Дали сте злопамтило?

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.519
Поени од реакции
33.699
Можда сум злопамтило, ама без покемон фикс идеи околу пукање некого, како погоре. :О

Релативно реагирам. Зависно од ситуацијата и од тежината на стореното.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.401
Поени од реакции
28.579
Не, зошто да трошам драгоцено време за некој што за 2 минути автоматски го бришам од мојата иднина?
А што ми сториле, ќе запамтам за да се потсеќам зошто не сакам да ги познавам повеќе.
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Не заборавам лесно, паметам работи кои ме повредиле, и како сум се чуствувала во моментот.Не враќам ниту пак рамнам сметки, во поголем број случаи, ама никогаш повеќе нема да се однесувам исто со личноста, никогаш нема да го имам старото мислење за неа,се одалечувам и life goes on.
 

Pl.

Pl.
Член од
16 јули 2009
Мислења
566
Поени од реакции
62
ne sum zlopamtilo,ama tie sto me opkruzuvaat se zlopamtila.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.242
Поени од реакции
6.791
Да...и додека не се одмаздам не можам да се смирам :pos:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
ништо не памтам :) мислам лошо не памтам :) било поминало здравје да сме живи и здрави краток е животот да не се караме сега :)
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
Па да, во некоја мера сум злопамтило. Ама тоа ќе е до тоа што речиси се памтам, дури и злото. :icon_mrgr
 
Член од
21 јули 2009
Мислења
37
Поени од реакции
2
Паа сум... памтам се. дури и од 2ро одделение, шо ми грешеле... значи тешко злопамтило...рамотам на принцип. памти па врати.... То е То
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Не до некој голем степен. Сепак ако некој се обидува нешто да прави на сила мора и така да се врати. Па потоа сигурно останува тоа злопамтило. Има секакви во животот.
 

Slash Junior

Човекот со големо ЈАС
Член од
22 јануари 2009
Мислења
76
Поени од реакции
2
не баш, но си враќам мило за драго СЕКОГАШ
 
T

theTinule

Гостин
Незнам...зависи од ситуацијата...
Во повеќето слујаи не сум злопамтило, ама понекогаш знам да запамтам нешто, како малтретирањата што ми го направи професорот по математика во седмо, па во осмо му вратив :)
Не се лутам за глупости, глупостите одма ги заборавам..
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
248
Поени од реакции
13
Памтам коа некој ќе ме повреди и кога ќе ми нанесе зло, но не се замарам со планови за одмазди и сл..
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.690
Поени од реакции
4.839
Zlopamtilo sum :toe: .. nemozam da go negiram toa .. zavisi za koj kako .. onie shto epten mi zgreshile .. no mercy ..za tie ...hardcore.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ауу памтам и то мн, све памтам. е сеа другите то не го гледат пошо све шо сум видел и шо сум запамтил си го чувам за мене
 

Kajgana Shop

На врв Bottom