Диети и слабеење

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Никогаш не сум била за диетите затоа што јас сум човек кој ужива во храната.
И јас сакам да ослабам за мене, не за другите. Не сакам да станам анорексична, јас сакам да сум згодна. Затоа јадам помалку од тоа што јадев но постојано се движам. Трчам, вежбам микс аеробик и слабеам и се чуствувам супер.
Не ми требаат диети од кој ќе си го уништам организмот и ќе плачам за јадење.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Фатите заушки и ќе видите што е слабеење :):)

Иначе шала на страна, ја летово ослабнав 10 кила за 2 месеца. Јадев што сакам освен благо ама имав спортски активности (кошарка, фудбал, трчање) по 4-5 саата на ден. Не гладував, уживав у активностите и слабеев. Подобро нешто нема :) Откако ми го скинаа лигаментот 5 месеца без спорт пак се здебелив и ќе мора истово да го праем пак сеа :/
 
Член од
3 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
И јас никогаш не сум држела диети ама имам една американска што треба да пиеш 2,5 литри бода...........................
 

●Mαrια...«3*

♥ 3 ♥
Член од
3 април 2009
Мислења
692
Поени од реакции
68
Oва е диета???
Ова е гладување!!!
Течности само цитрони, млеко и супа.
После ова оди на лекар да проверат крвта колку е само ослабната.
Ако некој планира да ослабне нека намали со исхрана и нека вежба.
Од овие диети јас би умрела, нема шанси јас вакво нешто во животов да испробам. Подобро ќе бидам дебела, него да си го уништувам здравјето.
Абе сеа ја незнам нејзе крвта дали и била слаба.. али колку многу ослабе...
Ај ќе ја прашам шо други диети држела па ќе ви кажам...:)И башка забораив да ви кажам.. дека иде и на ребис и речиси секој ден трча покрај вардар..
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
Па ако го прави тоа не и треба диета! Кажи и таму ако сака да не заврши во болница нека јаде нормално. После 7 нека избегава да јаде. Ама ако трча и вежба не и треба диета и незнам од каде има енергија за трчање :smir:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
дека иде и на ребис и речиси секој ден трча покрај вардар..
Ако трча покрај вардар додека трае " диетата ", обавезно да си најде некој што ќе трча со неа, може да падне секој момент : )
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
929
Поени од реакции
21
Не држам диета по што сум 40 КГ а 170 висок.
 

E_L_E_N_A

Битола,мој роден крај
Член од
27 декември 2007
Мислења
479
Поени од реакции
16
Oва е диета???
Ова е гладување!!!
Течности само цитрони, млеко и супа.
После ова оди на лекар да проверат крвта колку е само ослабната.
Ако некој планира да ослабне нека намали со исхрана и нека вежба.
Од овие диети јас би умрела, нема шанси јас вакво нешто во животов да испробам. Подобро ќе бидам дебела, него да си го уништувам здравјето.
Апсолутно се сложувам со тебе.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
единствена диета што ми помогнала до сега,ова го кашувам од лично искуство, е од таа од вита диет клуб.таа е без изгладнување,без драстични промени во исхраната,без мерење на количината на внесување на храната и стварно помага да ослабнеш а и воедно да се храниш здраво.Се јаде супи највеке и салати,сарма,риби, макарони и друга разновидна храна и се тоа го комбинираш со салати и до 12 само треба да пиеш вода,ако издржиш:pipi:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Има луѓе кои се преокупирани со нивната дебелина. Јас можеби имам некое вишок килце и некогаш се занасам ај ке држам диета која типично трае пола ден и помалце:pos2: али гајле ми е. Мојата најдобра другарка преку летото дека цело време беше ваму таму и ја немав видено 3 месеци ослабе 10 и повеќе кила со нејадење и сега е опседната со тоа, на голем одмор кога сите јадеме ко шо треба она јаде три пати помалце од нас и ги зема нашите сметки за да им покаже на родителите дека ,,јадела,,.
А за тие што се преопседнати еве ви една добра диета со која брзо се слабее

-од сабајле до ручек само овошје
-ручек (ориз, месо-пилешко или телешко, риба, шпагети или макарони) тоа со салата распоредете си кое сакате во кој ден сакате од неделата
-за вечера пола од тоа што сте го изеле за ручек
-без леб

(брзо се губат килограми а сепак не е со премногу нејадење):wink:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Најздрава диета .... Трчање по кеј/качување до крст/средно секој ден/два ...и мнооооогу течности (вода) ... Као чечкалици ке бидете =)
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Jas ja pocnav onaa dietata na ON i veke 13ti den. Naviknav, ne gladuvam tuku jadam normalno, sekoj den odam na fitness osven koga imam ovosen deni namaliv 2 kilogrami. So ogled deka dietata se drzi 3 meseci barem uste 5 kilogrami da skinam nogu ke sumsrekna. Ja preporacuvam na tie koi sakat da namalat 10kg -+
 
Член од
19 април 2007
Мислења
629
Поени од реакции
37
Најздрава диета .... Трчање по кеј/качување до крст/средно секој ден/два ...и мнооооогу течности (вода) ... Као чечкалици ке бидете =)
и многу е битна исхраната, џабе ако го правиш све тоа, а јадеш све и свашта..Би препорачал за тие што сакаат да ослабат, не се навлекувајте на некои диети, едноставно јадете здрава храна ( варен зеленчук, варено месо, многу овошје ), имајте физичка активност бар 3 пати неделно ( пожелно е и повеќе ), глејте нон стоп да имате некоја занимација, да не седите пред писи, и да грицкате нешто, не го насочувајте умот на храна, мислете на нешто друго, на пример sex :). Ќе имате резултати за 2-3 недели, битно е да имате стрпление, и да не се откажувате ;-).
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Да не знае некој прирачник за исхрана на спортисти? Не диета како овие, да јадам две јаболки на сабалје, еден јогурт за ручек и двопек за вечера ( имам 2 до 3 тренинзи на ден, вие да тренирате со тоа : )) ).. Нешто што вклучува проетини и јаглехидрати. Имав една повреда, не можев да тренирам некое време, па сега треба да намалам 5-6 кг.

Благодарам.
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
Да не знае некој прирачник за исхрана на спортисти? Не диета како овие, да јадам две јаболки на сабалје, еден јогурт за ручек и двопек за вечера ( имам 2 до 3 тренинзи на ден, вие да тренирате со тоа : )) ).. Нешто што вклучува проетини и јаглехидрати. Имав една повреда, не можев да тренирам некое време, па сега треба да намалам 5-6 кг.

Благодарам.
наутро туна за ручек стек и ориз(варено) и пред 7 часот една зелена салата и многу вода... доста ти е :)
ако неможеш да јадеш туна може 2-3 варени јајца
 

Kajgana Shop

На врв Bottom