Дамјан Пејчиноски

Член од
3 декември 2008
Мислења
816
Поени од реакции
22

Ѕвер,се повеќе напредува....Не ми е јасно како завчера гомнариве на А2 ги претепаа за 15 минути дури и спотот цел не им го пуштија....А за некој си Х личности имаат време да ги озборуваат и слични срања.Ваквите таленти значи се тотално не рекламирани.Стварно сум револтиран.За Маја Вукичевич може да има 5 страни статија за тоа како е облечена и дали и се „пластични цицкиве“ а за Дамјан и другиве вредни личности неможат ни 5 минути да одвојат......
Сепак,Дамјан ќе е успешен,но нема никаква подршка од нас....
 

pcjodamaster

:trololo:
Член од
20 мај 2006
Мислења
4.180
Поени од реакции
127
Квалитетот секогаш ќе исплива на површината евентуално. Така е и со Даме, само нека продолжи со истото темпо.
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Стварно е закон човеко само така нека продолже ке го достигне самио врв...
 
В

Вори

Гостин
Машина..
Заедно со Ивица од Ареа,еден од најдобрите гитаристи ако не е и најдобар во Македонијава(без Влатко Стефаноски)
 

Fragola

највкусната јагодка..
Член од
25 септември 2009
Мислења
301
Поени од реакции
7
Дечково е страва!!браво:aplauz::eek:jea:
 

KeleS

insolitus res
Член од
22 јануари 2008
Мислења
734
Поени од реакции
57
Wow. Тема за пејчино ... /ме ис импресд .

Дамјан го знам лично долго време ... Дечкото не да е одличен гитарист туку би рекол дека веке одамна има надминато некои балкански гитаристички доаени ( нема имиња да спомнувам да не ми се лутите )

ЈАс го знам оргинално од времето ко учеше битола ... Во товреме свиреше со овие ... и уште тогаш се заприметваше дека е одличен гитарист .. а и целата постава беа многу добри музичари ( Сак - сегашен член на и Хал оф синс и Архонт , Сашко - во хорот на филхармониа мислам дека е сега беше клавиатурист тогаш , Дарко Гиле - одличен басист сега незнам да работи со некој ама имам свирено со кој не , и Марјан малиот од памперс на тапани . покрај Дамјан ) :
Абракадабра - Волк
( знам дека ке ме критикуваат тие кои ја знаат групава зошто не кладов парадокс или мојата девојка ... Али знам дека волк му е на Сакот омилена - а пак и ги има и другите на јутуб и на сите дамјан е добар а богме и сите други сјаат )
По распадот на абракадабра го имав слушано а богме и се гледавме низ софиа ... таму покрај академиата знам дека работеше џез и блуз проектчиња некои .

Иначе мое мислење е дека е во моментов многу подобар од влатко , И заради образованието , и заради по широката музичка позадина и искуство кои ги има натрупано ( Се има свирено Почнуваки од класика и завршувајки на Деат метал ... се има свирено и не се ограничва.)

Толку од мене .
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Видеото од Абракадабра...абе ова во живо е? Звучи предобро...немав слушнато за бендов, имаат некои студиски песни? И доколку имаат, каде може да се најдат?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Видеото од Абракадабра...абе ова во живо е? Звучи предобро...немав слушнато за бендов, имаат некои студиски песни? И доколку имаат, каде може да се најдат?
од абракадабра ја иам мојата девојка студиска снимка... и ние ја свириме на свирки кавер... јака е :)
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Sekoja cest za Damjan, navistina. Povekepati go imam slusnato vo zivo vo sostav na duoto Shine i stvarno mi se dopagja. Mislam deka nasata drzava treba poveke da vlozi vo talenti kako nego, bidejki takvi talenti se ragjaat ednas na 100 godini, a ne vo glupavi stvari kao Krchak :D (prethodno ne znam koj postirase). Vo sekoj slucaj bravo za Damjan i samo napred :)
Btw sorry za latinicnoto pismo, momentalno sum na pc so nema kirilicna podrska :) tnx :smir:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Ја би рекол наследник на Greg Howe. У секој случај ѕвер е, стилот не ми се свиѓа ама техниката што ја има е flawless :)
 
G

GoddessOfRock

Гостин
Дамјан , а и Шајн се супер! Некина во Струга направија супер журка!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom