Денешните мажи...

A

AnFem

Гостин
Не им давај идеи што создаваат лоша навика, доволно бегство од реалноста е фејсбукот ова капак ќе им дојди и после ќе се жалите зошто денешните мажи биле вакви или онакви :D
Bolje išta, nego ništa :icon_mrgr:
 
Член од
14 мај 2011
Мислења
374
Поени од реакции
388
колку убаво си разговараат денешните мажи, милина една.
мене по 10 минути ми ги скинаа „недоличните“ реплики.
морам да се софистицирам како вас за да не навредам некој важен член со доооолг минат труд.
се` по заслуга.

он топик: денешните мажи се како замотани чоколатца во бомбониера (се разбира споредбата не ја измисли мојот мал мозок). не знаеш што си одбрал/а додека не го одмоташ и дегустираш. така било отсекогаш. само пакувањето е помодерно.
 
Член од
12 јуни 2009
Мислења
90
Поени од реакции
126
Според мене,прво мажите го гледаат однесувањето на девојката,па после одлучуваат дали да и пријдат,а денес знаеме какви се повеќето девојки,дигнати и нафурани,влезени во некој филм од сорта '' алооо,кој си ти,мене да ми доаѓаш?'' Па можеби постои некој страв кај мажите од одбивање и заради тоа остануваат на страна.Сепак,секоја чест на исклучоците кои се понашаат нормално,па мажите повеќе се осмелуваат да им пријдат на нив.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
он топик: денешните мажи се како замотани чоколатца во бомбониера (се разбира споредбата не ја измисли мојот мал мозок). не знаеш што си одбрал/а додека не го одмоташ и дегустираш. така било отсекогаш. само пакувањето е помодерно.
за дегустација пари не барам
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.436
Кога ќе видиш како некој од еден ќош во некој локал и пристапува за муабет на некоја си икс во друг ќош во преку 90% од ситуации дефинитивно ја знае од негде претходно.

У принцип како помал бев посрамежлив, ама една вечер дали ми скурчи од тоа што немав начин како да се запознаам со една, како ти што викаш со медијатори, една вечер на диско и отидов баш онака, директно, од никаде и ничим изазван. Такозвани клизач (со тоа што пазиш да не претераш да не ти дадат црвен уште у 10-та секунда). Немав ништо со неа, дури и не отидов на дејт, ама сепак... тоа излегување и таа вечер ќе ја памтам по тоа - вечерта кога си го скинав јунферот за срамежливост. Иако муабетот не заврши нешто баш позитивно за мене, она чувство дека сепак си имал муда е одличен. Одбивањето не секогаш е лошо
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Цитатов ме поттикна да ја отворам темава:
Се почесто се случува девојките да се жалат дека момците не им приоѓаат, а пак момците се жалат дека не може да најдат девојка.
Каде исчезнаа флертот и заведувањето, духовитоста и инвентивноста?Зошто во еден ист локал на една маса седат само жени, а на друга само мажи?Од што се плашат денешните мажи?Од одбивање?И порано имало одбивања при додворување.Што е тоа што ги обесхрабрува денешните мажи?

Па момци повелете изјаснете се, мислам дека и девојките ќе ги интересира, зошто не им приоѓате-а ви се допаѓаат и што мислат жените околу оваа ситуација?
Економската криза остави последици, потоа следат премногу стрес на работа и генетески модифицирана храна, флуоридизирани продукти за хигиена и сл. сето тоа придонесува за намалување на желбата, пад на самоувереноста и апатија меѓу мажите.

А друго, има и ружникави цури кои секогаш бараат изговор во другите. Што знам, нека дополнат другиве.
 

Мајло

B I S
Член од
22 јуни 2009
Мислења
1.594
Поени од реакции
940
Денешните мажи патат од комплекс на нижа вредност во однос на мажјаците што имаат повеќе пари од нив,подобри коли и аутоматски ''подобри'' цури.Денешниве мажи се мислат дека се најмангупи ако имаат сепаре у диско со јака флаша и со јаки пички околу нив.Сведок сум бил на луѓе што меѓусебе зборат дека ние сме имале Смирноф флаша,ама оние до нас имале Грејгус!

Маживе во ова време мислат дека главно со пари се ќаруваат девојките,и како сите жени барале богати дечковци.

Ќе се оправат денешниве мажи кога ќе престанат со предрасудите према сите девојки,како тоа биле спонзоруши,како гледале пари,коли,златен накит,одмори,викенди,патувања,шопинзи...да има вакви девојки несомнено,ама не се сите такви.

Нормална девојка во мажот не ги гледа парите,туку многу е побитно девојката во тебе да види амбиција(иако ти моментално можда немаш пари),желба дека сакаш нешто да направиш од себе со иднина,дека знаеш да цениш вистински вредности и слично.Парата е курва...така иде тоа,денес имаш утре можда ќе немаш и обратно.

Доаѓаме до заклучок дека ДЕНЕШНИТЕ МАЖИ ИМААТ ПРОБЕМ ВО ГЛАВАТА,баш ради овие работи пишани погоре.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom