Дежурна Ординација! #2

Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Имам болка во зглобот на раката,најверојатно нешто сум изместил на тренинг па ме боли во одредена положба коа ми е раката(пр. коа пишувам).
Бев кај 2ца местачи што ги фалеа во градов,иако ми се сумљиви сите такви .Како и што очекував не ми помогнаа нешто многу,иако ми рекоа дека е средена раката:icon_lol:.
Прашањето ми е кај кој доктор се иде за вакви работи?и дали има некое фајде ако отидам.
Од такви самопрогласени квази доктори бегај што подалеку...Како што ти кажа Dr Wish погоре на ортопед, ќе ти направат снимка и ќе ти кажат што ти е со раката...Ако немаш оток на зглобот, ништо страшно...
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Cel den custvuvav treska, mi bese ladno, a prethodnite dva dena ic ne bev spijen ( po 4/5 casa) i dosta piev alkohol. Sabaljevo stanuvam i da odam do toalet naednas padnav i 1 minuta nisto ne pamtam, najveovatno mi padnal sekerot. E sega da idam itno na lekar da proveruvam ili toa mi od nastinkata, alkoholot i premorenosta.
 
Член од
25 јануари 2015
Мислења
21
Поени од реакции
2
Cel den custvuvav treska, mi bese ladno, a prethodnite dva dena ic ne bev spijen ( po 4/5 casa) i dosta piev alkohol. Sabaljevo stanuvam i da odam do toalet naednas padnav i 1 minuta nisto ne pamtam, najveovatno mi padnal sekerot. E sega da idam itno na lekar da proveruvam ili toa mi od nastinkata, alkoholot i premorenosta.
Од премора и алкохол најверојатно, а ако мислеш дека имаш шекер оди на лекар а ако немаш не би било од тоа
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Секој човек на планетава земја има шеќер. Болеста се вика Дијабетес. Иначе нормално е да падне шеќерот кога си преактивен. @aleks10 што симптоми имаше за да знаеш дека ти паднал шеќерот? Ако имаш дијабетес ќе осетиш тресење на раце, омалаксаност, ладна пот, чувство на глад, збунетост, заматување на видот,треперење... Ако си паднал ти знаеш колку “потешко“ ќе си станел? Според мене ова ти е се од премногу замор и алкохол. Но ако сакаш да бидеш 100% сигурен оди кај интернист или диабетолог.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
cela minata nedela prilicno malku spiev. Sabota ispiv dosta zestok alkohol, vecerta spiev samo 5 casa imav nekoja obvrska, cel den vcera imav treska i temperatura, i vecerta spiev isto 6 casa, za da sabaljevo stanam i padnam. Se nadevam deka e od zamor i alkohol.
 
L

Löwe

Гостин
Дајте предлог за природен и ефикасен лек за константна главоболка. Никакви апчиња веќе непомагаат и не се издржува ова..
 
Член од
19 март 2011
Мислења
1.432
Поени од реакции
2.543
Дајте предлог за природен и ефикасен лек за константна главоболка. Никакви апчиња веќе непомагаат и не се издржува ова..
Проба ли со Кодефан таблети...? Мене кога ќе ме фати мигрена, само тоа ми помага...
Иначе ако сакаш без медикаменти, тогаш ќе внесуваш повеќе витамини (Б-комплекс и Ц со продложено ослободување) и течности, цедени сокови,намалување на стресот и повеќе сон...
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
Дајте предлог за природен и ефикасен лек за константна главоболка. Никакви апчиња веќе непомагаат и не се издржува ова..
Имаш ли проверено од што е главоболката?
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
cela minata nedela prilicno malku spiev. Sabota ispiv dosta zestok alkohol, vecerta spiev samo 5 casa imav nekoja obvrska, cel den vcera imav treska i temperatura, i vecerta spiev isto 6 casa, za da sabaljevo stanam i padnam. Se nadevam deka e od zamor i alkohol.
Ако уште имаш главоболка, температура, омалаксаност..... напиј се Фервекс. Ако е влошена состојбата, оди на лекар.

Друг пат внимавај на алкохолот и одвој си барем 8 саати за спиење.
:)
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
Се осеќам како да ми гори кожата на понежните места на екстремитетите пред се.

Значи под пазуви, внатрешна страна на бицепсите, надворешна страна на нзоете... како да имам температура само таму - така се осеќам.

Немам црвенило...

Стрес, нервоза и анксиозност ко и се друго, или?
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Здраво луѓе. Ми излезе една не знам точно што, ама како поголема бемка е така на незгодно место, па не знам кај да одам за таква работа, дали на уролог или на дерматолог? И препорачајте некој приватен таков ако знаете...
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Здраво луѓе. Ми излезе една не знам точно што, ама како поголема бемка е така на незгодно место, па не знам кај да одам за таква работа, дали на уролог или на дерматолог? И препорачајте некој приватен таков ако знаете...
за бемки дерматолог, јас одев кај д-р Наташа работи со плави картони 80ден. е преглед со упат од матичен.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали знае некој да ми кажи некоја ефикасна диета, да нема многу готвење ? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom