Дежурна Ординација! #2

С

Само Човек

Гостин
Одам на тренинг 3 пати во неделата :).
Ќе се консултирам прво со докторот на тренинг, па од понеделнички ќе појдам на лекар ако продолжи.
abe vezbaj doma, mrdaj gi nozete i ne gi stavaj na povisoko koga sedis, neka bidat i pravilna polozba, slaba cirkulacija imas 90 %. Na sekoj polasaat stani prosetau niz doma i pak sedni.
 
Член од
9 ноември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
56
Ве молам за едно прашање. Ми излегоа лишаи (црвенило) на вратот. Не сум имал до сега, па не знам со што да ги мачкам затоа и ве прашувам ако знаете да ми кажете ???
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Ве молам за едно прашање. Ми излегоа лишаи (црвенило) на вратот. Не сум имал до сега, па не знам со што да ги мачкам затоа и ве прашувам ако знаете да ми кажете ???
Мачкај се со канестен и со хидроген 3% прскај се!
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.917
Поени од реакции
9.525
Наеднаш ме заболе од левата страна на грбот под рамото и иам болки не можам да се мрдам страшни болки.Чере лек иљач некој
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Трчав пред некое време и поради тлошата патика ми помодреа 2 прста на нозете (подноктиците) ....ме болеше една недела и ми помина али бојата уште е модра ...чаре ? Некоја крема мема а у ?

Bump !
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
Што значи кристали „Амор. У“ во седимент на урина?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Кога ке те апне оса..ако си алергичен почнуваш да се гушиш...има ли некаков лек немора да е медицински нешто што ке го спречи тоа ?
 

честа

Спор
Член од
25 септември 2008
Мислења
1.317
Поени од реакции
1.033
A да отидеш на доктор?
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Не е замене,го препорачав тоа и јас ама...кој ме слуша..
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Што значи кристали „Амор. У“ во седимент на урина?
Кристали на аморфни урати.

Мислам дека немаат дијагностичко значење, ги има најверојатно поради предходно земање на некои лекарства.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom