Добитници на лотарија за САД

Член од
7 март 2013
Мислења
149
Поени од реакции
41
Нема никаков екстра втор круг.

Кога ќе те извлечат, ти се доделува бројче....кое табларно (сега да не ја тражам табелата) по редослед се обработуваат податоците.
Може да се случи да бидеш извлечен а воопшто да не стасаш на ред.

Тоа е затоа што кога извлекуваат за лотаријата секогаш извлекуваа поголем број од потребното поради тоа што има добитници кои никогаш не ни мислеле да одат па се одкажуваат. Така влегуваат во игра наредните.

Се надевам дека ме разбра![DOUBLEPOST=1430907157][/DOUBLEPOST]


Немора да значи....Грците добиваат многу помала бројка од сите на балканот...помала и од Косово.

Не знам по која логика го делат процентот на добитници!
Те разбрав, само ме интересираше дали сум бил извлечен некоаш и ме обележале па сеа не ми даваат Ј1 виза, зашо друга причина нема...како и да е, фала многу :)
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
да бидеме реални не се будали да секој од тие што го избрале рандом и го пуштат, кога појдеш во амбасада со документите исто како туристичка да бараш, дал имаш досие, дали си осудуван, што имаш работено, образование... не се будали да затоа што името ти излегло рандом дадат виза на осудени за силување, кражби, убиства или случно... наркомани, лечени во ментални инстутиции... кој сака проблематични во државата па макар тоа било и америка. Да одиш кај брат што се вика за свадба има да ти претресат историја до 10 колено што фамилија сте а не пак за стална виза...
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Те разбрав, само ме интересираше дали сум бил извлечен некоаш и ме обележале па сеа не ми даваат Ј1 виза, зашо друга причина нема...како и да е, фала многу :)

Не...немаат никаква врска останатите визи со оваа.
да бидеме реални не се будали да секој од тие што го избрале рандом и го пуштат, кога појдеш во амбасада со документите исто како туристичка да бараш, дал имаш досие, дали си осудуван, што имаш работено, образование... не се будали да затоа што името ти излегло рандом дадат виза на осудени за силување, кражби, убиства или случно... наркомани, лечени во ментални инстутиции... кој сака проблематични во државата па макар тоа било и америка. Да одиш кај брат што се вика за свадба има да ти претресат историја до 10 колено што фамилија сте а не пак за стална виза...

Нормално...затоа се бараат тие документи и лекарски уверенија.

Ја сеуште се крстам на некоја грешка во Кентаки.....сеуште нема добитници од Европа.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Можеби, но знам луѓе рекле дека сега во мај ги немало на листа односно добиле она нот селектет а после по некој месец на втора проверка им се покажало дека се влезени и свршиле работа... точно дека има луѓе што пуштиле па се одкажале или нашле друга држава, можеби добра работа, фамилија и такви работи па одкажауваат и покрај тоа што во мај се избрани. Не зборам што ете име покажало дека се примени а не им дале туку дека дошле како замена за друг.
Ќе има значи втор круг на избрани, мене и на сопругот ни се појави нот селектед вчера :(. значи втор круг негде крај на лето да очекуваме?
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.450
Поени од реакции
1.784
Еве што ми испадна кога лани во Октомври аплицирав за 2016. Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.Каком што спомна членот погоре ке има евентуален втор или дополнителен круг летово или дефинитивно немам никакви шанси ?
 

ShakaZulu

" Тој Сум Бре "
Член од
29 јули 2008
Мислења
3.257
Поени од реакции
3.608
Ќе има значи втор круг на избрани, мене и на сопругот ни се појави нот селектед вчера :(. значи втор круг негде крај на лето да очекуваме?
па може втор круг е преголем збор но еве да речеме проширување на листата на добитници за неодреден број до крај на лето. Затоа и тоа во има на нивната страна да кодот се чува и повремено се преверуваат до тогаш. Ако ве нема таму а веќе почне пријавувањето за наредна сезона тоа е тоа, пријавете си се повторно и со среќа...
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
ај некој линк да поставе од некој форуми слични на овој каде комуницираат за лотаријава
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Сè уште нема никој да се јави дека е извлечен низ цел свет. Чат-пат има по некој трол, ама нема никој со јак доказ дека е извлечен. Сигурно се работи за некакви технички проблеми кои верувам за најмногу 2-3 дена ќе ги средат.
 
Член од
27 март 2006
Мислења
22
Поени од реакции
1
шо се дешава со америве,во Кентаки да не се нападнати од НЛо или слично ;)
 

gug1

њњ
Член од
14 мај 2011
Мислења
330
Поени од реакции
101
нема изгледа никој, лани полани барем по еден сеа ништо.
 

Klinton

wanna BOMB?
Член од
11 април 2010
Мислења
2.786
Поени од реакции
4.432
како да проверам дали сум избран?
 
I

Immigration man

Гостин
Ако си извлечен стигнува на маил или само на страната каде што се проверува
 

Kajgana Shop

На врв Bottom