Диети и слабеење

Член од
27 јуни 2006
Мислења
17
Поени од реакции
0
Јас лично сум против диетите бидејќи не се воопшто здрави.Мислам дека доколку некој сака да слабее повеќе ќе ослабне ако јаде само здрава храна на пр. овошје,зеленчук итн.итн. отколку да не јаде воопшто цел ден т.е. ако е на диета.Значи јас сум тотално против диетите бидејќи со држење на диети е поголема веројатноста да се добие и анорексија...:(
~~~ByEz~~~
 
Член од
14 мај 2006
Мислења
38
Поени од реакции
2
icy girl напиша:
Сепак јас не сум баш за диети,во организмот треба да ги внесуваме сите потребни материи,а не на пример цела недела да не јадеме месо или сл.Мислам дека доколку здраво се храниме нема потреба од диети за нагло слабеење.
Peer kako moze taka da vikas,ami znaes li kolku debeli kravi ima tie ne slabeat dzabe e,respect sprema niv , postuvam sekakvi ali nemoj taka da ima kazues so pravilna ishrana znais li kakvi ke stanat,sega ti oti so manekenka,da se zdebelis 5 kilca isto ti e,za dva dena ke osdlabes, i so sakav da kazam sea se zbuni pisatelot :duel:
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
ja so dieta oslabev 15 kg za tri meseci!mnoooogu sum zadovolna!
 

АуРоРа

Засекогаш
Член од
15 мај 2005
Мислења
1.109
Поени од реакции
15
eci^^^ напиша:
ja so dieta oslabev 15 kg za tri meseci!mnoooogu sum zadovolna!
Aко не е тајна би ти биле благодарни ако ни ја кажеш:)
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
IVA_SKORPIJA напиша:
EJ ABE JA ZNAE LI NEKOJ ATKINSOVATA?????????????
Ja se zaebav ednas so ovaa dieta,si gi upropastiv bubrezite.
Ko prvo atkinsovata dieta ustvari ne e dieta tuku nacin na zivot.
Stvarno se gubat kilogrami i toa mnogu brgu ama zatoa uste prviot den cim prekines odma pocnuvas da si gi vrakas nazad.
Probajte so zdravi dieti i vezbanje,ja ima tuka in dieta i mnogu dobra,zdravo i pravilno slabeenje.
Srecno
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Што и да правите немојте аткинсова да практикувате. Навистина е штетна како за бубрези така и за црн дроб.
Направете прoграма, внимавајте со исхраната, јадете по 5-6 пати на ден и во секој оброк внесувајте 40-40-20 однос на протеини-јаглехидрати-масти.
Зеленчуци, риба, пилешки гради...
 
Член од
29 мај 2006
Мислења
7
Поени од реакции
0
DIETI... NE ... Dobro bi mozele oni "elegantno popunetite". No sepak dietite ponekogas vodat i do najlosoto...
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Слаба а мрсна..

Колку често сте се сретнале со вакви девојки. Онака слабичко изгледа, гзе стегнато, се попалуваш..доаѓа момент за разголување, ја потфатуваш и онака рака ти пропаѓа во некој желатински бут, свиснат гз итн.
Имам приметено дека голем дел млади девојки, сакајќи да ослабнат, водат многу лоши диети со кои можеби губат тежина но не и маснотии или поубаво, мускулното ткиво им се троши и разорува со диети со кои нема доволен внес на протеини, Треба да се изврши едукација, како да се исхрануваат, како да се однесуваат, за да не станат костури со 25% bodyfat…
 
Член од
16 јули 2006
Мислења
312
Поени од реакции
4
se imam zanesuvano i sum probuvala da drzam dieti ama nikogas ne sum mozela da se otkazam od cokolado (Milka). za mene za samo za da mozam da imam nekoja soodveta kilaza mi treba samo regularna ishrana. osnovno pojadok, rucek i vecera pred 7 casot. mene toa letovo mi pomogna
 
Член од
6 јули 2006
Мислења
117
Поени од реакции
8
IsidoraD напиша:
Ja se zaebav ednas so ovaa dieta,si gi upropastiv bubrezite.
Ko prvo atkinsovata dieta ustvari ne e dieta tuku nacin na zivot.
Stvarno se gubat kilogrami i toa mnogu brgu ama zatoa uste prviot den cim prekines odma pocnuvas da si gi vrakas nazad.
Probajte so zdravi dieti i vezbanje,ja ima tuka in dieta i mnogu dobra,zdravo i pravilno slabeenje.
Srecno
Za da se izbegne toj yoyo efekt treba da vnimavas na ishranata i po dietata a ne sea ti zavrsila dietata ajdeeeeee se frlas na hamburgeri, piti, pomfrit, palacinki i svinsko po dieta nekoi zemaat i apcinja za slabeenje sto mislam deka e mnogu nezdravo zatoa najdobro e da se vezba
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
IVA_SKORPIJA напиша:
EJ ABE JA ZNAE LI NEKOJ ATKINSOVATA?????????????
kakva atkinsova!Ne ja preporacuvam na nikoj poso imam citano za katastrofalni posledici!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
АуРоРа напиша:
Aко не е тајна би ти биле благодарни ако ни ја кажеш:)
pa mojata dieta se vika NEJADENJE!me razbirate!

e sega,nemoze sekoj den da ne jades niso,ama treba da go promenis nacinot na zivot,jas ne jadam blago IC,ne jadam meso,mrsnotii,testenini...ustvari aj ke kazam so jadam:salati,ovosje,varen zelencuk,sirenje,polumasno kiselo mleko i jogurt,polumasno mleko,dvopek...i sekako sportuvanje:aerobik,rekreativn odbojka i dzogiranje!Toa ti e!Mnogu mi e ubavo i ne planiram da prekinam da ziveam vaka zdravo!
 

^Capo^

Креативец во движење:)
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.752
Поени од реакции
285
eci^^^ напиша:
pa mojata dieta se vika NEJADENJE!me razbirate!

e sega,nemoze sekoj den da ne jades niso,ama treba da go promenis nacinot na zivot,jas ne jadam blago IC,ne jadam meso,mrsnotii,testenini...ustvari aj ke kazam so jadam:salati,ovosje,varen zelencuk,sirenje,polumasno kiselo mleko i jogurt,polumasno mleko,dvopek...i sekako sportuvanje:aerobik,rekreativn odbojka i dzogiranje!Toa ti e!Mnogu mi e ubavo i ne planiram da prekinam da ziveam vaka zdravo!
A alkohol pies?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom