Диети и слабеење

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
пред 7 часот една зелена салата и многу вода... доста ти е :)
А со нешто да го замениме ова? Најчесто имам тренинг од 8 до 10, а потоа најчесто останувам буден до кај 2, ако не го замениме, ќе ми се пријаде накај 12, ќе јадам 2 чоколади од по 300 грама и ќе биде ништо од диетата.
 
Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22
Јас пробувам секакви диети но никоја не ми успева,така да изгледа ќе почнам здрава храна.
Со здрава исхрана можно ли е за месец дена да ослабеам 15 кг????
Одговор чекам од тие што се постручни??!!
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
768
Поени од реакции
18
Јас пробувам секакви диети но никоја не ми успева,така да изгледа ќе почнам здрава храна.
Со здрава исхрана можно ли е за месец дена да ослабеам 15 кг????
Одговор чекам од тие што се постручни??!!

Nema da mozes a i ne sakas veruvaj mi. So zdrava hrana bi trebalo po nekoi 5 kilogrami na mesec da slabees, barem spored moite poznavanja. No ako odis sekoj den na fitness ili da sportuvas nesto barem so saat vreme bi trebalo da namalis 10kg za mesec.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Nema da mozes a i ne sakas veruvaj mi. So zdrava hrana bi trebalo po nekoi 5 kilogrami na mesec da slabees, barem spored moite poznavanja. No ako odis sekoj den na fitness ili da sportuvas nesto barem so saat vreme bi trebalo da namalis 10kg za mesec.
А ако вози точак по саат, пешачи по 2 и трча 1?:):)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
20 мин кардио плус 30 мин вежбање теретана ти е доволно.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
20 мин кардио плус 30 мин вежбање теретана ти е доволно.
И така е добро , но ако не ти се иде у теретана ондак купи си 2 тега околу 800-1500 ден се , и прај си дома вежби , сеа ако бараш нешто хард кор ондак иди у теретана , а за кардио , глеј времево е топоини искочи трчај , вози , на кеј преку викенд е тутма ...
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
Да битна е исхраната, ама да не се претерува како таа мојата другарка што една година не каснала ни чоколатце ни пица ни ништо само овошје јаде и затоа сеа си има проблеми со рбетот сите мускули и се ослабнати и редовно иде на терапии, а се праи дека не и се јаде божем чоколадо или нешто друго а во себе умира да проба
 

kostovska

Рокенролистика :))))))
Член од
22 јануари 2009
Мислења
368
Поени од реакции
11
сум имала многу добра диета пред 3 години на орбит мастики и само со еден оброк али за недела ипол ослабав 8 килааааа сеа кај и да е пак ќе си ја почнам таман пред летово ! ! !
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
1.852
Поени од реакции
1.382
сум имала многу добра диета пред 3 години на орбит мастики и само со еден оброк али за недела ипол ослабав 8 килааааа сеа кај и да е пак ќе си ја почнам таман пред летово ! ! !
Ама и тие 8 кила може да те чинат 8 месеци у гратска ... ц ц ц , абе кој ви ги препорачува овие диети , се знае диета како е , не со гладување туку со правилно хранење , инаку еве ти објасни ми како ке ги нахраниш сите витални функции , мускули , мозок , срце , крв и нерви преку цел ден со 1 скапан оброк од кој телото зима само 20% од сите негови состојки ... аиии , оди кажи му го ова на Жан Митрев кога ке ти врзе еден шамар 500 калории ке ти паднат од лицето.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Тоа со мастиките е јак начин за слабеење ... ама е тотално нездрав + се знае дека ке ги вратиш дупло ако така ги изгубиш =)

А за диети секогаш си ја држам протеинската диета =) секој ден кило мањак ... можда и повеќе ако се спортува онака ... асално =)
 
M

MIL

Гостин
Ja vidov na ovoj forum nekade na pocetnite strani. Bila od bolnica-Kardiologija
Dorucekot e ist 15 dena se sostoi od 1 ovosje( ne smee banani i grozje), 1dvopek, kafe ili caj bez seker
1DEN
Rucek
1portokal
1vareno jajce
1kance kiselo mleko

Vecera
2domati
2vareni jajca
1/2glavica zelena salata ili krastavica
2dvopek

2DEN
Rucek
1portokal
1vareno jajce
1kance kiselo mleko
Vecera
125g vareno telesko
1domat
1portokal
1dvopek
caj ili kafe
3DEN
Rucek
1portokal
1vareno jajce
1kance kiselo mleko
1glava zelenasalata ili krastavica
Vecera
125g vareno telesko
1portokal
1dvopek
caj ili kafe
4den
Rucek
125g kravjo sirenje
1domat
1dvopek
Vecera
125g vareno telesko
2domati
1jabolko
1dvopek
5DEN
Rucek
200g vareno meso ili riba
1domat
1dvopek
vecera
1/2 kg varen zalencuk
1vareno jajce
1dvopek
mesoto i vareniot zelencuk so vegeta.
6 i 7 den bez dieta. Ne se pie alkohol
Mnogu voda.
Po dietata se jade normalno osven ponedelnik
Dorucek: 1casa sok od limon bez seker
Rucek:1 jabolko, 1 dvopek
vecera:1 vareno jajce,1 domat,1dvopek
Dokolku se4 jade po navedeniot redosled i ne se izostavuva nisto, se slabeelo do 15 kg
Ok e dietata se slabee no ne sekoj slabee 15kg razlicno e a i ne e mn da kazam dobra zasto sepak gladuvas a i mnogu brzo se vrakaat kilogramite toa bidete sigurni pa i bez aktivnost tesko se slabee so ovaa dieta ako ne si aktiven od mene sovet samo Proteinska dieta i drzenje 3 meseci maneken nema da vi e ramen :baeh:

Препорачајте бре некоја диета за дебелеење!

Пробано: Јадам, лежам, јадам, јадам благо, пак јадам, не праам физички активности....... НИШТО, све исто, дали јадам дали не, исто, неможам да качам килажа :(:(:(

И пак си почнав нормално да си функционирам (не лежам после јадење де :) )
Zashij si go dupeneto ( odnosno cepurceto) :vozbud:
 

~BlueBerry~

*I love my dreams*
Член од
8 јануари 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
63
А со нешто да го замениме ова? Најчесто имам тренинг од 8 до 10, а потоа најчесто останувам буден до кај 2, ако не го замениме, ќе ми се пријаде накај 12, ќе јадам 2 чоколади од по 300 грама и ќе биде ништо од диетата.

епа можеш пред тренинг пак некое варено месо, компир или печен... а кога ќе си дојдеш колку сакаш јади салата, ама ЗЕЛКА!
 
Член од
16 март 2009
Мислења
18
Поени од реакции
1
Здраво на сите.Од утре ќе почнувам со уницеф диетата.Ги молам тие шо имаат искуство со оваа диета да пишат за колку дена од почетокот на диетата почнале да губат килограми и колку. Фала однапред
Поздрав
 

DeepPurple

* Belly Fairy *
Член од
16 јануари 2009
Мислења
121
Поени од реакции
10
Јас никогаш не сум била на диета- ваљда што од секогаш сум требала само да јадам. Еднаш 14 кога бев нешто цело друштво уфилмано ан диета и не јадат нишо а мене дома ме терат самод а јадам..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom