Добитници на лотарија за САД

Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Само за потсетување, сите што аплицираа за DV2016, резултати ќе има во Вторник после 18:00 часот.
Со среќа на сите и да се надеваме дека наредна година ова време ќе пиеме Бадвајзер во некој бар во Америка! :)
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Само за потсетување, сите што аплицираа за DV2016, резултати ќе има во Вторник после 18:00 часот.
Со среќа на сите и да се надеваме дека наредна година ова време ќе пиеме Бадвајзер во некој бар во Америка! :)
Само тоа ни останува да се надеваме
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Само за потсетување, сите што аплицираа за DV2016, резултати ќе има во Вторник после 18:00 часот.
Со среќа на сите и да се надеваме дека наредна година ова време ќе пиеме Бадвајзер во некој бар во Америка! :)
Kolku e sigurno deka e posle 6h drugar? Pozz
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Kolku e sigurno deka e posle 6h drugar? Pozz
100% е сигурно. Само дали точно во 18:00 ќе можеш да провериш, не ти гарантирам. Серверите ќе бидат многу оптеретени бидејќи цел свет ќе проверува. Во секој случај и наредниве денови ќе можеш да провериш.
Поздрав и среќно! :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
100% е сигурно. Само дали точно во 18:00 ќе можеш да провериш, не ти гарантирам. Серверите ќе бидат многу оптеретени бидејќи цел свет ќе проверува. Во секој случај и наредниве денови ќе можеш да провериш.
Поздрав и среќно! :)
Haha mi davash znaci sansha uste, bidejki sea pred malku proveruvav mi pishase has been not selected!:)so sreka na site!!
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Ах башка да проверам, server too busy :(

EDIT: Дали некој го има овој проблем: The information entered is not valid. Please review the Confirmation Number, your Last/Family Name, and Year of Birth
to ensure you have entered them exactly as they appear on your DV Confirmation Page.
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Kaj mene izleguva THIS WEBPAGE IS NOT AVAILABLE sto e toa nesto netocno pisuvam ili?[DOUBLEPOST=1430842943][/DOUBLEPOST]Aj pa sega server is too busy
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Премногу се оптоварени нивните сервери. И кај мене покажува "Server is too busy". Пробувајте цело време ако не можете да дочекате (како мене). :)
@Vamos можно е да е до нив, можно е ти нешто да внесуваш како што не треба. Пробувај цело време, бројот, презимето и годината на раѓање.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
247
Поени од реакции
136
Одбиен. Oh well time to go to штаб :(
 
Член од
20 октомври 2014
Мислења
12
Поени од реакции
2
Gotovo e Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. So srekja na site ostanati. Pozdrav!
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Проверете утре, задутре пак. Мислам дека лани имаше случаеви на еден пребарувач да им покаже дека се одбиени, на друг дека се добитници. Сепак ни Американците не се безгрешни. :)
 
Член од
24 јануари 2013
Мислења
273
Поени од реакции
316
Gotovo e Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time. So srekja na site ostanati. Pozdrav!
Istoto i kaj mene pokazuva! Ova mi e 4 god, i sekoja godina istoto!:(
 
Член од
3 октомври 2011
Мислења
67
Поени од реакции
11
Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Повеќе среќа следниот пат
 
Член од
2 февруари 2014
Мислења
103
Поени од реакции
60
Сега за сега нема никој извлечен (барем колку што пратам по форумиве). Можно е да е некоја грешка во системот како лани. За секој случај, проверувајте во наредните неколку денови пак, лани пратија меил на сите дека нешто имале грешка во системот и да си провериме пак.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom