Децата што гледаат "Волшебнички"

Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Ова е направено од децата од малово што гледаат Волшебнички


















 

kLiNkA

Ponosna Hrvatica
Член од
4 јануари 2006
Мислења
2.116
Поени од реакции
5
lelel decava epten se vnele u filmov....ccc neznam so da komentiram
 
Член од
8 јуни 2006
Мислења
50
Поени од реакции
2
Ама читај ги речениците колку се безвезе
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ова не е за сеир воопшто ... ја префрлам темава во Брак и семејство, за да прокоментираме дали треба воопшто малите деца да гледаат вакви емисии.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
E добро де деца се...шо е толку страшно боље да гледаат телетабиси?
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Ваш се добри децава нема што
 
N

NeMiRnA

Гостин
ma bas se slatki site sme pominale niz vakvi gluposti,do vozdrasta e,bas simpaticno mi deluva ova:)
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Епа не гледам причина да не гледаат вакви емисии....подобро вакви емисии одколку она телетабиси !!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Абе овие деца кога веќе знаат да пишуваат сигурно не се за телетабиси, ама ни за вештерките ... ако ептен се внесат во филмот, од кај знаеш колку може да забегаат? Мали се тие сепак, сега растат и созреваат и погрешно е според мене да имаат идоли како што се волшебничките ... тие во филмот се позитивки нели, ама сите тие магии и вештерисувања се далеку од добри работи и може да ги однесат девојчињата на еден многу лош пат, пример да се зачленат со тек на време во разни секти, да почнат да размислуваат да им наштетат на тие што ги мразат со начини кои се покажуваат во сериите, а тие не се воопшто сјајни, нали?:nenene:
 

CuCeNcE

perfectly imperfect
Член од
19 јуни 2006
Мислења
1.878
Поени од реакции
7
Mac)) напиша:
E добро де деца се...шо е толку страшно боље да гледаат телетабиси?
Ja mislam DA!!!pa toa za niv e specijalno napraeno:pos: :pos: Definitivno TV stetno vlijae na decata!!
 

I am a bitch

Мачкица
Член од
24 февруари 2006
Мислења
2.016
Поени од реакции
2
Абе немојте така .. мене ми се свиѓа ова (добро де не е до толку лошо) па сеа претерале .. ама интересна им е серијата, то е то :) Дивајн има право дека не треба да се претерува и да има преголемо влијание серијата ама не е и до толку лошо :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Agathodaimon напиша:
Ги читате овие редови? Ај сега што мислите, нема да земат да прават вакви или слични напивки ако стигнале до тој степен да се замараат со пишување посебни делови на тетратка? Зошто ги издвојуваат ако не е можно тоа? И што мислите, ако не загрозат некое друго дете или девојче, нема да си наштетат некако сами?
Има деца кои ептен знаат да забегаат на мали години ... не се ставајте сите на нивно место, не значи дека сите ќе се однесуваат така, но ова е алармантна ситуација за конкретните девојчињата.
 
Член од
29 јуни 2006
Мислења
63
Поени од реакции
0
И јас ги гледам, ама не ја цртам "Книгата на сенките", како последниот цртеж!:pos: :pos: :pos:
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Абе ова забегуваат...Многу влијае на нив и шо ги знаеш може некад ќе пробаат да праат такви напитоци...па може има некој ствари демек пожртвувајте се за да имате такви,вакви магии и така детето ќе се уништи ( можда треба да има пред почеток на филмот PARENTAL ADVISORY ):toe:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Ај без смеење ако може ... кому му е до смеење нека се смее на друга тема ... ако не можете посериозно да размислите на темава, не коментирајте ич.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom