Дежурна Ординација! #2

Член од
9 септември 2008
Мислења
769
Поени од реакции
322
Премногу се потам особено под мишките дали знае некој што треба да испитам за да го решам овој проблем ?
 
Член од
4 декември 2013
Мислења
198
Поени од реакции
70
- Каква е процедурата за операција од синуси и колку кошта истата?
- Веќе година дена ми пукаат рамењата кога ги подигам рацете нагоре, најверојатно овај проблем ми настана од вежбање, можеби неправилна положба итн, и сега почнав да чувствувам болка, не знам како да е опишам, во вид на замор, кога вежбам брзо ми се замораат рамениците. Дали треба да превземам нешто, каде да се обратам и дали може да настанат поголеми компликации во иднина?

За второво прашање можеби требеше да го поставам во Бодибилдинг заблуди али мислам дека и овде му е местото.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Некој лек за болки во лакт освен одмарање ? Таман ќе помине болката ќе почнам да вежбам неколку дена и пак одново се јавува.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Дали маснотии во крвта 6.8 е многу опасно за луѓе со висок крвен притисок?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Врнежливо и влажно време, (како денес на пример) многу лошо ми влијае, немам сила , не можам да се концентрирам, онака се осеќам ептен уморно, цело време сум поспана, буквално сум како Том во цртанот коа ставаше селотејп и чачкалици на очите за да остане буден, во кратки црти многу тешко функционирам, па ме интересира дали има некој начин да се влијае на оваа состојба или треба да се помирам со тоа?
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Врнежливо и влажно време, (како денес на пример) многу лошо ми влијае, немам сила , не можам да се концентрирам, онака се осеќам ептен уморно, цело време сум поспана, буквално сум како Том во цртанот коа ставаше селотејп и чачкалици на очите за да остане буден, во кратки црти многу тешко функционирам, па ме интересира дали има некој начин да се влијае на оваа состојба или треба да се помирам со тоа?
Кафе
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Врнежливо и влажно време, (како денес на пример) многу лошо ми влијае, немам сила , не можам да се концентрирам, онака се осеќам ептен уморно, цело време сум поспана, буквално сум како Том во цртанот коа ставаше селотејп и чачкалици на очите за да остане буден, во кратки црти многу тешко функционирам, па ме интересира дали има некој начин да се влијае на оваа состојба или треба да се помирам со тоа?
- Пиење многу течности
- кафе, какао
- витамини
- избегавај јогурт
- јади солена храна
- не станувај насабајле наеднаш од кревет, подзастани малце :)
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Некој лек за болки во лакт освен одмарање ? Таман ќе помине болката ќе почнам да вежбам неколку дена и пак одново се јавува.
Одмарај... треба подолго време за да помине болката, немој сега и ти одма на вежбање:)


Врнежливо и влажно време, (како денес на пример) многу лошо ми влијае, немам сила , не можам да се концентрирам, онака се осеќам ептен уморно, цело време сум поспана, буквално сум како Том во цртанот коа ставаше селотејп и чачкалици на очите за да остане буден, во кратки црти многу тешко функционирам, па ме интересира дали има некој начин да се влијае на оваа состојба или треба да се помирам со тоа?
Се што ти треба е убаво да се наспиеш, убаво да одмориш, а и една масажа добро би ти дошла......, а успат големи количества на вода, како и јадењето на банани ќе ти помогнат колку толку да го уништиш мамурлакот:)
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Да, кафе е првата работа што би му текнала на човек коа се осеќа поспано и утепано, ама стварта е што ни кафе не ме оправа (забораив да го пишам тоа во првиот пост).
Во секој случај фала ви за советите, ќе пробам да ги практикувам методите што ги пиша Ilumios, а ако не тие на помагаат, ќе се тупнам некој вторник или петок во автобус и ќе ги распрашам пензионерите, тие се сигурно експерти за низок притисАк.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Да, кафе е првата работа што би му текнала на човек коа се осеќа поспано и утепано, ама стварта е што ни кафе не ме оправа (забораив да го пишам тоа во првиот пост).
Во секој случај фала ви за советите, ќе пробам да ги практикувам методите што ги пиша Ilumios, а ако не тие на помагаат, ќе се тупнам некој вторник или петок во автобус и ќе ги распрашам пензионерите, тие се сигурно експерти за низок притисАк.
Мислев дека се зезаш со постот. Сеуште ... сериозна си?
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
@Мачорка не си единствена и јас мака мачам со истиот проблем.
Сите мои проблеми, тегоби ги препишувам на променливото време. Пролетта дефинитивно не ја можам. Притисок 90/60 стандард, ни кафе, ни друга помага. Како претепана сум, се влечкам, концентрација нула, абе како сто години да сум. Не сакам што сум ваква ама надам се дека ќе се оправам во скоро време.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Да, кафе е првата работа што би му текнала на човек коа се осеќа поспано и утепано, ама стварта е што ни кафе не ме оправа (забораив да го пишам тоа во првиот пост).
Во секој случај фала ви за советите, ќе пробам да ги практикувам методите што ги пиша Ilumios, а ако не тие на помагаат, ќе се тупнам некој вторник или петок во автобус и ќе ги распрашам пензионерите, тие се сигурно експерти за низок притисАк.
Они ти креваат притисАк, зборејки за нивниот кренат притисАк...it works 100% :вонзем:
RED BULL ти дава крилја...или јас со адреналин се будам у такви сутуации, нема нешто подобро од тоа коа ќе ти зачука срцето 100ка, али не срцев удар да те стегне :P
 

Kajgana Shop

На врв Bottom