Дежурна Ординација! #2

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Едно мало невакцинирано куче ме гребна преска за забите, да се секирам или немат гајле ?:unsure:
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Едно мало невакцинирано куче ме гребна преска за забите, да се секирам или немат гајле ?:unsure:
Кучето покажуваше ли знаци на беснило? Ако не, ништо страшно, само избриши го местото каде те гребнало со ракија:)
 

SaltNPepa

Other's envy, owner's pride!!!
Член од
14 септември 2012
Мислења
1.945
Поени од реакции
2.523
Едно мало невакцинирано куче ме гребна преска за забите, да се секирам или немат гајле ?:unsure:
Те гребнало за забите? Вајда мислиш со забите. Само измиј ја раката убаво со млака вода и сапун. Ништо друго не ти треба.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Би одел во болница ама не сум хипохондрик или нешто такво, во животов дали 3 пати сум биден.
 

Dr. Wish

Outstanding Сasual Dating Authentic Maidens
Член од
23 септември 2013
Мислења
2.393
Поени од реакции
2.794
Би одел во болница ама не сум хипохондрик или нешто такво, во животов дали 3 пати сум биден.
Bi trebalo da ides. Ako ne zemi izmi go mestoto so topla voda i sapun posle prebrisi so rakija :)
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.144
Поени од реакции
5.275
Имав диареа пред 2 недели траеше 4-5 дена и пројде, после една недела повторно ист случај, чаре некое ? Пиев линекс тогаш не ми помагаше :(
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.330
Поени од реакции
7.338
Имав диареа пред 2 недели траеше 4-5 дена и пројде, после една недела повторно ист случај, чаре некое ? Пиев линекс тогаш не ми помагаше :(
Микробиолошка култура на столица.
Трк кај матичниот
 
Член од
23 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Дечки совет ако може.. синојќа се вратив доста пијана дома и веднаш си легнав. Сабајлето накај 5 ме фати лоша тахикардија, почна да ми се врти премногу, до толку што не ги чувствував ни рацете ни нозете. Ме фати тотална паника, почнав да се кочам цела, едвај дишев.
Да напоменам периодов ми е хаотичен, имам проблеми и со исхраната, желудникот не ми прифаќа никаква храна, страшни болки имам и повраќам после секое јадење. Има денови кога ништо не можам во уста да ставам, а повраќам само течност, па сум целата со вртоглавици и тешко дишење.
Се мислам дали утре да појдам кај матичен да земам упат за гастро.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.330
Поени од реакции
7.338
Дечки совет ако може.. синојќа се вратив доста пијана дома и веднаш си легнав. Сабајлето накај 5 ме фати лоша тахикардија, почна да ми се врти премногу, до толку што не ги чувствував ни рацете ни нозете. Ме фати тотална паника, почнав да се кочам цела, едвај дишев.
Да напоменам периодов ми е хаотичен, имам проблеми и со исхраната, желудникот не ми прифаќа никаква храна, страшни болки имам и повраќам после секое јадење. Има денови кога ништо не можам во уста да ставам, а повраќам само течност, па сум целата со вртоглавици и тешко дишење.
Се мислам дали утре да појдам кај матичен да земам упат за гастро.
Честитки чедо, веќе наликува ова на блага форма на пакреатитис.
Да си земеш упат за на гастро, добро си знаеш.

И без ракија еј :)
 
Член од
23 декември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
0
Честитки чедо, веќе наликува ова на блага форма на пакреатитис.
Да си земеш упат за на гастро, добро си знаеш.

И без ракија еј :)
Не е ваљда до толку. Млада сум сепак за волку сериозно нешто.. :unsure:
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Дечки совет ако може.. синојќа се вратив доста пијана дома и веднаш си легнав. Сабајлето накај 5 ме фати лоша тахикардија, почна да ми се врти премногу, до толку што не ги чувствував ни рацете ни нозете. Ме фати тотална паника, почнав да се кочам цела, едвај дишев.
Да напоменам периодов ми е хаотичен, имам проблеми и со исхраната, желудникот не ми прифаќа никаква храна, страшни болки имам и повраќам после секое јадење. Има денови кога ништо не можам во уста да ставам, а повраќам само течност, па сум целата со вртоглавици и тешко дишење.
Се мислам дали утре да појдам кај матичен да земам упат за гастро.
Земи си упат за гастро што поскоро, не играј со вртоглавици и повраќања, ако повратиш повеќе од 2-3 пати сигурно желудникот си пати од нешто, плус алхокол е нешто најлошо што може да му дадеш додека си во таква состојба.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Би одел во болница ама не сум хипохондрик или нешто такво, во животов дали 3 пати сум биден.
Немаш гајле, само измиј го местото. :)

Дечки совет ако може.. синојќа се вратив доста пијана дома и веднаш си легнав. Сабајлето накај 5 ме фати лоша тахикардија, почна да ми се врти премногу, до толку што не ги чувствував ни рацете ни нозете. Ме фати тотална паника, почнав да се кочам цела, едвај дишев.
Да напоменам периодов ми е хаотичен, имам проблеми и со исхраната, желудникот не ми прифаќа никаква храна, страшни болки имам и повраќам после секое јадење. Има денови кога ништо не можам во уста да ставам, а повраќам само течност, па сум целата со вртоглавици и тешко дишење.
Се мислам дали утре да појдам кај матичен да земам упат за гастро.
А ти со психијатар да позбориш нема да е лошо.

иначе знаете нешто совет за грчеви во стомак? Почнаа пред 2 часа да ме фаќаат (не сум во ПМС) , седам на столов и не мрдам зошто боли, одма се активира :tapp:
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
иначе знаете нешто совет за грчеви во стомак? Почнаа пред 2 часа да ме фаќаат (не сум во ПМС) , седам на столов и не мрдам зошто боли, одма се активира :tapp:
Не сум стручен за лекови па не мора да ме послушаш за апчињата, ама јас кога имав мака земав бускопан, еглонил или спазмекс.
Ако сакаш природно, пробај со чај од камилица, нане или невен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom