Дали би се мувале со некој/а, доколку знаете дека тој/таа има девојка/дечко?

Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Не би. Не сакам да бидам предмет за извршување функција ,,прељуба". Исклучувам можност да постојат емоции, па дури и да постојат, ако не се развиени на правилен начин (а тоа подразбира-слободен, незабранет начин), тогаш џабе е се`.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Би,што да не.
Она изневерува,не јас.
Доколку јас сум слободен во моментот,зошто да не би го направил тоа?
Особено,ако не ми каже дека има дечко...ја тотално би бил у незнаење.
Исклучок би било ако дотичниот дечко,е мој другар.
Тогаш никако не би ја направил таа работа.
Во друг случај,без размислување.
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Go imam napraveno toa. Deckoto imase dooolga vrska a mene mn mi se svigase i jas na nego. Se muvavme poveke pati a on edno vreme se skara so nea pa duri i na idenje trgna rabotata. Na pocetokot mi bese zaebancija ama posle se zacapav vo nego i na kraj si go dobiv. Tipot bez da znam se smiri so nea i mn me povredi.

Moj sovet najdobro e da ne probuvate nisto vakvo. Ili ako ste karakter pa da bide toa samo edna vecer. Nisto poveke zasto samo ke se zalazuvate. Fakt e deka ako e uste so devojkata JA SAKA NEA a ne muvacicata. Pa ima tolku slobodni maski sto ke vio se takvi stradanja
 

The_Freelancer

Хиперактивен интелект
Член од
7 октомври 2008
Мислења
438
Поени од реакции
16
Go imam napraveno toa. Deckoto imase dooolga vrska a mene mn mi se svigase i jas na nego. Se muvavme poveke pati a on edno vreme se skara so nea pa duri i na idenje trgna rabotata. Na pocetokot mi bese zaebancija ama posle se zacapav vo nego i na kraj si go dobiv. Tipot bez da znam se smiri so nea i mn me povredi.

Moj sovet najdobro e da ne probuvate nisto vakvo. Ili ako ste karakter pa da bide toa samo edna vecer. Nisto poveke zasto samo ke se zalazuvate. Fakt e deka ako e uste so devojkata JA SAKA NEA a ne muvacicata. Pa ima tolku slobodni maski sto ke vio se takvi stradanja
E ubavo te izvozile posle toa.
On topik: bi go napravil toa samo ako uspee da me izlaze oti e single.
 

butterfly8

peperutce
Член од
17 март 2009
Мислења
96
Поени од реакции
5
Abe jebiga. Nekat zaboravame deka se sto leta NE se jade
 
Член од
9 април 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
jas se smuvav so decko sto ima zenska no mi e krivo za toa zatoa sto na krajot jas ostanav povredena toj imase zenska ja i toj se s,uvavme potoa toj raskina so negovata zenska i se fati so mene potoa toj se smuva so druga no za sreka jas doznav i mu raskinav i mislam deka toa ne e ubava rabota i toj so koj sto se smuvav ne mu bese ni gajle za mene ni za bivsata ednostavno ima maski neznam ni ja zosto se fakaat so nekoja i potoa odat so druga ne mi e jasno sto dobiva so toa????Fraer???
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.516
Поени од реакции
33.694
Би,што да не.
Она изневерува,не јас.
Доколку јас сум слободен во моментот,зошто да не би го направил тоа?
Особено,ако не ми каже дека има дечко...ја тотално би бил у незнаење.
Исклучок би било ако дотичниот дечко,е мој другар.
Тогаш никако не би ја направил таа работа.
Во друг случај,без размислување.
Потполно исто. До точка.
Само ако она е зафатена јас не. Ако сум јас.. штознам, ваљда не.
Не е штосот да се прават сите јебачишта, мажи.

Јас не би. :back:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Па види, пошто јас сум слободна, а он е зафатениот, не сум јас крива што сум го освоила, девојка му е крива што не го задоволила. Мислам дека он после треба да си има проблеми со совеста, затоа што он изневерил, не јас.
Тука секако, има исклучоци, ако „другата“ ми е блиска другарка, роднина, и слично.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
е тоа може да ми се деси само ако ми се свиѓа типот ама озбилно НАЈМНОГУ :icon_mrgr
Иначе не дека ми се нема десено (али без да знам)... =/
Типот идел со цурата и на денот коа праеа 6 месеци он без да ми каже дека иде со некоја се муваше со мене. Мене ни на крај памет не би ми текнало дека ќе лаже. После следеа некои љубоморни коментари од неа,кај мене на хи5 ..и јас се разбрав со типот што како и он го напраи неочекуваното..ЈА ОСТАВИ НЕА за мене! и имавме врска 3 месеци ..ако тоа се вика врска..беше многу глупо.Он мене ме сакаше,јас слабо :kesa: :icon_redf Не е убаво ,знам ..али така испадна. Тој секад доаѓаше кај мене,јас само искачав у негово маало..Незнам зашо `идевме` не е битно веќе..
Дојде време да му раскинам и тоа беше прв пат мушко да ми плаче цела ноќ. После дознав дека немал девојка после мене до ден денес ко шо ми рече дека ќе биде коа му раскинав и добил никотинско труење..т.е. се препушил цигари :icon_conf Падна у депре тоталка..Изгледа пребрзо ме засакал..Премногу се надеваше,а ја му укажував на крајот али ипак се праеше слеп ..незнам..
Ептен грда ситуација а? :icon_conf
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Па пред да ми се случи мислев дека не би се мувал со некоја што има дечко, ама бидејќи ми се има случено не важи ова правило. Девојчето баш ми се свиѓаше и немав појма дека има дечко, ама во текот на муабетот со неа го дознав и тоа. Е сега проблемот беше во тоа што и јас на неа и се допаѓав па не можеше да се воздржи :). Иначе воопшто не ми беше грижа бидејќи додека се мувавме на неа и заѕвони телефонот и она мртва ладна ми вели: застани малку да се јавам ме бара дечко ми :kesa:. Значи кога на неа не и сметаше, не гледам зошто би ми сметало мене.
Ама да му е девојка на некој мој другар никогаш не би го направил тоа.
 
Член од
17 март 2009
Мислења
7
Поени од реакции
0
pa mislam deka toa e dali taa saka ako saka togas da moze zaso da ne sepak toa e ona so saka
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
dodeka nema prsten na prst, da dokazhi deka e zafaten .. :) znachi NE E ZAFATEN :) taka da .. edno muvanje ne bi smetalo mene :P i bashka ne bi mi bilo moj problem od ko kje zavrshime :D
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Не би. Не сакам да бидам предмет за извршување функција ,,прељуба". Исклучувам можност да постојат емоции, па дури и да постојат, ако не се развиени на правилен начин (а тоа подразбира-слободен, незабранет начин), тогаш џабе е се`.
Исто.
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
449
Поени од реакции
16
сум се мувал со зафатени и би се мувал пак без расмислување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom