Дали сте злопамтило?

ANTIPATER

of Macedon
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.181
Поени од реакции
44
Сум злопамтило....
Може нема за секое нанесено зло да се одмаздам,но ги паметам сите говеда кои ме заебале...
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Многу памтам работи, особено кои се однесувале на мене. Е сега, некогаш и да сакам не можам со ист аршин да вратам, но ако ми се укаже шанса, притаено без да осети жртвата...:zlo: :wink:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.137
Поени од реакции
163
Kolku dolgo vreme gi pamtite losite raboti,dali ste zlopamtilo??Dolgo vreme se lutite ili za kratko vreme kao nisto da ne se e slucilo ,sve zaboravate??
Jas prostuvam ama ne zaboravam. Mozam da izgledam kako da se e ok, kako da e zaboraveno zlodeloto sto mi bilo napraveno,ama koga togas vrakam pa so saka neka bide. Dolzna ne ostanuvam. Se si vrakam "milo za drago"
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
648
Поени од реакции
527
јас сум човек од типот: памти, па врати.
секогаш сакам со секој да си ги измерам сметките, да сме на исто ниво, па макар и то да го напрам на некој мој начин, и немора никој да знај дека сум му вратил или сл.,важно јас да си знам. енд ај фил гуд.
то е.... табиет
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
zlopamtilo sum,a posebno na decko mi....uf kolku sakam da mu vrakam pozadi grb i da si praam kako sto sakam ama bas za inat,a ako slucajno mi proraboti sovesta odma se navrakam na losoto so mi go napravil i pak se vraka istiot filing i istata cel ima smisla :))))
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.121
Поени од реакции
830
Многу памтам работи, особено кои се однесувале на мене. Е сега, некогаш и да сакам не можам со ист аршин да вратам, но ако ми се укаже шанса, притаено без да осети жртвата...:zlo: :wink:
Аbsolutely the same here :)
 

Fama

Bombin' thru the speakaz
Член од
10 февруари 2009
Мислења
518
Поени од реакции
19
Злопамтило сум..
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
зависи, ако се работи за нешо шо не ме навредило, или некое полесно "злодело" врз мене, неам гајле...
ама (хехе) ако некој ме навредил, или ме понижил пред други... враќам десет пати повеќе... на еден, или на друг начин
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Сум злопамтило. Ако некој ми згреши, му го памтам тоа, и ништо нема да биде исто како порано. Со тек на време постепено ќе се оддалечам од личноста. Не можам и да сакам да продолжам исто да се однесувам.
 

Ш Т Е Т Н И К

Досадија
Член од
18 февруари 2008
Мислења
633
Поени од реакции
25
Не сум злопамтило, а и не влегува во некој конфликти за да ми направи некој зло. :toe:
 

slobbo

LoneRyder
Член од
16 ноември 2008
Мислења
1.686
Поени од реакции
583
Технички гледано не сум баш злопамтило, ама кога некој опасно ќе ме зае*е памтам се додека не си ги израмнам сметките :)
 
Член од
27 јануари 2009
Мислења
1.044
Поени од реакции
40
daaaaaaaaaaaa i toa golemo zlopamtilo, toj sto mi zgresil mislam deka nema da umram dodeka ne mu vratam :pos2::pos2:
 

ПапиТа

Манијак
Член од
19 ноември 2008
Мислења
33
Поени од реакции
1
Да најголемо злопамтило...
 

delfybuba

Schatje
Член од
22 октомври 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
93
е како да не сум,ме повредил некој-е после ке си добие за да види како ми било мене...
ама после ми е мака:cry:
ете таква сум-не можам да се сменам и не сакам:kesa:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom