го најдам....го имам видено некаде!
За 2015 знам, за 2014, 2013 мислев...изгледа е невозможно..
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Па иди на страната...има и за 2015 да провереш.


Такво нешто мислам дека излегува после извлекувањата.
ЗНачи ако најдеш ќе најдеш за 2015.....
Ќе пробам и јас да го најдам....го имам видено некаде!
http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/dv-2015-selected-entrants.html

За лани ама нема за годинава, можеби после излегува. Инаку чудно ми е дека скоро 500 лани зеле виза ама уште почудно ми е ко ќе видам дека од албанија зеле скоро 3000[DOUBLEPOST=1430906660][/DOUBLEPOST]
За 2015 знам, за 2014, 2013 мислев...изгледа е невозможно..
Ако не си проверил тогаш и да си избран заборај за визата... Затоа е тој екстра втор круг таму на лето за сите што не провериле и не поднесле барање првично.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
http://travel.state.gov/content/visas/english/immigrate/diversity-visa/dv-2015-selected-entrants.html

За лани ама нема за годинава, можеби после излегува. Инаку чудно ми е дека скоро 500 лани зеле виза ама уште почудно ми е ко ќе видам дека од албанија зеле скоро 3000

Албанија одсекогаш имала најголема бројка на добитници....години наназад.

Активно лоби!?!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Албанија одсекогаш имала најголема бројка на добитници....години наназад.

Активно лоби!?!
јебеш га од кај да знае човек може дека Македонија и македонците во америка традиционално се со републиканците а грците и албанците се со демократите, висока политика е тоа :)
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Ако не си проверил тогаш и да си избран заборај за визата... Затоа е тој екстра втор круг таму на лето за сите што не провериле и не поднесле барање првично.

Нема никаков екстра втор круг.

Кога ќе те извлечат, ти се доделува бројче....кое табларно (сега да не ја тражам табелата) по редослед се обработуваат податоците.
Може да се случи да бидеш извлечен а воопшто да не стасаш на ред.

Тоа е затоа што кога извлекуваат за лотаријата секогаш извлекуваа поголем број од потребното поради тоа што има добитници кои никогаш не ни мислеле да одат па се одкажуваат. Така влегуваат во игра наредните.

Се надевам дека ме разбра![DOUBLEPOST=1430907157][/DOUBLEPOST]
јебеш га од кај да знае човек може дека Македонија и македонците во америка традиционално се со републиканците а грците и албанците се со демократите, висока политика е тоа :)

Немора да значи....Грците добиваат многу помала бројка од сите на балканот...помала и од Косово.

Не знам по која логика го делат процентот на добитници!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Нема никаков екстра втор круг.

Кога ќе те извлечат, ти се доделува бројче....кое табларно (сега да не ја тражам табелата) по редослед се обработуваат податоците.
Може да се случи да бидеш извлечен а воопшто да не стасаш на ред.

Тоа е затоа што кога извлекуваат за лотаријата секогаш извлекуваа поголем број од потребното поради тоа што има добитници кои никогаш не ни мислеле да одат па се одкажуваат. Така влегуваат во игра наредните.

Се надевам дека ме разбра![DOUBLEPOST=1430907157][/DOUBLEPOST]


Немора да значи....Грците добиваат многу помала бројка од сите на балканот...помала и од Косово.

Не знам по која логика го делат процентот на добитници!
Можеби, но знам луѓе рекле дека сега во мај ги немало на листа односно добиле она нот селектет а после по некој месец на втора проверка им се покажало дека се влезени и свршиле работа... точно дека има луѓе што пуштиле па се одкажале или нашле друга држава, можеби добра работа, фамилија и такви работи па одкажауваат и покрај тоа што во мај се избрани. Не зборам што ете име покажало дека се примени а не им дале туку дека дошле како замена за друг.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Можеби, но знам луѓе рекле дека сега во мај ги немало на листа односно добиле она нот селектет а после по некој месец на втора проверка им се покажало дека се влезени и свршиле работа... точно дека има луѓе што пуштиле па се одкажале или нашле друга држава, можеби добра работа, фамилија и такви работи па одкажауваат и покрај тоа што во мај се избрани. Не зборам што ете име покажало дека се примени а не им дале туку дека дошле како замена за друг.

Искрено не познавам такви што прво имале една инфорамција за после да биде да имаат друга.

Ако е тоа така тогаш логички е да се мисли дека има повеќе извлекувања!
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.258
Поени од реакции
3.608
Искрено не познавам такви што прво имале една инфорамција за после да биде да имаат друга.

Ако е тоа така тогаш логички е да се мисли дека има повеќе извлекувања!
Ова го следам да речеме од 2005, дал 1-2 години сум пропуштил и сум читал во меѓувреме по балканки форуми /сајтови исто за нивните држава и статус во овај виза програм, сум читал дека сведоштва од луѓе кои заминале и како заминале, она што јас знам читајќи ги оди вака...

еве Македонија зема 500 места , до крај на лето кој се јавил јавил од тие 500 да речеме еве 300, значи 200 остнанале слободни и им пуштаат на наредни 200 дека се добитници и тоа е крај. сега колку од тие први 300 ќе добијат вистински виза , дали овие 200 први ќе се јават во наредниот период додека листата е важечка (како членот горе ете да проверат за лани што се вика и видат дека се избрани) или овие нови 200 кои влегле како замена па дал тие ќе проверат и поминат процедура. Значи нешто како од 500+200 на крај за две години додека листата стои активна кој помине помине кој не наредна прилика... реално дал оди еве тие фиктивни 700 третина или пола ќе заминат навистина...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom