Дали сте злопамтило?

Љупка

CLAW
Член од
30 јули 2008
Мислења
69
Поени од реакции
5
hehe...dali sum zlopamtilo? pa ne gi zaboravam rabotite lesno i nabrzina , sto znaci deka dokolku nekoj mi napravi nesto ke mu vratam so ista mera a ako ne mozam vo momentot ke pocekam ko ke imam moznost za toa:baeh:
 
Член од
28 јануари 2009
Мислења
238
Поени од реакции
37
Зависи за што обично не али има ситуации кај шо неможам да одолеам да не вратам
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Сум .. зависи колку ми згрешил а може и да му вратам поише .. некад и ми поминува али ретко е тоа.. :toe:
 

Natsuko

Child of Summer :)
Член од
2 мај 2009
Мислења
20
Поени од реакции
0
Не сум злопамтило..а ваљда тоа ми е и мана..:duel:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Прво, ретко што може тотално да ме извади од кожа за да биднам злобно човече кое нема да заборави што се случило и ќе гледа да врати на што полош начин.
Второ, не се дрзнувам да се замарам со небитни детали од животот кои сакал јас или не ме следат постојано.
И трето и најважно, не си дозволувам такви работи да ми бидат преокупација.
Злопамтило сум, ако сметаме дека само ги памтам лошите работи. Но тоа не значи дека потоа враќам. Или значи?:smir:
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не враќам ама не заборавам.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.323
Поени од реакции
7.785
Не сум злопамтило, ми се има случено меѓу мене и мој познаник да биде многу напната ситуација, не се гледаме неколку години и во средбата меѓу нас двајца апсолутно нема никакво непријателство, туку напротив се чувствуваше некоја блискост на некој чуден начин.
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
лутината пред другиот ми поминува за кратко време но не го заборавам лошото па макар да помине и 1 година јас ќе вратам во погоден момент на најсоодветен начин исто така да би болело...... како што мене ме болело кога ми ја нанеле таа болка ...... бедно но тоа е
 
Член од
2 април 2009
Мислења
1.405
Поени од реакции
177
Престанувам да се лутам најчесто за кратко време,простувам ама не заборавам.Тоа значи дека обично враќам дури и повеќе од тоа колку ме болело мене и немам воопшто обзири за такви работи.Некогаш се случува да не вратам ако личноста многу ми значела,многу ја сакам и слично,ама тоа е многу поретко.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108
Божем памтам, па божем кога тогаш ќе вратам, ама 1 ден до недела и...толку од враќањето. Не ме бива за памтење и освета. Мислам дека и во просек повеќе жените се зло-памтила (памти па врати техниката) отколку мажите. Барем од контактите на работа, дома, во друштвото...на пазарче :)
 
Член од
9 мај 2009
Мислења
605
Поени од реакции
400
Лутината брзо ми поминува...ма да тоа никогаш не го заборавам...Никогаш не сум се осветила на некого...не сум ни имала прилика, а и не верувам дека би направила нешто...
Не сум злопамтило и тоа ми е најверојатрно мана како што рече некој пред мене.:pipi:
 
А

Александра Д.

Гостин
За на некој да му запамтам нешто треба многу да се потруди, или да ме фати во лош момент. Тогаш само времето лечи се за мене. Инаку за ситници не сум злопамтило и нема да бидам. Пребрзо ги заборавам
 

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Нема шанси,љутината ми врви за 2-3 минути.
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
На пример денес некој ако ми направил нешто, јас до утре заборавам... Вистина е, но сепак све си е по своја мерка. Ако некој навистина нешто ми направил тогаш се превземаат мерки... :)
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
памтам и тоа збор по збор се детално,, не знам таков сум памтам се што сум направил и ми направиле...(не на мсн или форум.... сега да напишам нешто после 5 мин да може заборавам дека сум напишал) но ако се случи нешто пред мои очи тешко да заборавам... така да ако ми направил некој зло. ЧЕ ГО ПАМТАМ и еден ден ЧЕ ГО ПУКАМ БРЕ ЕЈЈЈЈЈ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom