Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Не го прави она што не сакаш да ти го прават.
Значи не
 

Шмекерот

Еден и единствен
Член од
24 мај 2008
Мислења
1.767
Поени од реакции
384
не е моја грижа доколку таа има дечко...мое е да шмекнам...а нејзино ако и е до дечкото да ме одбие..или прифати..:)
 
M

Mussolini

Гостин
Интересно е мувањето ама едноставно, не е за мене :) а инаку кога би дознал дека девојка ми ме изневерува нема да размислам два пати да би направил нешто...:zlo:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Пер...па не е интересно ако e слободна бе...По филинг е да ја муваш а она дечко си има...Шала на страна,нејзин проблем е дали има дечко,ако и се сака неа,а и мене,нема зашо да ја одбијам
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Нормално дека тоа си е негов/нејзин проблем.
Јас сум таа што е слободна, на него си е дали ќе сака да ја изневери девојка му. :wink:
Од моја страна јас само си размислувам како на мене да ми биде убаво. Ни на крај памет не ми е да размислувам за девојка му кога веќе тој не мисли на неа. :)
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Никогаш втора. Значи НЕ.
Зошто би се трудела јас да се мувам со некој кој си седи на две или повеќе столчиња. Потполно се согласувам со цитираниот пост. Свесни сме сите дека на повеќето од денешните девојчина не би им било лошо доколку разменат плунка со момче кое има девојка. Па потоа следи фалење „Еј се измував со оној! Која патетика, ја изневери женската со мене. Па јас сум феномен.“ Епа ајде да ги смениме улогите. Ставете се на место на девојката која е изневерена, мада сум сигурна дека повеќето знаат како е.
Не сакам да правам некому нешто што не би го поднела доколку истата таа работа ми е направена мене. Крај краева, ако толку препекал по мене, нека и` раскине па ќе завршиме работа така најдобро. И онака играта „мување“ баш и не ми е сигурна.
 

Alberto

alberto
Член од
29 март 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
pa zosto da ne se smuvam ako taja saka pa dali ima ili nema neka mu ja misli taa:baeh:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Ако ја знам девојката и имам барем минимални пријателски односи со неа, тогаш дефинитивно не би.
Ама ако ни името не и` го знам, тогаш воопшто не ми е битен фактот дека е зафатен. На негова одговорност ја изневерува. Девојката може ќе ме плука кога ( и ако ) дознае, ама ако не сум јас ќе била некоја друга.
И така не планирам да продлабочувам односи со него и да одам до повеќе од размена на плунка, соу.. вај нот?:toe:
 
А

Александра Д.

Гостин
Јас сум против изневерувањето и затоа не би!
Мислам дека ако си има девојка и да сака да ја изневери не би била со него, некако не ги сакам таквите типови.
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Ако девојката не би имала проблем со тоа, јас уште помалку.
 

tanjita

pinki
Член од
1 јануари 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
zaso da ne, ednas se zivee... a koa ke vidis pa zabranetoto e poslatko, a ???
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Нормално дека тоа си е негов/нејзин проблем.
Јас сум таа што е слободна, на него си е дали ќе сака да ја изневери девојка му. :wink:
Од моја страна јас само си размислувам како на мене да ми биде убаво. Ни на крај памет не ми е да размислувам за девојка му кога веќе тој не мисли на неа. :)
Да не се повторуваме,и јас исто размислувам :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom