Денешните мажи...

LuCySK

TequiLa SunriSe
Член од
14 февруари 2013
Мислења
72
Поени од реакции
31
Абе луѓе темиве за мажите и жените што сакале 100 пати се повторуваат и факт е дека на некои жени / мажи може лесно да им се задоволат страстите, желбите, потребите, а на некои и невозможното да го направиш нема да им биде доволно... некои трчаат по пари, богатство, некои по мускули или шарм... некои по карактер.. секоја за себе. Јас на пример мислам дека мажите знаат што сакаат жените од моја гледна точка ( женска ) ама секоја од нас различно гледа на работите и на тоа како машкото ќе се потруди да ја задоволи во секоја смисла на зборот. Но тука не се гледа само нашето задоволство... значи каде е задоволството на машкото.. не е само битно мене да ми е убаво и толку... значи треба да се постави и прашањево во обратна смисла т.е дали жените знаат што сакаат мажите иако полесно е да се задоволи машко него ли женско... факт е дека жените се далеку по комплицирани од мажите :icon_mrgr:
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Зависи какви жени, на која возраст. Ај да кажам за поозбилните:
Жените сакаат успешни и стабилни мажи кои можат да ја спечалат нивната доверба, луѓе со амбиција и идеа кои сентиментално се приврзуваат само за нив и фамилијата.
И сакаат ситни и ефтини поклончиња како еден вид изненадување во незначаен ден.
Ако сакаш да добиеш поени кај девојка, повикај ја на состанок поклони и цвеќе, оставија да зборува, слушај ја внимателно и одговарај мудро, кратко и комично...треба мозокот да го уклучиш како да си на испит. Тоа што треба да го пружиш е пријатна атмосфера, добро друштво, а не само да зборуваш за себе како да си на митинг- биди скромен но и горд...тоа што го нудиш, треба и да го бараш.
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Истиот муабет. Овде нека продолжи..
 
Член од
8 февруари 2013
Мислења
178
Поени од реакции
219
Дали секој кур на вкус ти е неутрален (7)? или то ти е просек?
Зависи која количина урда ја прави курот. Телесни течности, човекот има емоции кон нив. Солзи, мрзоли, сожалување, компасија, млеко, мајчина љубов, храна, мириси, мишки, полов регион, вагинален секрет, сперма, мошус.
Цртам курови 3 години.


Кур ти е фалус, Вавилонска кула, Столб Кој ги држи Небото и земјата, амортизер фалус, Во средината на цефката - друга цефка! Која ги оплодува небесата со трансцеденталнос. Се е цефка, огромен лифт нагоре!
Алистер Кроули Книга Лаги, 1928ма.


се слагам
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Телесни течности, човекот има емоции кон нив. Солзи, мрзоли, сожалување, компасија, млеко, мајчина љубов, храна, мириси, мишки, полов регион, вагинален секрет, сперма, мошус.
Цртам курови 3 години.
aха значи теоретски го знаеш курот и улогата
Каков бе вавилон какви бакрачи шо те лажат по антимакедонски книги.
Куро служи да водиш љубов со жена, да мочкаш и да го тегнеш и се поигруваш ко ќе ти е досадно. После ќе се чудиш оти не можеш да свршишп со жена или немаш ерекција или ти паѓа среде секс, оти наместо да мислиш на здрава добра је.ачина ти мантраш во себе оди за вавилонски кули, за изгонот на евреите, за фалусни облици на предмети во неокласицизмот и плачиш мислејќи на детството мајчинска грижа уи темјанушките во дворот кои си ги сакал на 6 годишна возраст а сега веќе ги нема....
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.697
Поени од реакции
11.842
langelina и The Magus гледате? Немој после да сте ме збрецале за секс! :icon_lol:
Не знам јас ништо, зимово во подрум претежно бев...ама еве сега излегувам да собирам мед до наредната зима за во подрум :D
 
A

AnFem

Гостин
Не знам јас ништо, зимово во подрум претежно бев...ама еве сега излегувам да собирам мед до наредната зима за во подрум :D
Добро е што излегуваш. Јас не знам што се крие надвор од манастиров. Среќа што ни поставија интернет и ни донесоа компјутери, па не мора нон стоп да дркаме со свеќите.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.697
Поени од реакции
11.842
Добро е што излегуваш. Јас не знам што се крие надвор од манастиров. Среќа што ни поставија интернет и ни донесоа компјутери, па не мора нон стоп да дркаме со свеќите.
Ај вие со свеќите мили мои фетиши сестрински, туку криво ми е за монасите, мажите, тие со што да дркаат кутрите ќе ги истенчат рацете :D
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Добро е што излегуваш. Јас не знам што се крие надвор од манастиров. Среќа што ни поставија интернет и ни донесоа компјутери, па не мора нон стоп да дркаме со свеќите.
Мислев дека одма ќе рипне некој да праша кај си, да дојде да те опстои, ама ништо...
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.697
Поени од реакции
11.842
Не им се секирај...
Не им давај идеи што создаваат лоша навика, доволно бегство од реалноста е фејсбукот ова капак ќе им дојди и после ќе се жалите зошто денешните мажи биле вакви или онакви :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom