Дамјан Пејчиноски

Г

Господ

Гостин
На Strings of Fire поише ми се свиѓаше неговата солажа отколку на првиот.
 
Член од
6 септември 2008
Мислења
1.049
Поени од реакции
367
Шајн :vozbud::vozbud: со душа чекам пак да дојдат во Струмица да ги слушнам!! Дамјан растура на Гитарата :nesvest: а Јордан одлепува на тапаните :nesvest: НЕМА ПОДОБРИ :zver:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
ова дете е редок талент пред некој ден слушнав дека добил прва награда на некое светско натпреварување по гитара.
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
ова дете е редок талент пред некој ден слушнав дека добил прва награда на некое светско натпреварување по гитара.
Уникат е!!! Точно е..учествуваше на натпреварот во Романија (Ziua Chitarelor2) и освои прво место (Ибањез гитара) судии на натпреварот беа меѓу попознатите : Greg Howe, Michael Angelo Batio, Аndy timmons.

Освен тоа Дамјан треба да учествува и на една друга музичка манифестација во Лос Анџелес каде ке настапи заедно со Џои Сатриани и Џенифер Батен!

Лудници е типот мајке ми! :vozbud:
 
Г

Господ

Гостин
Уникат е!!! Точно е..учествуваше на натпреварот во Романија (Ziua Chitarelor2) и освои прво место (Ибањез гитара) судии на натпреварот беа меѓу попознатите : Greg Howe, Michael Angelo Batio, Аndy timmons.

Освен тоа Дамјан треба да учествува и на една друга музичка манифестација во Лос Анџелес каде ке настапи заедно со Џои Сатриани и Џенифер Батен!

Лудници е типот мајке ми! :vozbud:
Дуплиот Ибанез....godlike
Паметен е типот.Си се пријавува на сите можни натпревари си дроби и си билда репутација.
Едноставно нели,ако не успее тој да стекне светска слава,не знам кој ќе успее.
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Дуплиот Ибанез....godlike
Паметен е типот.Си се пријавува на сите можни натпревари си дроби и си билда репутација.
Едноставно нели,ако не успее тој да стекне светска слава,не знам кој ќе успее.
Ех камо да беше дуплиот...али и ова не е воопшто лошо
Ibanez_RGHRG1 некоја си лимитирана серија на Ибањез во ејлиен форма!
 

Attachments

Префриганиот!

(Простор за Реклама)
Член од
16 декември 2007
Мислења
1.203
Поени од реакции
73
сношти туламур струга + шајн = ВОДЕНИ женски ! :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom