Диети и слабеење

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
Nego iam ja edna mnogu dobra dieta ne e mnogu teska samo treba da se otkazes od 3 raboti:
1.Dorucek
2.Rucek
3.Vecera
Verujte efikasna e !!:pos2:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Capo Kapistec напиша:
neee..alkoolot e prvoto neso so treba da go isfrlite ako sakate da oslabnete!E sega,ima nekoi okolnosti pri koi toj e neizbezen,sfakam,ama poveke od casa do dve-NIKAKO!!!
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.678
Поени од реакции
4.794
eci^^^ напиша:
neee..alkoolot e prvoto neso so treba da go isfrlite ako sakate da oslabnete!E sega,ima nekoi okolnosti pri koi toj e neizbezen,sfakam,ama poveke od casa do dve-NIKAKO!!!
Ne bi go otkazal nikako ,,,\ :pishtoldz
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Зборот диета, погрешно се сфаќа. Диета не е исклучување на секојдневните оброци, туку намалување на количината на храната на оброците, така да пожелно е диета за оние кој имат вишок на килограми.
 
Член од
7 февруари 2007
Мислења
3
Поени од реакции
0
IsidoraD напиша:
Najprvo zdravo na site,redovno ve citam ama me mrzese da se zaclenuvam:lud: Sea ete i toa bidna!
Mojot problem e kilazata,citav postovi za dieti ali mi treba nesto konkretno i efikasno.
Pred 3 godini bev u Vita diet clubot i ja drzev nivnata dieta 2 meseci i bev mnogu zadovolna.Sea neznam sto se slucuva so moeto telo ama veke so taa dieta nemam rezultati.
Citav za dietata na atkins mi izgleda mnogu primamlivo ali da priznam i mnogu mi e strav da pocnam posto ne sum dovolno informirana.:icon_roll
Treba da izgubam 10 kg i ne se mnogu ama posto ne sum fizicki aktivna(radi rabota i okolnosti) taka da e mnogu tesko.
Ako imate nekoja efikasna i isprobana dieta kazete,ili nesto poveke za atkins.
Pozdravce (idam da baram na google):music3:
Aj te molam pisi mi ja dietata na atkins.
 
Член од
7 март 2005
Мислења
131
Поени од реакции
2
Dieta priznavam za luge koi imaat previse kilaza i im pretstavuva stvarno problem i koja im ja preporacuvaat iskusni doktori od taa oblast.

Ostanatite sto sakaat da oslbat treba samo malku da se kontroliraat sto vnesuvaat vo organizam, neka bide toa ZDRAVA HRANA i obavezno da pocnat da vezbaat i da ne bide toa po dva stomacni i gotovo tuku ubavo da se ispotat. So toa ne samo sto ke oslabete tuku i ke se zategnete ke se zacvrstite i tn.
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
ја сум 180 и сум некаде 70-71 кг. ама сепак држам диета (не јадам ништо,само 3-4 јаболки на ден) и вежбам премногу(стомачни,склекови) и трчам многу...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Crazy P0Y0L напиша:
ја сум 180 и сум некаде 70-71 кг. ама сепак држам диета (не јадам ништо,само 3-4 јаболки на ден) и вежбам премногу(стомачни,склекови) и трчам многу...
Прекини одма !!!!!!!!!! Како можиш да јадиш неколку јаболки и да да вежбаш плус ?
Кога вежбаш ако сакаш да имаш добар метаболизам треба да јадиш 4 -5 пати на ден , ама мали порции , со многу зеленчук , пошто иначе огранизмот се става на прегладување и тогаш не ги користии телото тие резерви што ги има и бадијала тие цела диета
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
ma jadi samo zelka so ocet ke vidish dieta :) i sto rapvi ocetot
jajce edno lepce jabolce...:) pred spienje casha mleko go odrzuva 12 saati metabolizmot.. da ostane bez hrana. ;) ke vidis dieta :)
do dusha i jas mora da simnam nekoe 5 kilca :)
 
Член од
29 јули 2005
Мислења
2.973
Поени од реакции
178
Ма какви диети бе, земи вежбај на здрав начин ќе ослабеш, освен за диети за луѓе кои имаат проблеми (вишок масти, шеќераши, итн.)
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Ма какви диети бе, тие што држат диети се пореметени во главата (анорексија) демек биле дебели, али не знаат дека има момчиња што сакаат побуцкасти девојки, а не да си со некоја исто како да си со РАДИЈАТОР. Имам 96 кг и ич к.. не ме боле
 

Kajgana Shop

На врв Bottom