Дежурна Ординација! #2

A

aye

Гостин
Имам огромни болки во десната страна на грбот, бев на ортопед од таму ме пратија на ренген панорамска да ми прават па и појас ми дадоа и се испадна дека ми е во ред ама, а го ставам појасот ко некој со нож да ме боде, а го тргнам исто.
Порано бар можев изгрбавено да си седам сега ни тоа не можам, а не можам ни исправено пошто боли ниту па можам да легнам на грб или па на страна, буквално болкава место да ми помине почна се повеќе и повеќе да боли.
Можно е да боли од анемичност пошто сум малку или малку повеќе, а се друго очигледно ми е во ред?
Исто така во последно време почнаа и градите да ме болат, ама болкава е ко да те сечат.
 
Член од
25 март 2014
Мислења
23
Поени од реакции
2
Здраво имам 15 години и пред неколку дена отидов кај другар со сипаници,седев во собата саат време и се ракував со него,имам прележано сипаници но мојте родители многу ми се изнервираа зашто сум отишол и викаат дека сум можеби имам мали сипаници,бев кај него вчера......HELP D:
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
113
Поени од реакции
20
Има ли некој невролог на форумов? Ако има, нека ми пише порака. :)
 
Член од
10 април 2014
Мислења
2
Поени од реакции
0
Да си ги кажам маките, можи некој ќе ме разбери... пред неколку месеци почнав да имам маки со очите, преку целиот ден имам црни точки, линии и други форми што ми шетаат низ двете очи, значи си гледам право и имам дожд од црни точки/форми во двете очи. Сега почна веќе и во мониторот дури гледам да ми се шета по некоја низ очи, а до сега ги имав само преку денот. Знам дека се викаат floaters, ама ме интересира зошто ги имам последните 2 месеци, а претходните 20 и нешто години немав ништо ? Друго да има пред мене една сијалица било каква и да погледнам брзо лево па десно и да го застанам погледот во близина на сијалицата, еден сноп светлина стално ми поминува пред сијалицата, значи го следи моето движење и на сијалица се забележува како голема светла точка која ја прати сијалицата од горе до долу на пример и ја снемува па и преку денот ја заприметвам при мрдање на очите како поминва по истиот пат и да речам како замаглено е гледањето низ неа.

И да околу сијалиците имам glare(облак околу уличните сијалици) и halos, незнам дали ги имав овие појави до пред некое време немав заприметено, ама сега сигурно ги забележвам на двете очи.

Незнам што да напрам појќе, бев на повеќе доктори и сите ми велат нема ништо, а не ми е јасно како до пред 22 години се ми беше добро, чисто супер и сега во последните 2 месеци се ова ми се случува, а викаат дека немам ништо.
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
Луѓе во рок од 5 дена два пати ми се случи астрална проекција у сон.
Еве сега целата се испаничив.

Незнам што да правам. Сеа нема шанси пак да заспијам. Каде да се обратам? Зашо ми се дешаваат чудава? Имал некој слично искуство?
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Луѓе во рок од 5 дена два пати ми се случи астрална проекција у сон.
Еве сега целата се испаничив.

Незнам што да правам. Сеа нема шанси пак да заспијам. Каде да се обратам? Зашо ми се дешаваат чудава? Имал некој слично искуство?
спиј исклучиво на стомак,ќе немаш проблеми со ова[DOUBLEPOST=1397170389][/DOUBLEPOST]
Некаков природен лек против алергии?
гледам нема одговор,штета и јас чекам било каков одговор......
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Секогаш на стомак спијам. И јас мислев дека неможе да ти се случи ако спиеш на стомак. Ама ете...
ми се има случено 3-4 пати досега,само ко ќе спиев на грб со лицето кон таванот..........не знам обрати се некој овде ако се јави за некој совет http://forum.kajgana.com/threads/Астрална-проекција.506/
 
Член од
21 март 2013
Мислења
379
Поени од реакции
1.080
ми се има случено 3-4 пати досега,само ко ќе спиев на грб со лицето кон таванот..........не знам обрати се некој овде ако се јави за некој совет http://forum.kajgana.com/threads/Астрална-проекција.506/
Фала ти сепак.
Леле мислам никогаш веке нема да заспијам. :/
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.057
Поени од реакции
6.665
Фала ти сепак.
Леле мислам никогаш веке нема да заспијам. :/
ако е потребно земи седативи за смирување пред спиење на краток рок колку да ти смени мислата.........
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
гледам нема одговор,штета и јас чекам било каков одговор......
Најдов нешто, ама не во Македонија. Провери за секој случај да не ги има и таму. Капки се, со спрејче.



При гуглање прочитав дека помага и ова
(Само мене ли ми личи на еректиран пенис? :D)
Освен што било добро за синуси, ублажувало и алергиски реакции.
 
Последно уредено:
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Дали на бебе од 3 дена може да му се даваат капки Espumisan L или Бекутан чај за грчеви?
 

la-loca

Immortal...
Член од
24 јули 2009
Мислења
2.545
Поени од реакции
1.252
Дали на бебе од 3 дена може да му се даваат капки Espumisan L или Бекутан чај за грчеви?
Ако има грчеви може, ако многу плаче. Ако бебето цица, може мајката да пие чај за доилки, мало е уше да му давате чајче него директно.Сепак мислам дека подобри се инфакалм капките заради тоа што се даваат еднаш во денот, за разлика од другите што се даваат пред секој подој.
 

NelTu

Coffee addict
Член од
1 август 2011
Мислења
2.370
Поени од реакции
7.013
Од кога станав сабајле, во пределот кај хепарот нешто како да ми се движи -_- Звучи чудно али сериозно ме нервира многу.
Што да правам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom