Денешните мажи...

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Цитатов ме поттикна да ја отворам темава:
Порано сам идеше да побара број, а сега како пичица келнер праќа.Каде замина храброста на мажите?:uvo:
Се почесто се случува девојките да се жалат дека момците не им приоѓаат, а пак момците се жалат дека не може да најдат девојка.
Каде исчезнаа флертот и заведувањето, духовитоста и инвентивноста?Зошто во еден ист локал на една маса седат само жени, а на друга само мажи?Од што се плашат денешните мажи?Од одбивање?И порано имало одбивања при додворување.Што е тоа што ги обесхрабрува денешните мажи?

Па момци повелете изјаснете се, мислам дека и девојките ќе ги интересира, зошто не им приоѓате-а ви се допаѓаат и што мислат жените околу оваа ситуација?
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
Девојките.
Затоа што се дигнати и пицнати од глава до пети.
Нормално дека имаат страв од одбивање.
Менталитетот.
Ако се согласиш од прва,ке мислат курва си.
Парите.
Денешните(повеќето девојки)гледаат само во новчаникот.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Цитатов ме поттикна да ја отворам темава:
Се почесто се случува девојките да се жалат дека момците не им приоѓаат, а пак момците се жалат дека не може да најдат девојка.
Каде исчезнаа флертот и заведувањето, духовитоста и инвентивноста?Зошто во еден ист локал на една маса седат само жени, а на друга само мажи?Од што се плашат денешните мажи?Од одбивање?И порано имало одбивања при додворување.Што е тоа што ги обесхрабрува денешните мажи?

Па момци повелете изјаснете се, мислам дека и девојките ќе ги интересира, зошто не им приоѓате-а ви се допаѓаат и што мислат жените околу оваа ситуација?
Рака на срце и девојките напреднале поприлично...
Како се понашаат девојчињава низ градов, се осеќам ко мала беба!
Па ги плашат со слободното однесување, јасен не одговорот; се изгубија мажите во самиот ред и поредок.
Дополнително, малку им се наметнува дека не е нешто модерно традиционалното однесување...
Баравте, гледајте...
Покрај масовното промовирање на нови трендови во однесувањето, сите традиционалисти (и не дај Боже романтичари) остануваат осакатени...
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.715
Поени од реакции
12.136
Па момци повелете изјаснете се, мислам дека и девојките ќе ги интересира, зошто не им приоѓате-а ви се допаѓаат и што мислат жените околу оваа ситуација?
Ја се извинувам што се умешувам во тема која не е за мене и се оградувам од вакво изјаснување од разбирливи причини :)
но сепак мислам дека е боље да си навидум плен, као машко (барем одвреме-навреме).

Е сеа ова со цедуљици, келнери, олеснувачи, Нимиц...е глупо пошто не си ни плен ни ловец туку нешто аморфно, некое недефинирано желе.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Цедуљици, кеНлери?? телефон?? А бе, ја приоѓам, директ, у напад, па шо биде, нека биде.

Всушност, кај мене лесно се пропознава кога некоја мји се допаѓа, ем очи не можам да тргнам, ем фацата ми е таква да не знам да сокријам.

А што е денес со полумажестине пишман припадници на машкиот пол?? Ништо, кантер, wow, итн! Глобализаицја, дехуманизаицја, премногу виртуелност во живеењето, а сето тоа плус некои други индикатори наведуваат да кажам дека: денешниве малди, со чест на некои светли исклучоци, се обезмажестени пичлеми.

А женскине, помалку секс енд д сити, повеќе со отворени очи да погледнат кои се, каде се, што се, за дане се вообразуваат дека се разноразни Саманти итн.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Цедуљици, кеНлери?? телефон?? А бе, ја приоѓам, директ, у напад, па шо биде, нека биде.

Всушност, кај мене лесно се пропознава кога некоја мји се допаѓа, ем очи не можам да тргнам, ем фацата ми е таква да не знам да сокријам.

А што е денес со полумажестине пишман припадници на машкиот пол?? Ништо, кантер, wow, итн! Глобализаицја, дехуманизаицја, премногу виртуелност во живеењето, а сето тоа плус некои други индикатори наведуваат да кажам дека: денешниве малди, со чест на некои светли исклучоци, се обезмажестени пичлеми.

А женскине, помалку секс енд д сити, повеќе со отворени очи да погледнат кои се, каде се, што се, за дане се вообразуваат дека се разноразни Саманти итн.
Dude... you're gonna make me cry... that's soo true !

Денеска го нема баш тој eye to eye контакт, body language, џентлменство ...

Сега и се пуштаат на жените со тие срцињата и мечињата на фејсбук... and the girls love it!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
А што е денес со полумажестине пишман припадници на машкиот пол?? Ништо, кантер, wow, итн! Глобализаицја, дехуманизаицја, премногу виртуелност во живеењето, а сето тоа плус некои други индикатори наведуваат да кажам дека: денешниве малди, со чест на некои светли исклучоци, се обезмажестени пичлеми.
ТАКА Е! Абе башка кантер и глупине женствени фризури и стајлинг, абе излегува со женска, тој се пали на омилениот фудбалски играч, свршава оти постигнал гол а женска му се шмека со мене цела вечер и него ич куро не го боли, со ливчето за спортска в раце...после јас сум бил виновен оти појќе жени сакам да гледам отколку фудбалери...:vozbud:

А женскине, помалку секс енд д сити, повеќе со отворени очи да погледнат кои се, каде се, што се, за дане се вообразуваат дека се разноразни Саманти итн.
Остај, жениве посебна прикаска се со тоа сериите и списанијата...:nesvest:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Dude... you're gonna make me cry... that's soo true !

Денеска го нема баш тој eye to eye контакт, body language, џентлменство ...

Сега и се пуштаат на жените со тие срцињата и мечињата на фејсбук... and the girls love it!

Не зборам за дечиња и девојчиња, туку за девојки!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Девојките.
Затоа што се дигнати и пицнати од глава до пети.
Нормално дека имаат страв од одбивање.
Менталитетот.
Ако се согласиш од прва,ке мислат курва си.
Парите.
Денешните(повеќето девојки)гледаат само во новчаникот.
интересен(РЕАЛЕН) факт
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
оНИЕ КОИ ЈАС ГИ КИБИЦИРАМ И КОИ МЕ ПРИМААТ, НЕ ГЛЕДАТА ВО НОВЧАНИК, НАПРОТИВ, ГЛЕДААТ ДА ИМААТ ДОБАР ПРОВОД, ИНТЕЛЕКТУИАЛНА ДИСКУСИЈА (пту тибам капс лок), а потоа уште поинтелектуална (ако така може да се нарече) ....хммм....не бе, не читаме книги...кон крајот на ноќта.

Додуше, ако збориме за деца, в ред, јас зборам за малкуцка постари од 16-7-8 годинки.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
a be ajde mi praka pijacka po kelner,,, c ccc bidi muz i dojdi da se zapoznaes :tapp:,vakvi raboti se desavaat se pocesto,i mene mi se imaat sluceno i me vadat od pamet,pa ako deckoto ne e sposoben i hrabar da i prijde na devojka(nesto nezno i ubavo sustestvo) togas toj nema hrabrost za nisto vo zivotot :helou:
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.693
Поени од реакции
11.823
a be ajde mi praka pijacka po kelner,,, c ccc bidi muz i dojdi da se zapoznaes :tapp:,vakvi raboti se desavaat se pocesto,i mene mi se imaat sluceno i me vadat od pamet,pa ako deckoto ne e sposoben i hrabar da i prijde na devojka(nesto nezno i ubavo sustestvo) togas toj nema hrabrost za nisto vo zivotot :helou:

Мала фати се со мене, и што мисли она едно залапуење и одма секс, ја бе не пијам мастило... :vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom